999 rezultate për

rizoto

Rizoto me pulë Përbërësit 300 gr mish gjoks pule 150 gr oriz 300 ml lëng perimesh 50 gr djathë parmesan 20 gr gjalpë
Rizoto me salsiçe Përbërësit 400 gr oriz 250 gr salsiçe 1 qepë 60 gr gjalpë 1 lugë vaj vegjetal 20 gr parmixhan i grirë
Çani kërkon mirëkuptim: Jam duke kaluar një vuajtje të madhe, duhet të ma qani hallin (VIDEO) Gazetari Arjan Çani ishte sot i ftuar në emisionin “Kush vjen për drekë” në “Tv Klan”. Gjatë emisionit ai rrëfeu se si h
Si të gatuajmë rizoto me karkaleca deti Përbërësit per 3-4 persona: 400 gr karkaleca t pastruar 1 ½ gotë uji me oriz per rizoto ½ tufe majdanoz 6 thelpinj
Rizoto me xhinxher, kungulleshka dhe karkaleca Rizoto ka një shije akoma më të veçantë kur përgatitet me oriz “Scotti” dhe vaj ulliri “Monini”. Përbërësit: 1 g
Rizoto me midhje dhe shparguj për një darkë pranverore Një rizoto ideal për stinën e pranverës me molusqe dhe shparguj, një recetë e cila do të kthehet në një zgjidhje perfekt
Rizoto me speca Nëse do të na duhet që të përgatisim rizoto me speca për katër persona është e rëndësishme që të kemi këto përbërës krye