999 rezultate për

rojet

U zhduk në park për dy javë, gjendet e gjallë alpinistja 38 vjeçare Një alpiniste e cila ishte zhdukur para dy javësh ndërsa po ecte në Parkun Kombëtar Zion të Utah, është gjetur e gjallë.
Infektohen me koronavirus katër rojet e Papa Françeskut 4 roje të Papa Franceskut në Vatikan kanë rezultuar pozitiv me Covid 19, njofton selia e shenjtë. Të gjithë ata janë ven
U futën me gomone në det, shpëtohen mrekullisht 3 të rinjtë në Vlorë Moti i keq për pak u ka marrë jetën 3 të rinjve në Vlorë. Mësohet se tre të rinjtë hyrë me gomone në Plazhin e Vlorës
Përfshihet nga flakët peshkarexha në mes të detit Një anije peshkimi është përfshirë nga flakët në Durrës, pak minuta më parë. Mësohet se peshkarexha ka marrë flakë gj
Rojet nga muzeu britanik raportojnë lëvizje drithëruese me hapa fantazmë dhe zhurma të çuditshme Rojet e muzeut britanik kanë raportuar një seri veprimesh drithëruese, përfshirë hapat fantazmë dhe thirrjet misterioze
Me makinë 265 mijë paund, rojet nuk e njohin lojtarin e City, tërbohen shokët e skuadrës Xhon Stons i ka blerë vetes një makinë “Rolls Royce” me vlerë 265 mijë paund. Por dhurata e fundit i ka hapur probleme m
Bima e rrallë që kushton 1 mijë euro, gjendet edhe në trojet shqiptare Tartuf është një bimë e rrallë, që i ngjan patates dhe kërpurdhës dhe ka shijen e djathit dhe qepë të vjetër. Kjo bimë g
Tentoi të ikë pa paguar, ish-futbollisti i Anglisë kapet "mat"(FOTO LAJM) Së fundmi ish-lojtari i kombëtares angleze Paul Gascoigne, i njihur për raportin e keq që ka me alkoolin, është futur në
EMRAT/ Kush janë dy rojet që u dhunuan në Mirditë Mbrëmjen e kaluar janë djegur mjetet e firmës që po punon për ndërtimin e HEC-eve në Kaçinar të Mirditës ku autorët kanë
Rrahën rojet e dogjën makinat, zbardhen detajet nga ngjarja e rëndë në Kavajë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Mirditë ku persona të paidentifikuar kanë dhunuar rojet dhe kanë dje
As sigurimi nuk mund ta ndal, fansi ngjitet në skenë me Bebe Rexhën (VIDEO) Bebe Rexha ishte këtë fundjavë në Brazil, ku mbajti një koncert të paparë në Rio. Këngëtarja me origjinë shqiptare, k
Plas në burgjet greke, një grup shqiptarësh përleshet me disa arab Pak pas mesdite, disa të arrestuar shqiptarë u përleshën, me disa shtetas arabë në portën e brendshme të burgut, të Avlo
Ndjekje si në filma, trafikantët hedhin thasët me kokainë në ujërat e Paqësorit (VIDEO) Roja Bregdetare e SHBA bllokoi një nëndetëse që transportonte 17690 kg kokainë dhe 432 kg marjuanë me një kosto prej 453
Ligji për rojet bregdetare nuk zbatohet, kullat e vrojtimit të boshatisura Sezoni turistik ka filluar dhe plazhet në vendin tonë janë populluar, por sa të sigurta janë ambientet që u ofrojnë bizn
Jahti pëson defekt në ujrat shqiptare, rojet shpëtojnë 8 pushues serbë gjatë natës Rojet bregdetare shqiptare në Vlorë kanë bërë të mundur shpëtimin e 8 personave me shtetësi serbe të cilët po udhëtonin
Çifti nga Kosova rrezikon jetën në Velipojë, mungojnë rojet e plazhit Burrë dhe grua nga Kosova kanë hyrë për tu larë në plazhin e Velipojës, por kanë rrezikuar jetën. Kanë qenë pushuesit
EMRAT/ Kush janë shqiptarët e arratisur nga burgu në Greqi (FOTO LAJM) Kanë dale fotot dhe identiteti i shqiptarëve të arratisur gjatë orëve të para të ditës së sotme në Greqi. Mësohet se
Tensione në Maqedoni, ushtria plagos një person Ushtarët e Maqedonisë së Veriut plagosën një person i cili tentoi të hyjë në bazën kryesore ushtarake të vendit. Sipa
Berisha: Bandat e qeverisë grabitën sërish Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një deklaratë të fortë në rrjetet sociala vetëm pak kohë pas një grabitje të ndodh
Ushtria iraniane shpallet terroriste Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka shpallur njësinë speciale të ushtrisë iraniane si organizatë terr