999 rezultate për

rregullores

Rregullat e Speciales në kundërshtim me Kushtetutën e Kosovës Dhoma e Specializuar e Gjykatës Kushtetuese nxori Vendimin mbi Referimin e Rregullores së Procedurës dhe të Provave. Re
Në Tiranë bëhesh taksist vetëm nëse ke makinë të re Tashmë do të jetë shumë më e vështirë për të marrë një licencë taksie në Tiranë. Çdo person apo subjekt që do të aplikoj
Byroja e Kuvendit vendos sot për Ramën! Pritet që sot të mblidhet Byroja e Kuvendit për të shqyrtuar kërkesën e Partisë Demokratike, e cila kërkon përjashtimin
PD bojkoton Këshillin e Rregullores Partia Demokratike ka bojkotuar ditën e sotme Këshillin e Rregullores. Ky bojkot i opozitës ka bërë që të shtyhet mbledh
Vetëvendosje kërkon shkarkimin e ambasadorit Ramiz Lladrovci Lëvizja Vetëvendosje, përmes një reagimi, kërkon shkarkimin e ambasadorit të Kosovës në Shqipëri, Ramiz Lladrovci, njoft
Kuvendi shkel nenin 37 të Rregullores dhe vazhdon "pushimet" Kuvendi i Kosovës duhej të niste sot sesionin e ri parlamentar, ndërsa deputetët do duhet ti ktheheshin seancave plenare
UEFA hap hetimin për racizëm ndaj Skënderbeut UEFA ka bërë të ditur ditën kur do të marrë në shqyrtim çëshjten e racizmit ndaj Skënderbeut që ndodhi në sfidën e 1 tet
Veseli: Bllokimi i Kuvendit nga opozita, shkelje e rregullores Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli gjatë tryezës politike "Qasjet aktuale të pozitës dhe opozitës në Kuvendin
4 pikat që vendosën për dënimin e Kukësit Vendimi i marre nga Komisioni Disiplinor i UEFA-s diten e sotme për ngjarjet në sfidën e turit te trete te Europa League
Ja ligjet që qeveria e Kosovës duhet të plotësojë për liberalizimin Në lidhje me liberalizimin e vizave Institucionet e Kosovës duhet që të plotësojnë disa kritere teknike dhe të miratojnë
PD: Këshilli i Mandateve të mos drejtohet nga Meta Tre deputetët e PD në Këshillin e Rregullores, mandateve dhe imunitetit, i kanë dërguar sot një letër Kuvendit, duke kër
Subashi: I hapim rrugë kërkesës së Prokurorisë Deputeti i PS, Armando Subashi ka lexuar në Kuvend raportin e Këshillit të Rregullores dhe Mandateve. Ai bëri me dije se
Rama: Kuvendi në binarët e rregullores Në mbyllje të seancës plenare, kryeministri Rama është shprehur se Kuvendi duhet t'i kthehet rregullores dhe secili duhe
PD: Qeveria të respektojë Kushtetutën Partia Demokratike akuzoi sot Kryeministrin Rama se ka urdhëruar deputetet e tij të mblidhen në komisionin e ligjeve për
Morespektimi i rregullores, procedim disiplinor për 8 policë Konsumi i alkoolit, fjetja gjatë detyrës apo mosmbatja e kapeles gjatë orarit të punës kanë qenë disa nga arsyet që tetë
9 deputetë të PD-së letër Metës për procesverbalin e gazetarit Telnis Skuqi Nëntë deputetë të opozitës i kërkojnë Kryetarit të Kuvendit sqarim në lidhje me pretendimin e tyre për zhdukjen e regjis
Memo për kreun e AMA-s, e falsifikuar, PD paralajmëron kallëzim penal Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, me anë të një deklarate për medait ka denoncuar manovrat e mazhorancës në
Racizmi, klubet e Serie A kërkojnë ndryshim të rregullores Pas kërcënimit nga ana e tifozëve të skuadrave të Serisë A se do të braktisin stadiumet nëse vijojnë sanksionet e ashpra
Seanca e parë e Kuvendit drejtohet nga Dokle Kuvendi i Shqipërisë çel sot zyrtarisht punimet e Legjislaturës së 8-të parlamentare në orën 18:00. Punimet do të drejto
Pirelli dhe Mercedes nën hetimin e FIA-s Për shkak të testeve sekrete të zhvilluara në Barcelonë kompania e gomave Pirelli dhe Mercedes do t’i nënshtrohen hetimi