999 rezultate për

rome

Ende pa nisur mirë sfida, Ibra ndëshkon Romën (VIDEO) Milani e ka nisur mjaft mirë supersfidën ndaj Romës. Kuqezinjtë kanë kaluar në avantazh që në minutën e 3 me Ibrahim
Pioli në telashe, Donnaruma dhe Hague pozitivë me Covid-19, humbin derbin me Romën Donnarumma dhe Hague kanë rezultuar pozitiv në testet e koronavirusit. Jens Petter Hague dhe Gianluigi Donnarumma jan
Pioli flet në prag të përballjes me Romën Trajneri i Milanit Stefano Pioli u shpreh i bindur se portieri i Milanit Xhanluixhi Donaruma do të qëndrojë në “San Siro
Si të trajtoni këmbët që djersiten dhe aromën e pakëndshme Sidomos në verë djersitja e këmbëve është një nga problemet më të shpeshta. Tek djersitja dhe aroma e pakëndshme e këmbë
Rezultatet e Europa League: Kumbulla i dhuron fitoren Romës, humbet Hysaj (VIDEO) Marash Kumbulla ka debutuar mbrëmjen e sotme në Europa League, pasi e ka nisur si titullar përballjen mes Young Boys dhe
Gjenial Kumbulla! Shqiptari realizon supergol me Romën (VIDEO) Roma ka arritur që brenda pak minutash të përmbysë Young Boys në Zvicër me anë të dy futbollistëve Peres dhe shqiptarin
Romelu Lukaku thyen një tjetër rekord te Interi Romelu Lukaku në ndeshjen kundër Borussia Monchengladbach theu një rekord të ri. Sulmuesi i madh belg ishte realizato
Roma synon ti rinovojë kontratën Dzekos Skuadra nga ‘Stadio Olimpico’ synon ta ketë sulmuesin boshnjak në radhët e veta së paku deri në vitin 2023. Ish lojta
Mbyllet ambasada shqiptare në Itali Ambasada Shqiptare në Itali ka njoftuar se ditën e enjte do të mbyllet zyra konsullore në Romë për shkak të një identifi
Totti i jep lamtumirën e fundit babait të tij (VIDEO) Këtë mëngjes në kishën Beatta Vergine Maria del Carmelo u kremtua varrimi i Enzo Tottit, babai i kapitenit historik të R
Gjithë jetën kemi gabuar! 3 sekretet e parfumit që ruajnë aromën Të gjithë duam të vijmë aromë të mira përgjatë gjithë ditës dhe gjithmonë na ngacmohet hunda kur ndjejmë një parfum të m
Allegri takohet me drejtesit e klubit roman Massimiliano Allegri është gjithmonë e më afër stolit të Romës raportojnë mediat italiane. Ai është takuar me drejtue
Pas Milanit, edhe Roma po mendon për Ralf Rangnick Pas Milanit edhe Roma synon Ralf Rangnick. Gjermani i cili gjatë verës ishte shumë afër kalimit te kuqezinjtë mund të pë
Alfa Romeo me dyshe të re në F1, Raikkonnen – Schumacher Kimmi Raikkonen do të mbetet te ekipi i Alfa Romeo në sezonin e ri në Formula 1, por me gjasë do të ketë një kolegë të
Pas shumë negociatave arriti të nënshkruante me Romën, Smalling: Tani dua trofe Pas dy muajsh negociata të vazhdueshme me Manchester United, Roma ia doli të rikthejë në dispozicion të trajnerit Fonsec
Ylli holandez i Romës huazohet te Leipzig Pasi dështoi të merrte Milon Rashicën nga Werder Bremeni, Leipzig arriti të siguronte një përforcim për krahët e sulmit.
Shënoi golin e parë me Romën, Pedro: Titulli nuk është i pamundur Pedro Rodriguez është shprehur shumë i lumtur pas ndeshjes ndaj Udinese. Pedro ishte startues në takimin që Roma e lu
"Majtas, djathtas dhe në qendër", Marash Kumbulla: Mjafton që të luaj, për Romën nuk hezitova fare Marash Kumbulla e nis në perfeksion aventurën e re tek Roma duke debutuar si një nga lojtarët më të mirë të skuadrës së
Pas debutimit ndaj Juventusit, rrëfehet Kumbulla: E lehtë të zgjidhja Romën Me Romën debutoi si titullar në një ndeshje të madhe, pikërisht në barazimin 2-2 me Juventusin, padron prej thuajse një
Zidane maraton vendimin për huazim, Jovic drejt Romës Roma në pole position për Luka Jovic. Zinedine Zidane ka ndezur dritën jeshile që sulmuesi serb të huazohet gjatë këtij