575 rezultate për

roma

De Rossi: Mposhtim Juven dhe rihapim garėn Daniele De Rossi i lėshon dorashkėn e sfidės Juventusit. Nesėr nė mbrėmje, Roma e tij do tė sfidojė bardhezinjtė nė "Oli
Hidhet shorti, pėrballje interesante nė Europa League Ėshtė hedhur nė Nyon tė Zvicrės shorti pėr fazėn e 1/8-ve tė UEFA Europa League. Interi i Xherdan Shaqirit do tė ketė pė
Nė ferrin e Roterdamit, Roma fiton dhe kualifikohet (VIDEO) Roma ka arritur tė fitojė 1:2 nė fushė kundėrshtare kundėr Feynordit, duke u kualifikuar pėr mė tej. Pas shumė incide
Napoli mposht Trabzonsporin, Roma drejt kualifikimit (VIDEO) Napoli ka arritur tė fitojė 1-0 kundėr Trabzonsporit, duke kaluar nė turin tjetėr. Goli i vetėm i ndeshjes u shėnua n
Feyenoord-Roma, policia blindon Roterdamin (VIDEO) Pak orė para fillimit tė ndeshjes Feyenoord-Roma janė shtuar kontrollet e policisė mbi tė gjitha nė zonėn e Oude Haven k
Fiton Milan e Lazio, barazon Roma (VIDEO) Janė luajtur 4 takimet e javės sė 24 tė Serie A ku bie nė sy rikthimi te fitorja e Milanit. Skuadra e Filippo Inzaghit m
Roma-Feyenoord, 64 autobusė pėr tė larguar tifozėt miq (VIDEO) Pas episodeve tė dhunshme nė Campo de Fiori nė sheshin "Spanja" nė Romė tifozėt e Feyenoord kanė lėnė kryeqytetin italia
Juve-Atalanta, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Java e 24 e Serie A starton sot nė mbrėmje me ndeshjen Juventus-Atalanta. Kjo pėr shkak se tė martėn ekipi i Massimilian
Pėrplasje tifozė-polici, Roma si "arenė gladiatorėsh" (FOTO LAJM) Pas pėrplasjeve tė djeshme nė Campo de Fiori me 23 tifozė tė Feyenoord tė arrestuar situata nė Romė vazhdon tė jetė e te
Pėrplasje dhe tension para Roma-Feyenoord, 23 tė arrestuar (VIDEO) Roma-Feyenoord luhet sonte nė ora 19:00 por sfida e vėrtetė duket se ka nisur qė mbrėmjen e djeshme ku mijėra tifozė hol
Roma-Feyenoord, tifozėt e dehur holandezė pėrplasen me policinė (FOTO LAJM) Probleme nė Romė para ndeshjes sė sotme mes vendasve tė holandezėve tė Feyenoord, e vlefshme pėr fazėn e 1/16-ve tė Euro
Roma frenohet nga Parma e vendit tė fundit Roma ka hedhur njė tjetėr hap tė gabuar nė Serinė A. Nė “Olimpico” kryeqytetasit e vendit tė dytė nuk arritėn tė merrnin
Roma e Napoli nuk gabojnė, Hysaj asist nė fitoren e Empolit (VIDEO) Pas fitores sė djeshme tė Juventusit ndaj Milanit sot vijnė edhe fitoret e dy ndjekėsve mė tė afėrt, Romės dhe Napolit.
Dėshton Roma, barazon me Empolin (VIDEO) Roma nuk ka arritur tė marrė mė shumė se njė barazim 1:1 pėrballė Empolit. Tė parėt qė kaluan nė avantazh ishin lojta
Zyrtare: Seydou Doumbia te Roma Sipas asaj qė raportojnė mediat ruse dhe italiane, CSKA Moska ka zyrtarizuar kalimin e Seydou Doumbia, sulmuesit nga Bre
Destro: Faleminderit Roma, me Milanin sfidė e re Mattia Destro falenderon Romėn dhe shprehet i gatshėm pėr aventurėn e re me Milanin. Sulmuesi italian ka postuar njė mes
Akord mes palėve, Destro njė hap larg Milanit Mattia Destro ėshtė vetėm njė hap larg Milanit pasi Adriano Galliani dhe Roma kanė gjetur akordin. Sipas asaj qė shkruan
"Iveco Magelys", autobusė luksi pėr Juven e Romėn (FOTO LAJM) Roma dhe Juventus ka njė tė pėrbashkėt tė "madhe". Tė dy klubet udhėtojnė me autobusė luksozė "Iveco Magelys", tė cilėt
Destro te Milani, Luiz Adriano te Roma Milani, i cili nuk po kalon momente aspak tė mira, ėshtė duke menduar pėr merkaton e janarit pas dėmtimit tė Stephan El
Fiorentina barazon me Romėn (VIDEO) Ka pėrfunduar nė barazim 1-1 sfida mes Fiorentinės dhe Romės nė “Artemio Franchi”. Tė parėt qė kanė shėnuar kanė qenė
 
Kosova feston sot 7-vjetorin e shpalljes sė Pavarėsisė. Portali Albeu.com uron gjithė shqiptarėt kudo ndodhen

Kosova feston sot 7-vjetorin e shpalljes sė Pavarėsisė. Portali Albeu.com uron gjithė shqiptarėt kudo ndodhen