999 rezultate për

rrethe

"Furtunë" në Policinë e Shtetit, Ardi Veliu firmos lëvizjet e reja në rrethe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka firmosur lëvizje në 6 komisariate në qytete të ndryshme të vendit, Q
Ndryshon orari, si do të lëvizet nga sot dhe në vijim në Tiranë dhe rrethe Ditën e sotme ka nisur një tjetër regjim shtetrrethimi. Sipas njoftimit të bërë sëfundmi nga policia, lëvizja do të lejo
"E duam Shqipërinë si gjithë Evropa", manifestuesit nga rrethet nisen drejt Tiranës (VIDEO) Ashtu sikundër është raportuar, tubimi i thirrur nga presidenti Ilir Meta pritet të fillojë në orën 17:00, teksa protest
Protesta e dy marsit, Basha u bën thirrje demokratëve në rrethe Pas thirrjes së presidentit Meta për tubimin e dy marsit, PD ka pohuar se do jenë në mbështetje të kreut të shtetit për
Tërmeti zhyt 26 mijë njerëz në varfëri, 43 % e popullatës se prekur probleme me depresionin Tërmeti i 26 nëntorit e ka thelluar edhe me tej nivelin e varfërisë në zonat e prekura. Sipas përllogaritjeve të qeveris
KLP mban mbledhjen e rëndësishme, caktohen kryeprokurorët e rretheve Këshilli i Lartë të Prokurorisë ka shqyrtuar propozimet për drejtues të përkohshëm të Prokurorive në rrethe. Kjo ësht
"Shkrihet" Prokuroria e Krimeve të Rënda, kush janë emrat që do transferohen në rrethe Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të mblidhet sot në orën 12:00, ku pritet të vendosë për transferimin në rrethe të një
Urdhëri i ministres, njihuni me datat kur nis mësimi në Rrethe Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, ka njoftuar përmes medias nxënësit e arsimit parauniversitar lidhur me fillimin
E pazakontë, Bullgaria mbulohet nga bora në mes të Korrikut (VIDEO) Edhe pse jemi në mës të Korrikut ku normalisht duhet të mbizotërojnë ditët me diell, moti në Bullgari paska "kapricco".
PD bën lëvizje, Basha ndryshon koordinatorët në rrethe Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka ndryshuar koordinatorët e deleguar në degët e saj në rrethe. Me anë të një shkrese zyrt
Basha vijon takimet me kryebashkiakët e djathtë në rrethe Ditën e djeshme Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takua me kryebashkiakët e djathtë në selinë e PD në Tiranë.
Me ushtri e polici, fillon shpërndarja e materialeve zgjedhore në rrethe Kanë mbërritur nën masa të rrepta sigurie materialet zgjedhore në dy KZAZ-të e Lezhës dhe Laçit. Mësohet se materiale
PD bën të njohura shifrat, sa qytetarë janë nisur nga rrethet Kur na ndan një orë nga nisja e protestës së gjashtë kombëtare të opozitës, burime nga PD bëjnë me dije se drejt kryeqyt
Mijëra protestues nisen nga rrethet drejt Tiranës Ditën e sotme opozita ka paralajmëruar një protestë tjetër para Parlamentit, ndërkohë që në Kuvend mbahet seanca plenare
Mijëra protestues nisen nga rrethet drejt Tiranës Mijëra protestues nga të gjitha rrethet e vendit janë organizuar që në orët e para të mëngjesit për të ardhur drejt Tira
Protestuesit nisen nga të gjitha rrethet, policia kërcënon shoferët Protesta e thirrur nga opozita ka filluar "përgjigjet" e para, ku mësaohet se mijëra qytetarë po organizohen me autobuzë
Bojkot e ngujim edhe nga studentët në rrethe Një pjesë e studentëve në disa fakultete të Tiranës kanë vendosur që të mos dorëzohen por të vazhdojnë protestën e tyre
Studentët e rretheve nisen në këmbë drejt Tiranës (VIDEO) Sot është dita e 11 e protestës së studentëve dhe ende nuk ëhstë plotësuar asnjëra nga 8 kërkesat e tyre. Edhe pse s
LIVE/ Studentët nisin sërish protestën, në Tiranë dhe në rrethe bllokohen rrugët Edhe pse ultimatumi i tyre për qeverinë skadoi dje, studentët nga e gjithë Shqipëria kanë nisur të mblidhen sërish për t
Jo vetëm në Tiranë, gjimnazistët i bashkohen studentëve edhe në rrethe Gjimnazistët kanë bojkotuar mësimin dhe i janë bashkuar studentëve në protestë. Kjo nuk ka ndodhur vetëm me maturant