999 rezultate për

rossi

De Rossi flet hapur për ndeshjen me Barcelonën Roma në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve do të përballet me një nga ekipet më të mira në botë, Barcelona. Kapiteni i R
Cannaavaro: Buffon dhe De Rossi duhet të largohen nga Kombëtarja ​Legjenda Fabio Cannavaro ka ngritur për herë të fundit Kupën e Botës së fituar nga kombëtarja italiane e futbolli
Valtteri Bottas vlerëson ortakun Rossi: I pamposhtur Valtteri Bottas ka ngritur lart nivelin e shokut të skuadrës Mercedes është i pamposhtur për momentin. “Lewis Hamilt
De Rossi tregon ëndrrën që ka pas pensionimit me Romën Daniele De Rossi tani ka filluar të bëjë plane për të ardhmen, pasi karriera e tij e të luajtur futboll ështtë drejt fun
E konfirmon Yamaha, Valentino Rossi qëndron deri në 2019 Valentino Rossi do të vazhdojë të garojë me Yamahën në Botërorin e MotoGP edhe në vitin 2019. Është menaxheri i skude
De Rossi dhe Schik përfshihen në skuadër për ndeshjen me Beneventon Roma ka përfshirë dyshen Daniele De Rossi dhe Patrik Schick në skuadrën për ndeshjen ndaj Beneventos. Ashtu si italia
Rossi vazhdon të tregojë burrëri me fjalët e tij: Nuk kam frikë ta përsëris se Juventus fiton Kampionatin Daniele De Rossi foli këtë të enjte për ambiciet që ka Roma në garën për titullin kampion në Serinë A, por duke e pranua
Muza e re e Valentino Rossit Supermodelja Francesca Sofia Novello është muza e re e pilotit më të të çmendur të Valentino Rossit. Rossi, pasi i dh
Rossi pothuajse i Genoas, mungon vetëm zyrtarizimi Giuseppe Rossi është shumë pranë rikthimit në Serinë A, këtë herë për të veshur fanellën e Genoas. Sulmuesi italian
Alessandra Ambrossio zgjedh mes Neymarit dhe Ronaldos (FOTO LAJM) Modelja italiane e Victoria’s Secret ka rrëfyer në një intervistë se është shumë e apasionuar pas futbollit dhe se ka sh
Giuseppe Rossi fillon negociatat për një rikthim të mundshëm në Seria A Giuseppe Rossi duket se ka gjetur më në fund një klub, për t’iu rikthyer futbollit të luajtur. Lajmi është bërë i ditur
Komisioni i Disiplinës dënon Taren dhe De Rossin Komisioni i Disiplinës në Federatën italiane të futbollit, nuk i ka falur episodet që ndodhën këtë fundjavë në Serinë A.
De Rossi dënohet me dy ndeshje pezullim për shuplakën kundër Lapadulas (VIDEO) Roma nuk do të ketë në dispozicion për dy ndeshjet e radhës me Spal dhe Chievon kapitenin Daniele De Rossi, i cili është
De Rossi i kërkon ndjesë Lapadulës Daniele De Rossi ka kërkuar falje për shuplakën që i ka dhënë sulmuesit Lapadula, e cila i kushtoi me barazim Romës në n
De Rossi godet me shpullë Lapadulën, mediat italiane tallen me mesfushorin (VIDEO) Në ndeshjen që Roma zhvilloi ndaj Genoas, u shënua edhe një rast pikant. Në minutën e 70-të, teksa Genoa gjendej përpara
Low: Ajo që bëri De Rossi, është një gjest burëror Gjesti i Daniele De Rossit në “San Siro”, i cili refuzoi që të zbriste në fushë duke ia “lënë” vendin e tij Lorenco Insi
Insigne falenderon De Rossin për gjestin që bëri ndaj tij Lorenzo Insigne ka falënderuar Danele de Rossin për gjestin që kishte bërë në ndeshjen ndaj Suedisë. Mesfushori Danie
Insigne falenderon Rossin për gjestin madhështor Insigne ka falënderuar Daniele De Rossin për komentet që i ka bërë gjatë ndeshjes ku kërkoi që Insigne të hyjë në lojë.
Jansson: De Rossi erdhi tek autobuzi dhe kërkoi falje, pasi tifozët e tyre vërshëllyen në himin tonë Mesfushori i Romës, Daniele de Rossi fillimisht gjatë ndeshjes kishte refuzuar të luante, duke kërkuar që në vend të tij
Lew përgëzon Rossin për gjestin e bërë: Madhështor Përzgjedhësi i Gjermanisë, Joachim Low, ka lëvduar Daniele De Rossin për momentin e tij në ndeshjen Itali – Suedi. It