999 rezultate për

rizgjidhet

Vitore Tusha rizgjidhet kryetare e Gjykatës Kushtetuese Ka mbaruar mbledhja e gjyqtarëve të Kushtetueses, ndërsa Vitore Tushe është rizgjedhur në krye të Gjykatës. Gjyqtarët
Arben Gjata rizgjidhet rektor i Mjekësisë për mandatin e 5-të, kush janë fituesit në 12 Universitete Ka përfunduar numërimi i votave në Universitetin e Mjekësisë, ku Prof. Dr Arben Gjata është rizgjedhur rektor, për manda
Katër muaj pas kandidimit, Casillas tërhiqet nga gara për president të Federatës Spanjolle të Futbollit Iker Casillas njoftoi në muajin shkurt se kishte vendosur të kandidonte në zgjedhjet e ardhshme për presidencën e Federa
I akuzuar për lidhje me botën e krimit, Vangjush Dako rizgjidhet anëtar i Asamblesë Në ditën e tretë të Kongresit 3 ditor të zhvilluar nga Partia Socialiste, janë zhvilluar edhe zgjedhjet për Asamblenë e
Infantino rizgjidhet president i FIFA-s deri në vitin 2023 Gianni Infantino është rizgjedhur si president i FIFA-s deri në vitin 2023. Federatat e 211 anëtarëve të FIFA e vlerë
Daut Haradinaj rizgjidhet në krye të AAK-së së Deçanit Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në Deçan, ka mbajtur Kuvendin e tetë zgjedhor, ku ka rizgjedhur Daut Haradinajn kryetar
Taulant Balla: Dako nuk arrestohet por do të rizgjidhet kryetar i Durrësit "Numri 2" i Rilindjes, Taulant Balla është shumë i kënaqur me punën që ka bërë Vangjush Dako, ndaj sipas tij ai meriton
Zyrtare: Armando Duka rizgjidhet në krye të FSHF-së Ka përfunduar zgjedhja e kreut të FSHF-së. Me një diferencë të ndjeshme në vota, Armando Duka ka siguruar mandatin e
Sot Veseli rizgjidhet Kryetar i Kuvendit Sot vazhdon seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, e cila fillon në ora 11:00. Thirrja e seancës është bërë pas kë
Vullnet Ameti rizgjidhet rektor i Universitetit të Tetovës Vullnet Ameti është rizgjedhur për të dytën herë radhazi në postin e rektorit të Universitetit të Tetovës. Me 22 vo
Rouhani rizgjidhet president i Iranit Presidenti iranian, Hassan Rohani, është shpallur sërish fitues i zgjedhjeve presidenciale të 19 majit, pas pothuajse të
Donald Tusk rizgjidhet President i Këshillit Evropian Donald Tusk është rikonfirmuar në postin e Presidentit të Këshillit Evropian. Tusk fitoi përkrahjen e liderëve të BE-
Merkel rizgjidhet në krye të CDU-së 89.5 % të votave (FOTO LAJM) Kancelaria gjermane, Angela Merkel është rizgjedhur në krye të CDU-së me 89.5 % të votave të 1000 delegatëve të pranish
Britani e Madhe /Jeremy Corbyn rizgjidhet në krye të Partisë Laburiste Jeremy Corbyn është rizgjedhur sot kryetar i Partisë Laburiste në Britani të Madhe. Corbyn fitoi bindshëm 61.8% të votav
Zana Çela rizgjidhet drejtore e TKOB Zana Çela ka marrë drejtimin e Teatrit të Operas dhe Baletit. Vendimi u mor sot në mbledhjen e qeverisë, në tavolinën e
Mentor Shala rizgjidhet Drejtor i RTK-së (Dokument) Mentor Shala zgjidhet edhe për një mandat tjetër si drejtor i përgjithshëm i Radio Televizionit të Kosovës. Një vendim
Haradinaj rizgjidhet si kryetar i AAK-së Ramush Haradinaj rizgjidhet në postin e kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK). Në zgjedhjet që u zhvillua
Tushe rizgjidhet kryetar i Lushnjes, thyen tabunë 25-vjeçare Ka përfunduar numërimi i votave për Bashkinë e Lushnjes. Në garë ishin Fatos Tushe nga koalicioni i majtë dhe Darien
Gruevski rizgjidhet në krye të VMRO-së Nikolla Gruevski është rizgjedhur sërish kryetar i VMRO-së, mandat që ai do ta mbajë për katër vite me rradhë. Sipas
Michel Platini rizgjidhet në krye të UEFA-s Michel Platini rizgjidhet Presidenti i UEFA-s. Për 59-vjeçarin francez ky është mandati i tretë radhazi në krye të insti