999 rezultate për

romak

Gjendet qypi plot me florinj, monedha të lashta romake (FOTO LAJM) Arkeologët po studiojnë një qyp me monedha të lashta romake, të gjetur në rrënojat e një teatri të vjetër në veri të Ita
I tha lamtumirë Romës, Totti merr ofertat e para Francesco Totti është ndarë përfundimisht me Romën pasi ka kaluar pothuajse një jetë me ta. Ish-ylli italian sot ka udhë
Paulo Sosa pranë stolit të Romës Sipas Corriere dello Sport, sonte në ndeshjen e kthimit mes Portos dhe Romës për Ligën Kampioneve në tribunat e stadium
"Saimir Tahiri i tromaksur, nga kush ka frikë ish-ministri i Mbrojtjes?!" Çështja e ish-ministrit të Mbtojtjes, Saimir Tahiri është rikthyer përsëri në vëmendje e mediave dhe opinionit publik.
Fansi i çmendur tromaks Shakirën, kalon rojet dhe hipën në skenë me një kërkesë Këngëtarja e famshme Shakira ka performuar në një koncert gjatë një turi në Meksikë, ku gjatë kohës ku rpo këndonte i ka
Miu sfidon dhe tromaks macen, videoja bëhet virale (VIDEO) Kemi ditur gjithnjë që miu e ka frikë macen, madje shumë prej shqiptarëve mbajnë ende mace në shtëpi për të ngrënë minjt
"Romakët" triumfojnë ndaj Lazios së shqiptarëve Derbin e kryeqytetit italian e ka fituar bindshëm skuadra e Romës, duke mposhtur Lazion me rezultat 3-1. Serinë e gol
Kjo ështe festë, Presidenti i Romës "lajthit" pas eleminimit të Barcelonës (VIDEO) Të eleminosh Barcelonën është një arritje e madhe, por ta eleminosh duke bërë të mundur një përmbysje të pabesueshme ësh
Cengiz Under tregon situatën e Romës: Kjo gjë më ndihmoi mua dhe klubin Ylli i Romës, Cengiz Under ka treguar së fundmi nga Turqia se klubi i tij romak është përshtatur më së miri tani dhe se
Inter ngec kundër Lazios, romakët kënaqen me një pikë (VIDEO) Inter dhe Lazio janë ndarë në paqe në ndeshjen e luajtur sot në "Giuseppe Meazza", ndeshje e vlefshme për javën e 19-të
Esmeralda u njoh me një burrë nga telefoni, por ai e tromaks fare kur kontaktuan Një 28-vjeçare e divorcuar ka telefonuar mëngjesin e sotëm në emisionin “Aldo Morning Show” nga ku ka kërkuar njohje. Es
Gropat që vedhisen tromaksin fshatin, deri tani janë 10 të tilla Një fenomen i çuditshëm po ndodh në qytetin Konias në Turqi ku fshati është mbushur me gropa të vedhisura me thellësi rr
Italia sapo zbuloi një qytet të lashtë nënujor, të shkatërruar nga cunami (VIDEO) Një vendbanim i madh romak, 1,700 vite i lashtë, është zbuluar në brigjet e Tunizisë pas disa vitesh eksplorimesh arkeo
Mendohet se është gjetur shtëpia e apostujve të Jezusit Arkeologët në Izrael besojnë se kanë gjetur qytetin e humbur romak të Julias, që sipas traditës ishte shtëpia e tre apos
Mahrez mund të jetë qershia mbi tortë për romakët Monçi nuk harron të interesohet për Mahrez. Sipas Sky Italia, Monchi po ndjek nga afër sulmuesin e Leicesterit. Lojt
Vajza "natyrale" e Madonës tromaks plazhet e Majamit (FOTO LAJM) Vajza e Madonës, Lourdes Leon ka shijuar pushimet e saj në plazhet e Miamit, ku kishte shkuar sëbashku me shoqërinë e sa
ISIS vijon masakrën, shkatërron një pjesë e amfiteatrit romak në Palmira Antarët e shtetit të vetëshpallur islamik ISIS, kanë shkatërruar një pjesë të amfiteatrit romak në qytetin e lashtë të P
U filmua duke tromaksur nxënësit, mësuesja thirret në polici (VIDEO) Pamjet e transmetuara mbrëmë në emisionin "Stop" ku një mësuese në një nga shkollat e Tiranës terrorizonte psikologjikis
Ndërron jetë shpikësi i sistemit të shkrimit “Pinyin” Është ndarë nga jeta në moshën 111 vjeçare, një ditë pas datëlindjes së tij, gjuhëtari Zhou Youguang, krijues i sistemit
Ëmbëlsia e gjyshes mahnit rrjetet sociale Ben John një ditë hapi laptopin e gjyshes dhe ajo qe pa bëri qe të qeshte ai por dhe tërë rrjeti social Tëitter. Gjyshj