999 rezultate për

rozmarine

Vaji i jetëgjatësisë! Zbuloni pse çdo grua mbi 40 vjeç duhet të përdorë vaj rozmarine Vaji i rozmarinës është një ndër vajrat me përdorimin më të gjerë në kozmetikën botërore në ditët e sotme. Gjithashtu ai
Është quajtur vaji i jetëgjatësisë, pse çdo grua mbi 40 vjeç duhet të përdorë vaj rozmarine Vaji i rozmarinës është një ndër vajrat me përdorimin më të gjerë në kozmetikën botërore në ditët e sotme. Gjithashtu ai
A e dini se ekziston një bimë, të cilën nëse e nuhat të forcon kujtesën? Ata që janë në sezon provimesh mund të forcojnë kujtesën duke nuhatur aromën e rozmarinës. Kjo bimë me gjethe të imëta s
Arra dhe rozmarinë për kujtesë të fortë Të dy këto përbërës natyralë janë fantastike për shëndetin e trurit, zemrën por dhe probleme të tjera shëndetsore. Ar
5 arsye pse s’ka maskë e balsam që ia kalon rozmarinës Rozmarina është një bimë kurative e përdorur që nga antikiteti si përbërës natyral në produktet e bukurisë tek gratë. Kj
Rozmarina dhe vetitë shëruese Rozmarina ka një shije dhe aromë të pashoqe. Emri i saj vjen nga Latinishtja dhe përkthehet “Vesa e Detit”. Ajo ës
Mos u dendni me ilaçe, por pini këtë çaj me rozmarinë dhe qumësht Kjo barishte është përdorur që në lashtësi për t’i dhënë njeriut një kujtesë shembullore. Rozmarina konsiderohej si n
Rozmarina lufton sëmundjet mendore dhe përmirëson kujtesën Një grup ekspertësh kanë zbuluar se nuhatja e rozmarinës mund të rrisë kujtesën me 75%. Gjethet e kësaj bime janë përdor
A e dini se ekziston një bimë, të cilën nëse e nuhat të forcon kujtesën? Ata që janë në sezon provimesh mund të forcojnë kujtesën duke nuhatur aromën e rozmarinës. Kjo bimë me gjethe të imëta s
Rozmarinë për të pastruar flokët nga zbokthi Çaji i rozmarinës është ideal edhe për rritjen e flokëve. Rozmarina nuk është vetëm stimulim i rritjes së flokëve, po
Rrisni flokët me çaj rozmarine Rozmarina është një barishte e mrekullueshme që mund të ketë një numër përdorimesh mjekësore, njëra prej të cilave është
Bukë me erëza Përbërësit 350 g miell 50 g domate te thata 5 gjethe brozilok nje luge trung rozmarine te fresket sheqer 0.5 l u
Tavë me patate dhe pulë Një tavë pule e shijshme me perime do të mbetet ndër recetat më të preferuara të shqiptarëve… Darka shpesh herë konsi
Bima e cila e mbron trurin nga depresioni, shqetësimi dhe sëmundja e Alzheimerit Me të gjithë stresin që ballafaqohemi në përditshmëri dhe rrjedhën konstante të informacioneve që i marrim në trurin ton
Jemi në sezon provimesh? Ja bima që forcon kujtesën Fëmijët që janë në sezon provimesh mund të forcojnë kujtesën duke nuhatur aromën e rozmarinës. Kjo bimë me gjethe të imë
Nuhasni këtë bimë për të forcuar kujtesën para sezonit të provimeve Fëmijët që janë në sezon provimesh mund të forcojnë kujtesën duke nuhatur aromën e rozmarinës. Kjo bimë me gjethe të imë
Vetitë kuruese të rozmarinës Rozmarina është e njohur për shekuj me rradhë si një erëz dhe bimë më veti kuruese. Ajo është një ndër bimët më të vjetr
Erëza që lufton sëmundjet mendore dhe përmirëson kujtesën Në 2003, një grup ekspertësh nga Universiteti i Northumbria tregoi se nuhatja e rozmarinës lidhet me rritje të performa
Receta ideale që ju mban larg mushkonjave Mushkonjat janë insekte të rrezikshme sidomos gjatë stinës së verës të cilat shpesh njihen për faktin se transmetojnë vi
Efektet e shëndetshme të rozmarinës Rozmarina është një bimë që ka veti të shumta shëndetsore, një ndër to është dhe mbrojtja që ju bën rënies së flokëve. G