999 rezultate për

rrethit

Nuk është film, në këtë qytet temperaturat ulen aq shumë sa të ngrijnë edhe qerpikët I vendosur në jug të Rrethit Arktik, në Lindjen e Largët të Rusisë, Yakutsk është i njohur për klimën e ashpër. Yakut
Plas grushti në Lezhë, një person përfundon në spital Policia e Lezhës ka arrestuar 5 persona, 2 prej tyre të shpallur në kërkim, për vepra të ndryshme penale. Shtetasi me
Qyteti më i ftohtë në botë, fotot shkëputur nga një ëndërr e bardhë (FOTO LAJM) I vendosur në jug të Rrethit Arktik, në Lindjen e Largët të Rusisë, Yakutsk është i njohur për klimën e ashpër. Yakut
Shante dhe rrihte prindërit, arrestohet tropojani Një 33-vjeçar, banues ne Tropojë ka rënë në pranga, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj prindërve të tij
Apartamente, tokë dhe makina: Policia "kref" 300 mijë euro pasuri në Vlorë Sekuestrohen pasuri me vlerë rreth 300.000 euro, që dyshohen se janë ngritur me pastrim parash në Vlorë. Specialistët
Prokurorja Afërdita Ndoi i shpëton sitës së Vettingut Afërdita Ndoi është konfirmuar në detyrë pranë Prokurorisë së Rrethit Tiranë pasi e ka kaluar vettingun. Komisioni i
"Dora e zezë", zbardhet vrasja e Ramazanit dhe Runajt në Elbasan Zbardhet nga Policia masakrimi i 22- vjeçarit Regis Runaj dhe ekzekutimi i Emiljano Ramazanit, ngjarje të ndodhura ditët
Vjedhje dhe lëndë narkotike, ku zbarkoi sot OFL Tre persona të dënuar, për vepra të ndryshme penale kanë marrë formularin nga OFL, për të deklaruar brenda 48 orëve buri
Kush janë katër "të fortët" e Beratit që ranë në rrjetën e OFL-së Operacioni Forca e Ligjit i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë katër shtetasve banues
I dënuar me 25 vite burg për vrasje, kush është shqiptari që u ekstradua sot nga Belgjika Gjon Menga, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Tirana, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kurbin e ka dënuar me
Arratisja e bujshme e '89-ës dhe raporti sekret për Ramiz Alinë: Dilni çuna shikoni Evropë me sy Memorie.al publikon disa dokumente të panjohura arkivore të nxjerra nga Arkivi Qëndror i Shtetit (fondi i ish-Komitetit
Kush janë katër "të fortët" e radhës që ranë në rrjetën e OFL-së OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve: Eduart dhe Hakim Xhezo (vëllezer
OFL vijon aksionin, kush janë "të fortët" nga Tirana që morën letrën OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve: M. M., banues në Tiranë, për
Arrestohen tre persona në Durrës e Krujë, veprat penale që i çuan pas hekurave Policia e Krujës ka arrestuar dy persona për vepra të ndryshme penle. Sipas njoftimit të policisë, u bë arrestumi i B
Me maska dhe mburoja hekuri, si u kap i shumëkërkuari në Laç (VIDEO) Një i shumëkërkuar është arrestuar nga Policia në Laç. 42 vjeçari akuzohej për tentativë vrasjeje dhe dhe armëmbajtje
Tre skenaret e mundshëm për përfundimin e kampionatit në Maqedoni Pas përfundimit të takimit të sotëm mes FFM-së dhe klubeve të ligës së parë, drejtuesit e Federatës kanë dalë me tre pro
Kërcënoi me armë të renë për një vend parkimi, arrestohet 57 vjeçarja nga Durrësi Policia ka arrestuar një 57-vjeçare me iniciale N.P. banuese në Hamallaj pasi ka kërcënuar me armë A. K., 29 vjeçe, banu
RENEA dhe FNSH në aksion, arrestohen autorët e ekzekutimit mafioz të dy vëllezërve në Durrës Zbardhen dy ngjarje të rënda kriminale, të ndodhura dy muajt e fundit në Durrës. Vihen në pranga dy autorët e dyshuar
E dogjën të gjallë, kapet 18 vjeçari për eliminimin në Korçë Mëngjesin e djeshëm, një ngjarje e rëndë ka tronditur Korçën ku një 45 vjeçar si pasojë e një sulmi makabër, ka humbur j
Kush janë 120 gjyqtarët e prokurorët që do të kalojnë në sitën e Vettingut Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka publikuar sot listën e re me 120 gjyqtarë e prokurorë që do të kalojnë në Vetting