999 rezultate për

romes

Ajax-Lillë, holandezët kalojnë në avantazh (VIDEO) Ajaxi ka kaluar në avantazh në ndeshjen ndaj Lillë që po zhvillohet në Amsterdam Arena. Është sulmuesi holdanez Quin
Konfirmohet interesimi i Katarit për të blerë Romën Ambasadori Katarit në Itali e ka konfirmuar se vendi i tij është i interesuar ta blejë Romën, pasi që një investimi till
E ofenduan gjatë derbit, mamaja e mesfushorit të Romës ka një mesazh për tifozët e Lazios (FOTO LAJM) Tifozët e Lazios u grumbulluan të dielën në sheshin Ponte Milvio, ku kënduan kore të shumta aspak të këndshme për mamanë
Arrestohet një ndër krerët e ultrasve të Romës Autoritetet italiane kanë arrestuar sot një ndër krerët e ultrasve të Romës, pjestar u grupeve ekstreme të djathta me ak
Roma prezanton Smalling dhe publikon fotot e 2 shqiptarëve të humbur (FOTO LAJM) Mbrojtësi anglez Chris Smalling iu bashkua ditën e sotme klubit italian të Romës në formë huazimi. Pas 9 sezonesh te
"Mos më trajtoni ndryshe", Michele rrëfen jetën e tij mes dashurisë dhe sindromës Down (FOTO LAJM) Michele jeton në një provincë të Barit, është 26 vjeç dhe me sindromën Doën. Ai ka vendosur të rrëfejë për jetën e tij t
Gjest i madh nga ekipi i Romës, zyrtarizon lojtarin e ri dhe nxjerr lajmërim për shqiptaren Bleona Mata Ekipi i kryeqytetit të Italisë, Roma, ka zyrtarizuar ditën e sotme afrimin e mbrojtësit të krahut të djathtë, Zappacosta
Shmanget tragjedia në Aeroportin e Romës, defekt në motorrin e avionit Një dëmtim teknik në motorin e avionit Boeing 787, i linjës ajrore norvegjeze, për pak sa nuk ka shkaktuar një tragjedi
Humbi kontrollin, shoferi i fadromës dërgohet me urgjencë në spitalin e Tiranës Më datë 06.08.2019, në fshatin Nikollarë, Moglicë, shtetasi U.M, rreth 51 vjeç, banues në Sovjan, duke drejtuar një mjet
Malcom firmos në Rusi, plas "lufta" mes Romës dhe Zenitit (FOTO LAJM) Ditën e sotme Malkom, u zyrtarizua si lojtari më i ri i Zenitit teksa, kompletoi transferimin, për 45 milionë euro. G
Trajneri i Romës kontakton personalisht Hysajn Elseid Hysaj në merkato i ngjan një telenovele. Disa seri, disa zhvillime dhe të dhëna që kundërshtojnë njëra-tjetrën ng
Në Itali e bëjnë të sigurtë, Hysaj do firmosë me gjigandët e Serisë A Elseid Hysaj është pranë Romës. Janë përfolur shumë skuadra për mbrojtësin kuqezi, por me sa duket destinacioni i tij do
Bayern Munich në sulm për yllin turk Bayern Munich po këron të përforcohet për sezonin e ardhshëm. Bavearezët do ta nisin sezonin e ri pa dyshen Robben Ri
I dha lamtumirë Romës, flet bashkëshortja e Tottit: Do t'i bëjë mirë Në një intervistë me "Chi" ka folur bashkëshortja e Tottiti cili i tha lamtumirën Romës pas 27 vitesh teksa 2 vitet e f
De Rossi “tradhton” Romën, mbetet në Serie A Tifozëve të Romës me siguri nuk do t’u pëlqejë ky lajm, por në shenjë hakmarrjeje edhe ndaj drejtuesve të klubit verdhek
ZYRTARE: Konfirmohet drejtori i ri i Milanit Ekipi i Milan ka konfirmuar që Frederic Massara do të jetë drejtori i ri sportiv. Massara në të kaluarën ishte futbol
E bujshme, Kukësi ndaj Romës nëse eliminon Debrecenin Përballje luksi për Kukësin në rast se arrin të eliminojë hungarezët e Debrecen. Në shortin e hedhur e turit të dy
I tha lamtumirë Romës, Totti merr ofertat e para Francesco Totti është ndarë përfundimisht me Romën pasi ka kaluar pothuajse një jetë me ta. Ish-ylli italian sot ka udhë
Totti i nxjerr të gjitha: Conte më tha OK, Roma më tradhtoi Francesco Totti e ka konfirmuar largimin nga Roma pas plot 30 vjetëve në shërbim të klubit të fëmijërisë, duke u thirrur
Shkëmbim i bujshëm mes Romës dhe Juventusit Gonzalo Higuain do të jetë i Romës dhe Kostas Manolas i Juventusit. Është ky lajmi që vjen nga prestigjozja "Gazeta Dell