999 rezultate për

rosberg

Rosberg: Hamilton mendon pensionimin nga Formula 1 Mund të jetë surpriza më e madhe në Botërorin e F1 dhe këtë e thotë një ekspert i “tërheqjes”. Ish-kampioni i Botës në F
Rosberg parashikon tërheqjen e Hamiltonit nga F1 Sezoni i ri i Formula 1 mund të nisë me një befasi. “Bombën” e lëshon ish-kampioni i botës, tashmë i tërhequr, Nico Rose
Nico Roberg kampioni i ri i botës në Formula 1 Nico Roberg është kampioni më i ri i botës, teksa arriti që të mbante vendin e dytë në çmimin e madh në Abu Dabi, duke m
Hamilton i pandalshëm, fiton edhe në Gjermani Leëis Hamilton fiton edhe garën për Çmimin e Madh të Gjermanisë, e zhvilluar në pistën e Hockenheim, edhe pse “pole posi
Hamilton fiton në Hungari dhe merr kryesimin e përgjithshëm Leëis Hamilton është i pandalshëm. Britaniku ka fituar për herë të pestë në Çmimin e Madh të Hungarisë dhe merr kryesimi
Hamilton triumfon në Austri, përplaset me Rosberg (VIDEO) Çmimi i Madh i Austrisë ka përfunduar me fitoren e spektakolare të pilotit britanik të Mercedesit, Hamilton, por për të
Rosberg vazhdon dominimin, 3 fitore në 3 gara (FOTO) Nico Rosberg vazhdon të dominojë në Formula 1. Në sezonin e ri piloti gjerman ka koleksionuar fitoren e tretë radhazi du
Rosberg në "pole positions", zhgënjen sërish Ferrari (FOTO) Nico Rosberg, në një ditë jo shumë me fat për Mercedes arriti t'u rrëmbente i vetëm 'pole position' në Kinë. Hamilton, p
Mercedez dominon në garën e Australisë, Rosberg triumfon Formula 1 nuk nuk dhuron asnjë surprizë. Mercedes mori dy vendet e para në garën për Çmimin e Madh të Australisë. Nico R
Rosberg e mbyll sezonin me fitore Nico Rosberg është fituesi i Çmimit të Madh të Abu Dabit, garës së fundit të Botërorit të Formulës 1. Piloti i Mercedesi
Triumfon Hamilton, Vettel vetëm i treti Hamilton dhe Mercedesi i tij u rikthyen fuqishëm në këtë fundjavë, pas dështimit të një jave më parë në Cmimin e Madh të
Vettel fitues në Hungari, zhgënjen Hamilton Sebastian Vettel është fitues i Çmimit të Madh të Hungarisë, suksesi i dytë sezonal për të dhe Ferrarin. Piloti gjerman
Rosberg triumfon në Austri, 10 pikë larg Hamiltonit Nico Rosberg ka fituar Çmimin e Madh të Austrisë duke rihapur luftën për titullin kampion në Formula 1. Tashmë, diferenc
Hamilton “pole position” në Austri Lewis Hamilton ka fituarr sot “pole position” në Çmimin e Madh të Austrisë, duke koleksionuar kështu tw 45-in në karrier
Rosberg triumfon në Monako (FOTO) Nico Rosberg ka fituar Çmimin e Madh të Monakosë për herë të tretë radhazi. Piloti gjerman i Mercedesit arriti suksesin
Rosberg triumfon në Çmimin e Madh të Spanjës Nico Rosberg është fituesi i Çmimit të Madh të Spanjës, gara e pestë sezonale e Formula 1. Piloti gjerman i Mercedesit k
Rosberg triumfon në Provat e Lira në Spanjë Ka nisur me shenjën e Mercedes fundjava e Çmimit të Madh të Spanjës në Formula 1. Piloti gjerman vendosi kohën më të shp
Ferrari show në Çmimin e Madh të Malajzisë, triumfon Vettel Për herë të parë pas dy vitesh, një makinë Ferrari ka mundur të triumfojë në një Çmim të Madh të Formula 1, këtë herë në
Vettel i kënaqur në testimin e parë Piloti gjerman Sebastian Vettel, ka qenë ai i cili shkëlqeu në testin parasezonal të zhvilluar dje në shtegun e Jerezit
Lewis Hamilton, kampion Bote në Formula 1 (FOTO LAJM) Gjashtë vjet pas atij triumfi që e konfirmoi si një nga pilotët më të mirë në qarkullim, Lewis Hamilton ngjitet në majën