999 rezultate për

rregullores

Murrizi me akuza në Kuvend për Ramën e Metën: Flisni me dashurinë e Lalzit dhe aleancës së ngjalave Deputeti Myslim Murrizi ka patur një reagim të fortë në lidhje me ndryshimet në Kodin Penal, dekretuar dje nga president
Kuvendi nis nga puna pas një muaji pushim, çështja e "nxehtë" që pritet të diskutohet Pas rreth një muaj pushim, Kuvendi i Shqipërisë sot do të hapë sesionin e gjashtë të Legjislaturës së nëntë. Kuvendi
Përplasja me Gjuzin, Ruçi: Ku shkon i veshur me xhinse Deputeti konservator Kujtim Gjuzi në seancën e sotme plenare është paraqitur me një veshje jo fort të përshtatshme për p
Xhaferi flet për deputetët e opozitës që votuan për të ardhmen Në lidhje me paralajmërimin e mundësisë për grup të ri parlamentar prej tetë deputetësh nga opozita të cilët i kanë përk
Nuk mjaftoi kartoni i kuq? CR7 pritet të dënohet edhe nga UEFA Cristiano Ronaldo ka patur debutimin më të keq të mundshëm në Champions League nën fanellën e Juventus. Portugezi që
Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese u zgjodh kundër rregullores Arta Ramës është duke iu kontestuar zgjedhja si kryetare e Gjykatës Kushtetuese. Ish-gjyqtarë e gjyqtarë në këtë institu
Filluan premtimet, për 6 muaj hiqen vizat Ministria e Integrimit Evropian shprehet e bindur se procedurat për liberalizimin e vizave për Kosovën nuk do të marrin
Rasti Fazllagiç, FFM ndryshon nenin 20 të rregullores për gara Nga: Safet V. Ademi Ndëshkimi me karton të kuq i futbollistit të Shkëndijës, Enes Fazllagiç, ka ngritur shumë pluhur
Harrojnë çfarë vendosën bashkë, LSI sulmon PS për ndryshimet e Rregullores së Kuvendit Kërkesa për ndryshimin e Rregullores së Kuvendit sa i takon masave ndaj deputetëve, në rastet e hetimit apo arrestimit t
Sot nis Parlamenti, publikohet rendi i ditës Kuvendi do të nisë sot punimet e sesionit të dytë parlamentar gjatë ditës së henë sipas rendit të ditës të përcaktuar ng
Këta janë gjashtë deputetët që kërkohet t’u hiqet imuniteti Komisioni parlamentar për çështje të rregullores dhe mandateve dhe imunitetit do të mbajë mbledhje sot pasdite, kur prit
E FUNDIT / Italia mund të kualifikohet në botëror? Lexoni se çfarë thotë neni 7-të i FIFA-s Barazimi i djeshëm në shtëpi ndaj Suedisë, la Italinë jashtë Kampionatit Botëror për herë të dytë në histori. Kjo gjë sh
Deputeti i PD-së: Ruçi po pengon hetimet e Tahirit, të ndiqet penalisht Deputeti demokrat Oerd Bylykbashi e ka konsideruar shkelje ligjore shtyrjen e mbledhjes për ceshtjen e Tahirit. Byl
Tahiri tregon a do jetë apo jo në Kuvend kur t’i hiqet mandati Kryeparlamentari Gramoz Ruçi deklaroi se nesër në orën 11:00, do të mblidhet Këshilli i Rregullores dhe Mandateve, për t
Ruçi i jep fund spekulimeve: Saimir Tahirit do t’i hiqet imuniteti Kreu i Kuvendit Gramoz Ruci në një konferencë për mediat ka deklaruar se tashmë ëhstë njohur me kërkesën e Prokurorisë
Ilija Dimovski i dërgon letër Talat Xhaferit Deputeti i OBRM-PDUKM-së, Ilija Dimovski, i ka dërguar letër kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi, nga i cili kërkon res
"Qeverisë dhe liderëve partiak ua tregova vendin për sa i përket parlamentit" Kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi në intervistë ekskluzive për sakamdakazam.mk flet për sfidat kryesore gjatë punës
Specialja javën tjetër e gatshme për aktakuza Dhomat e Specializuara mund të jenë të gatshme edhe ligjërisht që t’i pranojnë akuzat e para brenda shtatë ditëve nëse G
Nuk e lejuan me të shkurtra, i riu shkon me fustan Për të shmangur sadopak të nxehtin, një 20-vjeçar britanik vendosi që një ditë të paraqitej në punë me të shkurtra. P
Xhaferi kërkon respektimin dhe zbatimin e rregullores së Kuvendit Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi u takua sot me ambasadorin e Italisë në Maqedoni, Karlo R