999 rezultate për

romanov

Dinastia Romanov/ Ata qëndruan gjatë. Një histori mizore e fuqisë trashëgimtare Qeverisja e Rusisë nuk ishte një perspektivë tunduese në vitin 1613, kur Romanovët e parë morën me hezitim fronin. Përgj
Zbulohet thesari me vlerë prej 30 milionë euro i carit rus Cari Nikolaj Romanov, mbretëresha Aleksandra dhe pesë fëmijët e tyre janë vrarë në natën ndërmjet datës 16 dhe 17 korrik
Misteri i fatit të Anastasia Romanovës (FOTO LAJM) Fati i Anastasia Romanovës (1901-1918), vajza e katërt e Carit të Rusisë Nikolla II dhe Careshës Aleksandra, ka qenë nj
Ja çfarë është në gjendje që të bëje ky 15-vjeçar pa duar Alexey Romanov është një adoleshent 15 vjeçar nga Rusia, i cili ka dëshmuar se ka aftësi mahnitëse dhe pse pa duar ai ës
Kotromanović i shpreh Ramës mbështetje për statusin Ministri i Mbrojtjes së Kroacisë, Ante Kotromanović i shprehu sot Kryeministrit Edi Rama mbështetjen e fortë të Kro
Princ Leka në 400-vjetorin e dinastisë Romanov (FOTO LAJM) Princi Leka II dhe e fejuara e tij Princeshë Elia Zaharia, të shoqëruar nga një delegacion i familjeve të mëdha shqiptar
Kotromanoviq viziton Maqedoninë Pasditen e sotme Maqedoninë do ta vizitojë Ministri i Mbrojtjes së Kroacisë, Ante Kotromanoviq. Në këtë vizitë zyrtare n
Maqedonia nuk është në rend dite në Çikago Ministri i Mbrojtjes i Kroacisë, Ante Kontromanoviq ka deklaruar se Maqedonia nuk do të jetë në agjendën e Samitit të NA