999 rezultate për

rrallĂ

Vuçiç i quan përralla kërkesat e Kurtit për reciprocitet dhe reparacione Vuçiç i ka cilësuar "përralla" deklaratat e Albin Kurtit mbi reciprocitetin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi si edhe dhënien
Si princeshat e përrallave, Angelina Jolie shkëlqen në premierën e filmit të ri (FOTO LAJM) Aktorja shumë e dashur për publikun, Angelina Jolie, është parë së fundmi në Londër në premierën e filmit të saj më të r
NdĂ«rtohet parku i pĂ«rrallave frymĂ«zuar nga vĂ«llezĂ«rit Grimm (FOTO LAJM) Parku me temĂ« pĂ«rrallat ka zbuluar tĂ«rheqjen e tij tĂ« re ‘The Six Swans’ qĂ« sigurisht qĂ« do tĂ« jetĂ« njĂ« hit pĂ«r fĂ«mijĂ«t.
Me flokët e gjata dhe kaçurrela, dalin fotot e rralla të Albin Kurtit (FOTO LAJM) Kreu i Lëvizjes Vetëvendosja Albin Kurtin fitoi zgjedhjet e parakohëshme parlamentare, gjë që i jep të drejtën për të q
Pamje tĂ« rralla: Momenti kur UÇK hedhĂ« nĂ« erĂ« blindin me ushtarĂ« serbĂ« (VIDEO) Lufta e KosovĂ«s ishte njĂ« konflikt i armatosur nĂ« KosovĂ« qĂ« filloi mĂ« 28 shkurt tĂ« vitit 1998, nĂ« mes tĂ« forcave serbe d
Pamje të rralla, kur Tyson në moshën 15 vjeçare rrëzonte kundërshtarin për 10 sekonda (VIDEO) Ishte viti 1981 kur Mike Tyson po bënte emër në botën e boksit. Ai ishte një "kafshë", një forcë e pandalshme. Mjaft
Pamjet e rralla të tërmetit të vitit 1979 në Shqipëri: 35 të vdekur, mijëra shtëpi të rrënuara (VIDEO) Një nga ngjarjet më të rënda që ka lënë gjurmë në memorien e shqiptarëve është tërmeti i 15 prillit të vitit 1979 me int
18 vjet nga 11 shtatori, mjeku publikon pamjet e rralla mes rrënojave (FOTO LAJM) Sot bëhen 18 vjet nga sulmi terrorit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kur u goditën Kullat Binjake. Në momentet e p
Gjejeni pak sa afĂ«r ndodhet kjo kĂ«shtjellĂ« qĂ« duket si e dalĂ« nga pĂ«rrallat (FOTO LAJM) NĂ«se kĂ«shtjella e “Frozen” do tĂ« ekzistonte vĂ«rtet, me siguri do tĂ« ishte kjo. Kjo kĂ«shtjellĂ«, ose mĂ« saktĂ« "bizhuteri a
Pamje tĂ« rralla: Si e festoi Tirana pĂ«rvjetorin e parĂ« tĂ« Ahmet Zogut si mbret i ShqipĂ«risĂ« (FOTO LAJM) Nga Aurenc Bebja, FrancĂ« – 3 Shtator 2019 “Excelsior” ka botuar, tĂ« martĂ«n e 15 tetorit 1929, nĂ« faqen n°6, fotograf
20 foto të rralla që tregojnë se bota fsheh plot çudira (FOTO LAJM) Në kohën që jetojmë, ku teknologjia ka avancuar shumë, mendojmë se kemi parë gjithçka, por nuk është kështu. Shihni f
Pamje të rralla nga Karavastaja, "shtëpia" e Pelikanit Kaçurrel (FOTO LAJM) Pelikani Kaçurrel ka filluar të shumohet e të kthehet përsëri në origjinë. Pelikani Kaçurrel rritet e zhvillohet në lagu
Oriola Marashi publikon fotot e rralla, Zajmina nuk u beson syve dhe ka diçka për ti thënë (FOTO LAJM) Oriola Marashi është një prej modeleve më të mukura dhe më të komentuara në Shqipëri dhe jo vetëm. Ajo gjithmonë ka
Pamjet e rralla: Si u katandisën ushtarët serbë pak pasi mbaroi lufta në Kosovë (VIDEO) Menjëherë pas përfundimit të luftës në Kosovë, forcat serbe u larguan nga territori i saj. Në një video të publikuar
Kafshët e rralla që nuk do ta besonit se ekzistojnë (FOTO LAJM) Sipas shkencëtarëve, planeti ynë është shtëpia e rreth 8.7 milion specieve bimore dhe shtazore ndërsa 86% e specieve të
Foto të rralla kur shpërbëhej Bashkimi Sovjetik (FOTO LAJM) Shpërbërja e Bashkimit Sovjetik konsiderohet si një nga ngjarjet më të rëndësishme në histori. Fotografi gjerman Dani
Foto të rralla: Perandoria Osmane i la shqiptarët në mjerim (FOTO LAJM) Në vitin 1909 bankieri milioner francez dhe filantropisti Albert Kahn ndërmori një projekt ambicioz për të krijuar një k
Hoxha: Dinamo është markë në Shqipëri dhe janë përralla spekulimet, dua Superiore me skuadrat e traditës Futbolli shqiptarë është në kaos dhe nuk dihet tashmë se si do të përfundojë situata e krijuar. Licencimet janë kthy
Thethi në foto, bukuritë e rralla të vendit turistik (FOTO LAJM) Në mbledhjen e fundit të zhvilluar në Shkodër, qeveria ka miratuar shpalljen e Qendrës Historike të fshatit Theth. Qendr
Shembja e Teatrit, reagon Manjani: Nuk ka ligj, janë përrallat e Rajmonda Bulkut Ish ministri i drejtësisë Ylli Manjani, ka reaguar sot pas komentit të Kryeministrit i cili u shpreh me disa fjalë të is