999 rezultate për

romney

Përçarje në kampin e Trump, shkak posti i Sekretarit të Shtetit Një mosmarrëveshje në ekipin e tranzicionit të presidentit të zgjedhur Donald Trump, lidhur me kandidatët e mundshëm për
Trump në bisedime me Romney për postin e Sekretarit të Shtetit Presidenti i zgjedhur Donald Trump i SHBA-ve i cili po merret me ndërtimin e skuadrës së tij të tranzicionit do të tako
Romney: Votoni Ted Cruzin Mitt Romney në rrjetin social Facebook ka shkruar se do të votoj për Ted Cruz, javën e ardhshme në Utah. Romney bënë
Qeveria Berisha para për fushatën e Romneyt Një shumë prej 25.750 dolarrësh janë dhënë nga qeveria shqiptare në mbështetje të fushatës së kandidatëve demokratë dhe
Obama dhe Romney harxhuan 6 miliard dollarë për fushatë Qendra "Responsive Politics" ka njoftuar se kostoja e përgjithshme e fushatës për kreun e Shtëpisë së Bardhë vlerësohet
Maqedonasit në SHBA "qajnë" humbjen e Romney Avokati maqedonas Tomi Tanef, i cili jeton dhe punon në Ohajo të SHBA-ve, nuk e ka pritur mirë humbjen e kandidatit repu
Obama rizgjidhet president, Romney pranon humbjen Amerikanët rizgjodhën për të dytën herë Barack Hussein Obaman si president të tyre. Obama ka mundur kandidatin republika
Obama-Romney, një garë mes dy botëve SKËNDER MINXHOZI Kandidati presidencial republikan, Mitt Romney, nuk mundi ta evitojë gafën e radh&eum
Rezultatet e para, Obama dhe Romney në barazim Update -Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama dhe kundërshtari i tij Mitt Romney morën secili pesë vota në Di
Zgjedhjet në SHBA, Obama dhe Romney në orët e fundit të betejës Disa orë para zgjedhjeve presidenciale në Shtetet e Bashkuara, Presidenti demokrat Barack Obama dhe kundërshtari i tij r
Obama- Romney, edhe tre ditë nga beteja përfundimtare Kur na ndajnë vetëm tre ditë nga zgjedhjet, kandidatët për kreun e Shtëpisë së Bardhë kanë ashpërsuar akuzat ndaj njëri-
Obama-Romney, ndryshime në grafikun e fushatave Ndërsa pritet që stuhia Candy të godasë brigjet lindore të Shteteve të Bashkuara, Presidenti Barack Obama dhe rivali i t
Romney akuzon Obamën se nuk ka axhendë Kandidati republikan për president në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Mitt Romney ka vënë në lojë Presidentin amerikan
Debati i dytë televiziv për president të SHBA-ve, Obama më bindës Barack Obama dhe Mitt Romney kanë zhvilluar debatin e dytë televiziv për president të SHBA-ve. Ndryshe nga debati i parë
Fushata, Obama- Romney përballen në debat televiziv Ashtu sikurse pritej debati i parë presidencial është pritur me interes të madh në SHBA. Presidenti i Shteteve të Bashku
Fushata, Obama dhe Romney në debat televiziv Presidenti amerikan Barack Obama dhe rivali i tij republikan, Mitt Romney përballen në debatin e parë televiziv kryesish
Obama-Romney, gati debati i parë Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barak Obama, dhe rivali i tij republikan, Mit Romni, po përgatiten për fazën e ardhë
Gara presidenciale, Obama krijon epërsi në Ohajo dhe Florida Presidenti amerikan Barack Obama ka zgjeruar epërsinë e tij ndaj republikanit Mitt Romney në shtetet e Ohajos dhe Florid
Putin "sulmon" Romney-n Presidenti rus Vladimir Putin në një intervistë për televizionin Russia Today (RT) është shprehur se retorika e ashpër n
Sondazhet, Romney kalon Obamën Pas fjalimit në Konventën e Republikanëve në Tampa të Floridas dhe vizitës në zonat e prekura nga uragani "Isaac" në New