999 rezultate për

ronaldo

Cristiano Ronaldo 21 gola më shumë se Leo Messi që nga viti 2009 (FOTO LAJM) Sipas UEFA-s, Ronaldo ka shënuar 21 gola më shumë se Messi në Champions që kur portugezi u transferua në Madrid nga Man
Ferdinand nuk habitet me ngritjen e topit kur godet Ronaldo, ja pse Ferdinand nuk habitet me ngritjen që iu bë topit para se Ronaldo ta goditste atë nga pika e bardh e penalltisë. Ish-qend
Ronaldo zbret me këmbë në tokë shokët: Akoma s'ka mbaruar gjë Cristiano Ronaldo kaloi shifrën e 100’të golave si lojtar i Real Madridit në Champions League. Golashënuesi më i mirënë
Ja si dukej ndeshja Real - PSG, nga kamera e cila filmoi vetëm Ronaldon dhe Neymarin (VIDEO) Cristiano Ronaldo doli fitimtar sërish përball Neymar. Portugezi arriti ta mposhtë Brazilianin me rezultat 3-1, në një n
Topi ngrihet në ajër para goditjes: Penallti misterioze e Ronaldos (VIDEO) Cristiano Ronaldo është rikthyer në formën e tij më të mirë pasi me dy golat e tij udhëhoqi Realin e Madridit drejt fito
Përsëri Ronaldo, Reali përmbys rezultatin ndaj PSG (VIDEO) Real Madrid ka shënuar golin e përmbysjes ndaj Paris Saint-Germain në "Santiago Bernabeu". Është përsëri Cristiano R
STATISTIKË / Cristiano Ronaldo 100 gola me Real Madrid në UEFA Champions League (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo ka shënuar vetëm me Real Madridin 100 gola në Ligën e Kampionëve Ylli i Real Madridit, Cristiano Ro
Ronaldo shënon nga penalltia, Real Madrid barazon gjithçka ndaj PSG (VIDEO) Real Madrid ka barazuar rezultatin ndaj Paris Saint-Germain në "Santiago Bernabeu". Autori i golit ë ylli portugez,
Ronaldo mesazh motivimi tifozëve para ndeshjes me PSG-në (VIDEO) Cristiano Ronaldo iu ka bërë thirrje tifozëve të Real Madridit t’i japin përkrahje të pakushtëzuar skuadrës në ndeshjen
Ronaldo optimist para ndeshjes me parisjenët: Kemi eksperiencë për të tilla ndeshje Cristiano Ronaldo ka pranuar çmimin ‘GOAL 50’ si lojtari më i mirë në botë për sezonin e kaluar 2016/17. Portugezi e
10 sulmuesit me më së shumti gola në Top-5 ligat evropiane Harry Kane është mbreti i Evropës, që ka realizuar deri më tani 32 gola në të gjitha garat, duke lënë prapa lojtar si Sa
Cristiano Ronaldo tregon se si Reali mund të fitojë kundër PSG ​Lenia jashtë Kupës së Mbretit dhe titullit kampion të Sanjës nuk i’a kanë humbur shpresat lojtarit më të mirë të
Ronaldo nderon yllin e UFC-së me përshëndetje islame (FOTO+VIDEO) Cristiano Ronaldo ka festuar triumfin mbresëlënës të Real Madridit ndaj Real Sociedadit (5-2) duke u shoqëruar me njërin
Ronaldo pranon Islamin? Gjendet me myslimanë dhe jep selam (VIDEO) Cristiano Ronaldo ka postuar një video tek e cila gjendet në shoqërinë e dy shokëve të tij. Tëksa njëri prej tyre ka
Ronaldo dobët me gola? Jo, ai ka shënuar më shumë se sezonin e kaluar Cristiano Ronaldo nuk e ka humbur shkëlqimin. Mund të duket e çuditshme, por ylli i Realit të Madridit deri më tani ka a
Gjesti fenomenal i Ronaldos, iu drejtohet tifozëve për sjelljen me Benzeman (VIDEO) Teksa Ronaldo shënoi një tripletë,ndërkohë që ortaku i sulmit humbi një rast të pastër para portës. Tifozët nuk patën më
Cristiano Ronaldo arrin 550 gola në karrierë si futbollist profesionist Cristiano Ronaldo ka arritur shifrën prej 550 golave në karrierë, pas tregolëshit që realizoi në fitoren e thellë të Rea
Shpresa e fundit e Zidanes mbetet rikthimi i Ronaldos së vjetshëm Para dyshimeve, Cristiano. Zidane mbështetet te ylli i tij më i madh për të dërguar një mesazh të ri optimizmi disa ditë
Rooney: Van Nistelrooy u larguan nga United për shkak të Ronaldos Sulmuesi anglez Wayne Rooney luajti disa sezone me sulmues si Cristiano Ronaldon dhe Ruud van Nistelrooy. Ish-futboll
Ronaldo nuk mendon se sulmuesi argjentinas do të transferohet tek Real Madridi Braziliani i cili u transferua në San Siro te ekipi nga kryeqyteti spanjoll në vitin 2002, por nuk është i sigurt nëse a