999 rezultate për

rrethimit

Anglia drejt fundit të shtetrrethimit, Boris Johnson njofton rregullat e reja Shtetrrethimi i vendosur në Angli në fillim të nëntorit mesa duket do të përfundojë në 2 dhjetor, ashtu siç ishte planif
"Mora gjobë 100 mijë lekë", Muharrem Hoxha i bën parodi shtetrrethimit (VIDEO) Tashmë që të gjithë janë në djeni të gjendjes në vend dhe pjesa më e madhe po ndërgjegjësohet, aktori i njohur i humorit
Pas shtetrrethimit, rinisin shërbimet në sportele: Rifillon kolaudimi i automjeteve! SGS Automotive Albania ka njoftuar rifillimin e shërbimeve në sportele, nga data 14.04.2020, kryesisht për mjetet e tran
Gjoba për shkeljen e shtetrrethimit, policia apel qytetarëve (VIDEO) Policia e Shtetit ka vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria s
Gjoba e bllokime automjetesh, ndëshkohen qindra shqiptarë që nuk i binden shtetrrethimit Policia e Shtetit ka vijuar kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria s
Ndjekje si në filma: Nuk iu bind shtetrrethimit e përplasi patrullat, kapet i forti me BMW (VIDEO) Policia e Shtetit vijon monitorimin e rrugëve urbane dhe interurbane, për zbatimin e ndalim qarkullimit të automjeteve.
Thyen rregullat e "shtetrrethimit", 5 shoferë përfundojnë në pranga Vazhdojnë akoma me intensitet patrullimet në rrugë për monitorimin e zbatimit të rregullave kundër koronavirusin. Me
E zbrazur dhe e “pajetë”, si u duk Tirana në ditën e parë të shtetrrethimit (FOTO LAJM) Shtetrrethimi ka bërë që Tirana të zgjohet sot e zbrazur dhe e heshtur ndryshe nga zakonisht. Njerëzit janë izoluar n
Dita e parë e shtetrrethimit, Rama zgjedh disa fjalë të çmuara për ta nisur ditën Nderkohe qe mengjesi i sotem e gjen vendin ne shtetrrethim, me bllokim total te levizjes edhe per makinat private, me ad
Gjakoset protestuesi gjatë rrethimit të Kryeministrisë (FOTO LAJM) Tensionohet situata në protestën e opozitës, ku është parë edhe një prej protestuesve i gjakosur. Konflitki raportohe
1 200 policë dhe qindra forca speciale, Garda blindon Kuvendin 1 200 forca rendi janë angazhuar për protestën e nesërme të opozitës, e cila pritet që të mos jetë edhe aq paqësore duke
Shkuan për të shembur muret e Kishës së Laçit, ja çfarë u ndodhi 32 ushtarëve (VIDEO) Në vitin 1981, një grup ushtarësh nga toga e Drojës në Laç shkuan për të rrëzuar pjesën e mbetur të rrethimit, në Kishën
Ky është kryeministri “i moderuar” serb me kallash në dorë gjatë rrethimit të Srebrenicës (VIDEO) Në pamjet e më sipërme mund të shihet qartë kryeministri aktual i Serbisë, Alekandër Vuçic me pushkë në dorë, që së bash
Qytetarët në sulm për prishjen e rrethimit tek Parku i Liqenit Gjatë paradites së sotme, shoqëria civile ka prishur rrethimin tek Parku i Liqenit, ku është parashikuar që do të kryhen
Plagosi gruan, pas rrethimit nga policia vret veten Kryefamiljari që plagosi me armë zjarri bashkëshorten në sy të katër fëmijëve të mitur, i dha fund jetës me të njëjtën a
KE: Ndertimi i rrethimit në kufi nuk është zgjidhje për refugjatët Komisioni Evropian eshte i mendimit se ndërtimi i rrethojave nuk është përgjigje ideale për situatën me refugjatët nga A
Qeveria rrethon veten me kryqe (FOTO LAJM) Selia e qeverisë në Shkup ka nisur të rrethohet nga një mburojë e hekurt, rreth dy metra e lartë. Siç mund të shihet edh
Shkon ti japë ushqim ariut, i këput krahun 9-vjeçarit (Pamje të rënda) Një 9 vjeçar kinez ka mbetur vetëm me një krah, pasi një ari e ka kafshuar teksa ndodheshe në kopshtin zoologjik. Fëmija
Pukë, zjarri rrezikon repartin ushtarak Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë sot pasdite në një masiv tallashi, ndërkohë që prej tij është vënë në rezik një p
21 Janari, gardistët: Qëlluam në ajër Gjyqi për 21 janarin, ka vijuar sot me dëshminë e tre të akuzuarve. Gardistët Mark Nikolli dhe Spartak Zilja i thanë gjy