999 rezultate për

rojeve

Strugë-Ohër, mungesë e rojeve të shpëtimit Në shumë nga plazhet në bregun e Ohrit dhe Strugës në mes të sezonit ende nuk ka roje shpëtimi. Shumica e tyre as nuk
Digjet kabina e rojeve të firmës së HEC-ve në Mirditë Vendqëndrimi i rojeve të firmës që po ndërton hidrocentralet në Kurbnesh të Mirditës dhe Zall Gjocaj të Matit është shkr
Mungesa e rojeve bregdetare, 3 persona rrezikojnë të vdesin Ndërkohë që sezoni turistik ka filluar, masat e sigurisë në plazh lenë për të dëshiruar. Ditën e sotme tre persona ka
Berisha flet pasi Garda i hoqi badigardët Ish-kryeministri Berisha ka folur sëfundmi pas vendimit të Gardës së Republikës për heqjen e rojeve fizike të tij. "N
Studentët përplasen me rojet e shkollës, ndërhyn policia (VIDEO) Është tensionuar ndjeshëm situata para pak minutash në Univesitetin Politeknik të Tiranës, ku ka ndërhyrë dhe policia. E
Ambasadori britanik nxehet kur i përmendet copëtimi i trojeve shqiptare Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O'Connell, shpesh praktikon në Facebook-un e tij një sesion me pyetje-
Dhunohen rojet e pyllit në Suharekë Dy roje të PK “Sharri” në regjionin e Suharekës, Jemin Shala dhe Ali Dakaj, janë sulmuar fizikisht nga grupe të organizu
Rojet kufitare evropiane mund të ndërhyjnë në Maqedoni Komisioni Evropian dhe Maqedonia arritën sot një marrëveshje që do t’i mundësojë rojeve kufitare evropiane për të ndërhy
Mbytet 70 vjeçari në Velipojë Një burrë 70 vjec ka humbur ditën e sotme jetën në plazhin e Velipojës. Qamil Bajrami vinte nga Kosova dhe humbi jetë
Shqiptarët e trojeve, në kor kundër Metës: Pse nuk na jep pasaportën e Shqipërisë? Ka shkaktuar mjaft jehonë në trojet shqiptare deklarata e disa muajve më parë e Presidentit Meta për të mos i dhënë pasa
Ngjela bën deklaratën e fortë: Bashkimi i trojeve shqiptare, kusht historik! Duke uruar 105 vjetorin e Pavaresise se Shqiperise, avokati i njohur Spartak Ngjela shkruan sot ne statusin e tij ne rrj
Grabitja e thasëve me para, dëshmia e rojeve: I fikëm kamerat se do pinim kafe Nga dy automjetet pjesërisht të blindura, janë grabitur jo 2 milion euro, por shuma e saktë e eurove të marra nga katër
Blushi: Paralajmëroni! Nëse ndodh ndarja e Kosovës, do të kemi bashkimin e trojeve shqiptare(VIDEO) Ben Blushi ka marrë fjalën në seancën e Kuvendin që po zhvillohet dhe kryeqëndra e fjalës së tij ishte diplomacia e jash
E KUJTOJMË ME HIDHËRIM / 103 vjet nga Konferenca e Londrës ku u bë ndarja e trojeve shqiptare Dje u bënë 103 vjet nga Konferenca e Londrës, në të cilën u vendos për ndarjen e trojeve shqiptare. Konferenca e Ambasad
Krenarë edhe përtej trojeve...(FOTO LAJM) Shqiptarët, anembanë ku jetojnë e kanë treguar me vepra dhe jo vetëm me fjalë se sa krenarë që ndihen. Jo vetëm artistët
BDI: Nuk i kemi kërcënuar studentët në Manastir Bashkimi Demokratik për Integrim hedh poshtë si të pavërteta pretendimet për politizim të Festës së Alfabetit të Gjuhës
Harta e trojeve shqiptare në vitin 1902 (FOTO) Në fushën e hartografisë, trojet shqiptare janë shfaqur për herë të parë në hartën gjeografike të Ptolemeut në shekullin
102 vjet nga copëtimi i trojeve shqiptare (FOTO LAJM) Konferenca e ambasadorëve në Londër, mbajtur në 1912-1913 dhe njohur ndryshe edhe si "Konferenca e Paqes në Londër", ish
Fëmija hyn në fushë, Messi e injoron (VIDEO) Pas episodit në "Brazil 2014" ku nuk i dah dorën një fëmije, Lionel Messi injoron sërish duke mos marrë parasysh sakrifi
Foto të rralla të trojeve shqiptare gjatë viteve 1876-1909 (FOTO-LAJM) Një set fotosh të rralla të trojeve shqiptare ku përfshihen foto të Shkupit, Kaçanikut, Ferizajit, Prishtinës, Shkodrës,