999 rezultate për

rreshje

Temperatura të larta, por nuk do të mungojnë rreshjet e shiut: Si do të jetë moti sot Sot parashikohet mot i kthjellët me temperatura të larta, ndërsa në zonat malore, kryesisht në zonat verilindore do të k
Moti në Kosovë/ Ja kur priten rreshje bore nstituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për kushtet atmosferike të cilat priten të mbizotërojnë gjatë javës në
KOSOVË/ Priten rreshje bore, ja moti për dy ditët e ardhshme Ditëve në vijim do të depërtojnë fusha të presionit të ulët nga Atlantiku, shkruan Prishtina Weather. Këto pritet të
Vazhdon ulja e temperaturave, parashikimi i motit për sot Moti – E diel, 29 Dhjetor 2019 Anglia dhe Brigjet e Egjeut do te jene me vranesira dhe rreshje shiu. Veriu i kontine
Shi dhe temperatura të ulëta, çfarë ka rezervuar moti sot Pjesa e parë e ditës do të jetë me kthjellime dhe vranësira të lehta, por në pjesën e dytë të ditës do të kemi zhvillim
6 dhjetor, çfarë do të ndodhë sot me temperaturat Alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare mbizotërojnë gjatë orëve të para të ditës së sotme në vendin tone. Mes
Vranësira dhe rreshje shiu, si do të nisë sot java? Paraditja do të mbizotërohet nga vranësirat dhe rreshjet e shiut që në orët e para të mëngjesit. Por duke filluar nga
Fundi i shtatorit, dëbora e parë zbardh Amerikën (VIDEO) Disa shtete në zona të ndryshme të SHBA-ve janë zbardhur nga dëbora në orët e para të mëngjesit, me orën lokale atje.
Rreshje në disa qarqe, ç'rezervon moti për nesër Nesër (e premte, dt.30) priten reshje të dobëta në qarqet Elbasan dhe Berat, ndërsa në qarqet e tjera priten reshje loka
Temperatura të ulta dhe rreshje shiu, si do të jetë moti sot Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe rreshje shiu në të gjithë vendin . Era do të jetë me drejtim
Moti për sot, priten rreshje shiu në zonat malore Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga hyrja në qarkullim e masave ajrore më të freskëta të paqëndrueshme në shtresat e
Shtohen vranësirat, reshje shiu në disa zona Sot 18 qershor 2019, moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare deri të dendura të pasuara nga
Borë e shi në të gjithë vendin, cilat janë zonat më problematike Moti do të jetë me vranësira të dendura dhe rreshje shiu intesive në zonën perëndimore , ndërsa zonat malore do të vijoj
Moti merr kthesë, çfarë do të ndodhë sot me temperaturat Sot moti do të fillojë të përmirësohet , vranësirat dhe rreshjet e shiut do të mbeten të pakta dhe rreshjet e borës do
Voskopoja dhe Dardha mbulohen nga bardhësia, dëbora zbukuron Korçën Rreshjet e dëborës kanë zbardhur Dardhën dhe Voskopojën më shumë nga cdo zonë tjetër në qytetin e Korcës. Intesitet
Rreshjet shkaktojnë apokalips në Katania (VIDEO) Vërshimet e mëdha në Catania të Italisë kanë shkaktuar kaos të vërtetë. Uji që ka ardhur pas stuhisë së madhe dhe të
Sot pa e lexuar motin mos dilni nga shtëpia Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga një qëndër me presion të ulët atmosferik të pozicionuar në gadishullin Apenin e
Rreshje të mëdha të borës në Itali dhe Slloveni (VIDEO) Në vendpushimin italian Alta Badia, ka rënë rreth 25 centimetra dëborës. Kjo qendër dimri është e vendosur në Dolomites
Rreshjet e shiut dëmtuan Biblotekën Kombëtare (FOTO LAJM) Teksa në vend diskutohet nëse duhet shembur dhe të ndertohet teatri i ri apo jo, një pamje trishtuese vjen nga Bibloteka
Sinoptikanët japin alarmit: Javën që vjen mos u nisni për plazh E premtja ka shënuar ditën më të nxehte të Qershorit, ku termometri ka regjistruar 37 gradë në mesditë. Fundjava sjel