999 rezultate për

romela

Braçe: Kemi kampionë të dyfishtë bote dhe janë të Shqipërisë! Pas urimeve të përcjella në kohë reale në Facebook nga kryeministri Rama, kreu i PD Lulzim Basha, një tjetër vjen nga de
Basha: Kampionati Botëror i peshëngritjes foli shqip (FOTO LAJM) Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka përgëzuar peshëngritësen Romela Begaj. "Romela triumfon sërisht! Kampi
Another World Champion, Romela Begaj wins gold medal After Daniel Godelli who won the world title yesterday, today another Albanian weightlifter takes this title in Almaty,
Tjetër kampion Bote, triumfon edhe Romela Begaj Pas Daniel Godellit që dje fitoi titullin botëror, edhe sot një tjetër peshëngritës shqiptar merr këtë titull në Almaty
Romela Begaj kampione bote, urim special nga Rama Pas Daniel Godellit, sot një tjetër peshëngritës shqiptar merr titullin boteror. Romela Begaj ka triumfuar në garën
Mersin 2013, medalje argjendi dhe bronzi për Romela Begaj Peshëngritja vazhdon të mbetet mbretëresha e sporteve për Shqipërinë. Në ditën e katërt të lojrave mesdhetare Mersin 201
Basha, premio për kampionët në volejboll dhe peshëngritje (FOTO LAJM) Ashtu siç e ka bërë tashmë traditë, Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha do të shpërblejë edhe kësaj here kampion
Begaj kërcënon: Do braktis Shqipërinë Pezullimi i Federatës Shqiptare të Peshëngritjes deri në një afat të pacaktuar për shkak të tre rasteve të dopingut nga
Londër 2012, sot shpresa e fundit për medalje Shqipëria do të ketë sot shansin e fundit për medaljen e parë olimpike, teksa në pedanën e Londrës do të zbresë flamurmb
Botërori i Peshëngritjes, Medalje bronzi për Romela Begaj Romela Begaj ka marrë medalje bronzi në stilin e shkëputjes në Botërorin e Peshëngritjes që po zhvillohet në Paris. N