E FUNDIT/ Kreu i opozitës komunikim të jashtëzakonshëm me median
999 rezultate për

rrethin

Reshjet nxjerrin në pah probleme të mëdha me kanalizimet në rrethinat e Tetovës Reshjet e reja të shiut sërish shkaktuan dëme në Poroj të Tetovës, duke lënë të ndarë fshatin në gjysmë, shkaku i rrënim
Mesazhi i Blerim Rekës, kë duhet të votojnë shqiptarët Kandidati shqiptarë për President të Maqedonisë së Veriut, Blerim Reka, pasi që nuk arriti të kaloj në rrethin e dytë zg
Ahmeti: Mbështesim fuqishëm Pendarovskin Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti dhe kreu i VMRO-DPMNE-së opozitar Hristjan Mickoski besojnë se në rrethin e dytë të zgjedhj
Shqiptarët e kanë në dorë rrethin e dytë, Talat Xhaferi president i ardhshëm? Fati i zgjedhjeve presidenciale dhe arritja e cenzusit është në duar të shqiptarëve. Analistet Todor Pendarov dhe Qashif
Pendarovski në fund sërish del i pari, me kaq vota diferencë siguron fitoren (FOTO LAJM) Kandidati i qeverisë Pendarovski në kutitë e fundit të numërimit sërish ka dalë në vendin e parë duke e lënë prapa kandi
"Një xhelat i diktaturës, nderohet si qytetar nderi" Ish-kryeministri, Sali Berisha me anë të një statusi në Facebook ka shpërndarë një denoncim të ardhur në "inboxin" e tij
Bora dhe ngricat pezullojnë mësimin në disa fshatra të Elbasanit Si rezultat i përkeqësimit të motit dhe rifillimit të reshjeve dëborës në zonat kodrinore dhe malore të Qarkut të Elbasa
Ministria e arsimit në Maqedoni shpall konkurs, rroga 1900 euro Ministria e arsimit dhe shkencës ka shpallur konkurs për realizimin e mësimit plotësues të arsimit fillor në gjuhën amta
Moti sot në Maqedoni Gjatë ditës do të mbretërojë mot me diell dhe vranësira të pakta. Temperatura maksimale do të arrijë në 13 gradë celsiu
Pas shumë vitesh, rrjet i ri ujësjellësi për banorët e Fushë-Mëzezit Një investim i rëndësishëm në një nga rrethinat e kryeqytetit po merr jetë. Pas viteve të tëra harrese dhe mungese i
Shtatë të lënduar dhe dëm prej 130.000 denarëve në tre aksidente në rrethinën e Tetovës Shtatë të lënduar dhe dëm material prej rreth 130 mijë denarëve janë pasojat e tre aksidenteve, që për shkak të shpejtës
Hidhet shorti për rrethin e dytë të Kupës së Kosovës Në praninë e përfaqësuesve të klubeve, e ku ishin të pranishëm edhe nënkryetari i FFK-së Agim Ademi dhe sekretari i përg
Struga shkon me "rrethin e tretë" të zgjedhjeve lokale? Shtabi i Aleancës për Shqiptarët në Strugë ka paralajmëruar se kanë dorëzuar rreth 10 ankesa në Komision zgjedhor komuna
Gruevski, i pakënaqur nga mbarëvajtja e procesit të votimit Kreuu i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski realizoi të drejtën e tij të votës në rrethin e dytë me çka akuzoi për atmosferë
Dalja e votuesve deri në orën 17:00, ja krahasimi me rrethin e parë (FOTO) Në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale dalja e përgjithshme e votuesve deri në orën 17:00 përfshin 43,89%. Sipas tabe
Në Gostivar deri në ora 10:00 dalja për të votuar është 5% Deri në ora 10:00 në Gostivar kanë dalë 5 për qind e qytetarëve rreth 4.309 persona. Në Listën zgjedhore për komunën
Pritet dalje më e madhe në votime nga komunat shqiptare Në balotazh, partitë politike shqiptare e kërkojnë votën në shumë komuna, përfshirë edhe ato më të mëdhat. Në rrethin
11 komuna me shumicë shqiptare votojnë për rrethin e dytë Gjithsej në 11 komuna me shumicë shqiptare sot do të votohet për raundin e dytë të zgjedhjeve. Komuna e Likovës, Çair
PDSH dhe BDI bëhen bashkë në Studeniçan Bashkimi Demokratik për Integrim ja ka shtrirë dorën e bashkëpunimit Partisë Demokratike Shqiptare në komunën e Studeniç
Përfundon fushata, në mesnatë fillon heshtja zgjedhore Në mesnatë përfundon fushata zgjedhore për rrethin e dytë të Zgjedhjeve lokale dhe fillon heshtja para votimit të dielën