999 rezultate për

rrahjet

Ky është djali që humbi jetën nga rrahjet e babait (FOTO LAJM) Një fëmijë 14 vjeçar ka ndërruar jetë mbrëmjen e kaluar në Kamenicë, pasi i njëjti dyshohet se është rrahur nga prindi m
Rrahjet e shpeshta të zemrës, ja çfarë duhet bërë Një rrahje zemre e parregullt quhet aritmi, e cila nuk është e njëjtë me pulsin e çrregullt. Në fakt, nuk është e thënë
Ja rrahjet më të famshme gjatë emisioneve televizive (VIDEO) Përplasja fizike mes Frashër Krasniqit dhe Milaim Zekës gjatë debatit televiziv në studion e Klan Kosovës, ka bërë që rr
A e komandon zemra trurin apo truri zemrën? Ja përgjigjia Deri më sot, kemi besuar se truri ynë e dikton rrezikun dhe i kërkon zemrës të rrahës më shpejtë. Mirëpo, nuk ndodh g
Reagimi i një nëne kur dëgjon rrahjet e zemrës së djalit të vdekur (VIDEO) Një nënë nga Arizona ka dhuruar organet e djalit të saj, pas vdekjes së tij në vitin 2013. Falë bamirësisë së saj ajo i
Studim/ Rrahjet e zemrës parashikojnë vdekjen Sipas një studimi mësohet se rrahjet e zemrës mund të përdoren si një "test i vdekjes", për të parashikuar shanset që të
Këshillat e duhura për një zemër të shëndetshme Zemra është një organ i rëndësishëm në organizmin tonë është e rëndësishme që ne të kujdesemi për mbarëvajtjen e shëndet
Mjekët këshillojnë, mos i mbani 'celularët e mençur' afër zemrës Telefoni është një objekt që sjell probleme të shumta nëse ne do e mbajmë atë afër zemrës. Studimet tregojnë se njerëzit
Përkëdheljet e nënës ndaj foshnjes normalizojnë rrahjet e zemrës Përkëdheljet e nënës ndaj fëmijës që sjell në jetë, ndikon në normalizimin e rrahjeve të zemrës. Eshtë instiktive që nën
Femrat shtatzëne, të ndjeshme ndaj muzikës Sipas kërkuesve gjermanë, nënat shtatzëna janë më të ndjeshme ndaj çfarëdolloj muzike. Çdo melodi atyre u shkakton emoci
Është kastruar nga rrahjet Dëshmitari A që ka akuzuar pjesëtarët e "Grupit Drenica, ndër të tjera, se nga rrahjet që ka pësuar prej tyre, nuk mund
Këto "mbërthecka" mund ti hapin vetëm rrahjet e zemrës (VIDEO-FOTO) Një kompani japoneze ka krijuar një lloj reçipete të veçantë, e cila mund hapet vetëm nëse ka dashuri të vërtetë. E lidh
Rrahjet e zemrës që shndërrohen në energji Rrahja e zemrës shndërrohet në energji. Është një rezultat i arritur falë nanoteknologjisë, që synon të lërë pas opsioni
Puthjet që hynë në histori (FOTO-LAJM) Si do të ishte jeta pa puthje? Një jetë pa të dridhura. Por puthja duket se tani ka marë edhe një vlerë tjetër. Andréa D
Rrahjet e shqiptarëve, Qamili si Jankullovska Zëvendësministri i Brendshëm Zemri Qamili nuk sqaron nëse janë zbardhur ose jo incidentet ku viktima ishin nxënësit shqi
Incidente në parlament, shmangen rrahjet mes deputetëve (VIDEO) Dje në Parlamentin e Maqedonisë u diskutua mbi projektligjin për media, por duket se situata ka dalë pak jashtë kontroll
Kabina shpëton fotografin nga ariu polar (FOTO-LAJM) Ky është momenti i tmerrshëm kur një fotograf ndodhet përballë një ariu polar, që ishte në kërkim të vaktit të radhës. P
Rrahjet më të famshme në parlament (FOTO LAJM) Nuk ndodhin vetëm tek ne zënka në parlament. Edhe në vendet e tjera shohim skena të ngjashme, ndoshta edhe më të turpshm
Prekëse, nëna degjon rrahjet e zemrës së djalit të saj të vdekur (VIDEO) Edhe pse djali i tyre nuk jeton më, April dhe Owen Beaver kanë mundur të dëgjojnë rrahjet e zemrës së djalit të tyre 16-
Identifikimi, rrahjet e zemrës si shenjat e gishtërinjve Në të ardhmën rrahjet e zemrës do të jenë shenjat e identifikimit për secilin nga ne. Ato do të zëvendësojnë shenjat e g