999 rezultate për

rregullorja

Shorti, Vazot dhe rregullorja e UEFA-s, ja kur rinis Champions Janë përcaktuar sot 16 skuadrat që kalojnë në fazën e parë të "knock-out" (1/8-at) të Ligçs së Kampioneve për sezonin 20
Nga kualifikimi i gjuhës tek eksperienca e punës, rregullorja e re e Gjermanisë për emigrantët Gjermania do ta zgjasë edhe me tre vjet të tjera Rregulloren e Ballkanit Perëndimor. Për të sqaruar detaje rreth saj, Na
Juventusi fiton 3-0 në tavolinë, Napoli nuk e përdor dot bonusin e Serisë A. Ja çfarë thotë rregullorja Përgatitjet për sezonin 2020-2021 nisën pasi u rivlerësua dhe u rikonstruktua protokolli “UEFA Return to Play”, i cili p
Rregullorja e re: Hiqen tarifat për transferta deri në 20 mijë lekë! Për transferta deri në 20 mijë lekë nuk do të aplikohen tarifa. Banka e Shqipërisë ka marrë dje rregulloren e re për heq
Administrata do punojë nga shtëpia, rregullorja që duhet të zbatohet Administrata do të punojë në distancë, çka do të thotë se përgjatë gjithë kohës së pandemisë një pjesë e punonjësve nuk
Murrizi ngre padi në Kushtetuese ndryshimet e Kodit Penal: U shkel rregullorja e Kuvendit Kryetari i grupit demokrat Myslim Murrizi depozitoi në Gjykatën Kushtetuese një padi për ndryshimet që u bënë në Kodin P
Në Kuba legalizohet Wi-Fi për përdorim personal Kuba do të lejojë përdorimin e lidhjes private të internetit Wi-Fi, si dhe importi i pajisjeve për të, me të cilën do të
A ka të drejtë gjyqtari të detyrojë një lojtar të zëvendësohet? Ja çfarë thotë rregullorja Një arbitër, nuk ka të drejtë me rregullore ta detyrojë një lojtar të zëvendësohet, edhe nëse trajneri apo kapiteni kërk
Fatmir Xhafaj del kundër PS-së: Deputetët janë shndërruar në kartona Ish-ministri i brendshëm Fatmir Xhafaj pak minuta më parë ka shprehur një qëndrim kundër mazhorancës për sa i përket nd
Prezantohet Rregullorja e Re e Inspektoratit Qendror për Përcaktimin e Procedurës së Inspektimeve Në ambientet e Qendrës për Hapje dhe Dialog (COD) pranë Kryeministrisë, nën drejtimin e Zëvendëskryeministres së Republi
Ishte më i avancuar se mbrojtësit e Shqipërisë, por shikoni çfarë thotë rregullorja Ka pasur një moment konfuzioni në momentin që Izraeli shënoi golin ndaj kombëtares sonë. Sulmuesi Hemed ishte më i a
Trajneri i Bayernit bëhet "diktator", kjo është rregullorja e tij Sipas “Sport Bild”, trajneri i Bayern Munich, Niko Kovac, është bërë një "diktator" i vërtetë me rregulloren e re të ven
FSHF merr vendimin, në këtë datë do të luhet finalja e Superkupës Skënderbeu-Laçi Nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare, Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar se është vendosur që finalja e Super
Rregullorja që përcakton skuadrat kualifikuese në Botëror Dy ekipet e para të grupit kualifikohen në fazën e 1/8-ave. Por çfarë thotë rregullorja e FIFA-s kur asgjë nuk është ven
Joachim Löw "ashpërson" rregulloren gjatë Botërorit Tekniku i Gjermanisë, Joachim Löw ka vendosur të "ashpërsoj" rregulloren e klubit përgjatë Botërorit "Rusia 2018". Rr
Ndryshime të mëdha, Facebook do të vijë me rregulla të reja për Shqipërinë Nga dita e sotme ka hyrë në në fuqi Rregullorja e Përgjithshme e Mbrojtjes së të Dhënave (GDPR). Rregulloja do të zba
Refuzoi t'i jepte dorën Benatias, modelja: Nuk na e lejon rregullorja (VIDEO) Një nga vajzat që ishte në podiumin e ngritur ku Juventus po nderohej me titullin 7-të radhazi, refuzoi t’i jepte dorën
Hoti: Do ta dëshmojmë që është shkelur rregullorja e Kuvendit Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti është deklaruar pas mbledhjes së kryesisë se dje rregullorja e punës
Zbardhet rregullorja e grupit të PS: 7 urdhëresat për deputetët Pas prezantimit të qeverisë së re, kryeministri Rama ka bërë me dije edhe manualin e deputetëve të PS, manual i cili ësh
VETINGU/ Kuvendi mblidhet sot jashtë radhe, ç’do bëjë opozita Parlamenti i Shqipërisë pritet të mblidhet sot pasdite në seancë jashtë radhe për ngritjen e komisioneve "ad hoc" për ve