999 rezultate për

robot

Njihni shqiptarin që shpik mjete robotike nga mbetjet (VIDEO) Gëzim Morina, një i ri nga një fshat i Kamenicës, mbledh pajisje elektronike në deponi dhe me to ndërton mjete të ndrysh
Kina prezanton robotët që mund të notojnë, fluturojnë dhe kryejnë punë të tjera (FOTO LAJM) World Robot Conference që do të zhvillohet nga 20 deri më 25 gusht në Pekin të Kinës, ka mbledhur më se 200 krijuar nga
Kush është Pepper-i që çmendi Tiranën? Nëse e pyet çfarë je, djalë apo vajzë ai të thotë prerë dhe qetë: jam thjesht një robot. Nëse e pyet a beson në Zot, ka
Ky robot mund të tërheqë një avion (VIDEO) Roboti katërkëmbësh, në gjendje të tërheqë një miniaeroplan prej tre tonësh, është italian. I dizenjuar për të ndihmu
Bale: Lojtarët janë si robotët Lojtari i Real Madrid , Gareth Bale , është një futbollist që nuk është mësuar të flasë me media. Karakteri i tij nuk
Krahë kundër lodhjes Dëshira për të pasur katër duar dhe kryer detyrat më të mundimshme me dyfishin e fuqisë dhe gjysmën e përpjekjeve, është
Messi gjeni, as roboti nuk e ndal pleshtin të dërgojë topin në rrjetë (VIDEO) Lionel Messi e ka dëshmuar vazhdimisht gjatë këtij sezoni se është njëri ndër më të mirët në botë kur vjen puna te shëni
Ky robot i heq frikën fëmijëve nga vaksinimi Prania dhe bashkëveprimi me një robot humanoid, të pajisur me inteligjencën artificiale, ka në klinikë një fuqi efektive
Bletët dhe peshqit komunikojnë mes tyre falë këtij roboti (VIDEO) Peshqit dhe bletët tani mund të flasin me njëri-tjetrin nëpërmjet një sistemi ‘walkie talkie’, tregojnë shkencëtarët. S
Shaqiri: Nuk jemi robotë që të fitojmë të gjitha ndeshjet Futbollisti kosovar thotë se Liverpooli nuk mund të jetë superior në çdo ndeshje, por beson se “Reds” mund ta fitojnë ti
A jeni gati? Robotët do të zëvendësojnë edhe mjekët E keni menduar ndonjëherë? Një robot që skanon tërë organizmin tuaj, di gjithcka për ju, di gjithcka për trungun tua
Mbërriti në Mars, roboti tregon çfarë pa në planetin e kuq (VIDEO) Ka bërë bujë, dërgimi i robotit të misionit “InSight” në planetin Mars, i cili duhet thënë se nuk është eksploruar ndonj
Revolucion i frikshëm, së shpejti mjekët do të zëvendësohen me robotë E keni menduar ndonjëherë? Një robot që skanon tërë organizmin tuaj, di gjithcka për ju, di gjithcka për trungun tua
Hapet qendra laboratorike e inovacionit për fëmijët, sjell kurrikulat e kodimit dhe robotikës Një qendër e re laboratorike e inovacionit ka marrë jetë në Tiranë, ku fëmijët e kryeqytetit mund të mësojnë kurrikula
Kinës nuk i mjaftojnë miliarda personat, shpik robot-njeri (VIDEO) Edhe pse popullata në Kinë është e frikshme, sërish kinezët duken të pakënaqur dhe energjinë e harxhojnë duke shpikur ro
Kjo gua kalon kufijtë, për çfarë e përdor këtë robotin? Një grua ka zbuluar detaje për atë se si është të bësh seks me një kukull seksi. Kolumnistja e seksit, Karely Sciorti
Për 17 vite, robotët do të na marrin më shumë se gjysmat e punëve Robotët do të kryjnë më shumë se “gjysmën e detyrave aktuale në vendet e punës” deri më 2025. Në një raport të Forumi
Danezët shpikin gazetarët robotë Agjencia daneze e lajmeve Ritzau dhe gazeta lokale kanë sajuar gazetarë-robotë sportivë që shkruajnë raporte me porosi p
Edukatorë robot, risia më e re në kopshtet e Kinës Fëmijët e një kopshti në Pekin shkrihen së qeshuri ndërsa përpiqen të zgjidhin një problem të drejtuar nga mësuesi i tyr
Një epokë e re po vjen: Robotët në industrinë e tregtisë ushqimore Dyqanet ushqimore në Shtetet e Bashkuara janë përfshirë në një betejë të ashpër për konsumatorë, të cilët shpesh kërkojn