999 rezultate për

roland

"Pusho more qen, pusho të thashë!", shpërthejnë dy vëllezërit për pasurinë Një ndër rubrikat më të ndjekura të së “Dielës Shqiptare” është “Shihemi në gjyq”. Si çdo herë palët përfshirëse kan
Godet me thikë infermierin sepse nuk i dha ilaçe pa recetë (VIDEO) Ky është momenti tronditës kur një infermier është goditur në mënyrë të përsëritur nga një burrë saudit – i cili u “tërb
"Tenxherja", shqiptari i vrarë në Greqi trafikanti më i madh i lokaleve të natës Detaje të reja kanë dalë për Roland Shëmbitrasi, 39-vjeçari shqiptar që u ekzekutua në lokalin e natës “Roy Bar” në lagj
Striptiste dhe kokainë, zbardhet biseda e fundit e shqiptarit të ekzekutuar në Athinë Hetuesit grekë janë të bindur se 39-vjeçari Roland Shëmbitrasi është ekzekutuar për trafikun e kokainës në lokalet e nat
U ekzekutua në mes të Athinës, kush është shqiptari Roland Shëmbitrasi 39 vjeç është shqiptari i ekzekutuar mëngjesin e djeshëm rreth orës 04:40 në lagjen “Glyfada” në Athi
Siguronte prostitutat për klientet, kapet "mat" 60-vjeçarja Rolanda Një 60-vjeçare është arrestuar nga policia pasi akuzohet se siguronte kliente për ushtrim prostitucioni duke vënë në dis
Nadal mbetet më i miri, mbret në US Open Rafael Nadal mundi 3-0 (6-3, 6-3 dhe 6-4) afrikano-jugorin Kevin Anderson në finalen e US Open, për të fituar titullin e
Lëviste me makinë të blinduar, si u arrestua ish-i dënuari për pengmarrje Një ish-i dënuar për pengmarrje e tentativë vrasje, që i shpëtoi një atentati 9 vjet më parë, është vënë në pranga gjatë
Serbi Djokoviç turpërohet në "Roland Garros", e mund një talent austriak Novak Djokoviç eliminohet në mënyrë të turpshme nga tureneui “Roland Garros”. Tenisti serb, kampioni në fuqi i turneut,
Atentati në Vlorë, viktimat ishin ulur në një tavolinë Një atentat i rëndë ka ndodhur mbrëmë në Vlorë ku humbën jetën dy persona. Viktimat të identifikuar si drejtori i OS
Kjo është makina e autorëve që ekzekutuan Erven Hysenin dhe Roland Saliun në Vlorë Autorët e vrasjes së Erven Hysenit dhe Roland Saliut në Vlorë kanë përdorur një makinë BMW. Pasi qëlluan me breshëri
Roland Trebicka, një "Jovan" që na rrëmbeu zemrat (VIDEO) Ai lindi në janar 1947 në Korçë dhe që në fillim fitoi zemrat e artdashësve me rolet e tij në filma dhe teatër. Akto
Pak para se të vdiste, momentet kur Blerta hyn në sallë (FOTO LAJM) Humbja e madhe në familjen Pepa ka tronditur thellë të gjithë shqiptarët pasi vajza e tyre, vetëm 16 vjeç humbi jetën gj
Protesta e opozitës, ja kush janë zyrtarët e PD-së që do të ndiqen penalisht Policia e Shtetit ka deklaruar se do të procedojë penalisht pjesëmarrësit në protestën e opozitës në qytetin e Lushnjes,
PD në krah të Tahirit: LSI-ja të luftojë korrupsionin në radhët e saj, pastaj të merret me policinë Partia Demokratike e Gjirokastrës ka deklaratyave të forta të bëra nga deputeti i LSI Vangjel Tavo ndaj Policisë së Sht
Ju rrëfej babin tim, Roland Trebicka (FOTO LAJM) Evis nuk do ta pranojë asnjëherë ikjen e tij. Ajo vazhdon të besojë se ai do të jetë gjithnjë diku, në një formë a në nj
Shishja e ujit tradhëtoi grabitësit e bankës Ka mjaftuar vetëm një shishe uji e harruar në vrimën e hapur në murin e pasëm të bankës që të tradhëtonte grabitësin Rol
Muguruza surprizon Serenën, fiton "Roland Garros" (VIDEO) Garbine Muguruza fiton grand slemin e Roland Garros për femra, duke mundur 2-0 (7-5, 6-4) në finale tenisten amerikane S
Ja si qëndron e vërteta e grabitjes tek "Sheratoni" Detaje të reja kanë dalë në dritë lidhur me grabitjen e 180 mijë eurove pranë hotel "Sheraton". Fillimisht u raportua
Historia e njeriut që “lëkundi” raportet Kosovë–SHBA (FOTO LAJM) Shenja e gishtit tregues që i kishte mbetur në ngjitësin e përdorur për mbështjelljen e eksplozivit TNT, është prova që