999 rezultate për

rrahjeve

BJELLORUSI/ Opozita vazhdon presionin mbi Lukashenko Dhjetëra mijëra njerëz kanë marshuar në kryeqytetin Minsk dhe qytete të tjera. Protesta masive ka nisur prej disa javës
22 vite e dhunuar nga bashkëshorti, 40-vjeçarja nga Tirana tregon vuajtjet (VIDEO) Një 40-vjeçare nga Tirana ka gjetur forcë të denoncojë dhunën e egër që ka vuajtur për 22 vite në jetën e saj bashkëshor
Studimi i frikshëm, çfarë i bën vaji vegjetal trurit tonë Sipas një studimi të publikuar në të përditshmen britanike “Daily Mail”, ngrënia e ushqimeve të gatuara me vaj vegjetal
Apple Watchmund ta identifikojë përdoruesin e tij me anë të rrahjeve të zemrës Smartwhatch është prodhimi i Apple dhe për momentin kryeson listën për paisjet më të sakta dhe më të avancuara. Por A
Ndikimi i pagjumësisë në organizëm Mungesa e gjumit sjell pasoja për shëndetin e gjithësecilit ndaj është e nevojshme që të planifikoni gjumin e mjaftueshë
Ja çfarë sjell konsumimi i rrushit dhe bananes Rrushi dhe bananet janë fruta të cilët njihen për zvogëlimin e numrit të rrahjeve të zemrës, sikurse ushtrimet e jogës.
Serbi, rrahje masive në një ndeshje basketbolli (VIDEO) Ndeshja e basketbollit mes Partizanti të Beogradit dhe Crvena Zvezdës ka përfunduar në përleshje masive të basketbollist