999 rezultate për

river

Dy aktorë humbin jetën gjatë provave për serialin televiziv (FOTO LAJM) Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Meksikë ku dy aktorë humbën jetën pasi ranë nga ura teksa po xhironin një pjesë filmi.
Kamerat u prishin punë, tifozët shihen duke konsumuar drogë (VIDEO) River Plate mposhti para pak ditësh Newell’s në udhëtim me rezultatin 3:2, në ndeshjen e javën e 15-të të kampionatit ar
Mbrojtësi i River Plate "piketohet" nga Zanetti Interi shikon sërish në Argjentinë për përforcime. Zëvendëspresidenti i zikaltërve, Javier Zanetti, së fundmi u rapo
Boca Juniors gjen mënyrën për tu tallur me River Plate Në Amerikën-latine emocionet e një ndeshje futbolli janë gjithmonë një ngjarje e rëndësishme për popujt përtej Oqeanit A
"Mbreti" i ri i Amerikës Latine përmbys finalen në minutat e fundit për të dërguar titullin në Brazil (VIDEO) Flamengo është ‘Mbreti’ i ri i në Amerikën Latine. Ata kanë arritur ta mposhtin skuadrën e River Plates me rezultat 2:1
COPA LIBERTATORES/ Boca fiton "klasiken" me River Plate, por skuadra e Tevez eleminohet (VIDEO) Boca Junior ka fituar me rezultat minimalisht 1-0 ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Copa Libertadores ndaj rivalit të urry
Luhet supersfida Boca Junior-River Plate, policia blindon rrugët e qytetit (FOTO LAJM) Pas mesnatës do të zhvillohet sfida e dytë gjysmëfinale, mes Boca Juniors dhe River Plate. Në “El Monumental” u zhvil
Simeone largohet nga River Plate, i bashkohet babait te Atletico 16-vjeçari Giuliano Simeone, djali i vogël i Diego Pablo Simeones, trajnerit të Atleticos së Madridit, ka lënë River Pla
Copa America, Argjentina lë jasht Icardin dhe Higuain (FOTO LAJM) Sulmuesi i Interit, Mauro Icardi, nuk është ftuar në skuadrën e cila do ta përfaqësojë Argjentinën në Kupën e Amerikës m
Karriera e Higuain, nga River Plate te Chelsea (FOTO LAJM) Vetëm gjashtë muaj teMilani, tashmë Higuain do të nisë tani një aventurë të re me Chelsea-n teksa do të ribashkohet me
River Plate feston me tifozët, trofeun e Copa Libertadores (FOTO LAJM) Fitorja në finale e Copa Libertadores ndaj rivalëve të përjetshëm të Boca Juniors është një arritje që nuk do të harrohe
Botërori klubeve 2018, mësohen rivalët e Real Madrid dhe River Plate Në Emiratet e Bashkuara Arabe janë luajtur dy ndeshjet çerekfinale të "Fifa Club World Cup 2018" për klube, eventi ku ma
Goditet me thikë nga dy vëllezër, humbet jetën tifozi i River Plate Shkaktohet viktima e parë e përplasjeve mes tifozë të River Plate dhe Boca Juniors pas finales së kthimit të Copa Libert
Tifozët e River Plate janë të çmendur, shikoni si e festojnë triumfin ndaj Bocas (FOTO LAJM) Edhe pse finalja u zhvillua në Madrid, 6000 milje larg, skenat e dhunës dhe përplasjet nuk munguan. Pas fitimit të K
Mbrëmje magjike në “Bernabeu”, çfarë ndodhi mes River Plate dhe Boca Juniors River Plate ka përmbysur gjithçka në fund të kohësh shtesë duke fituar Copa Libertadores me rezultatin 3-1! Pas një hist
River Plate ngre në "Santiago Bernabeu" trofeun e Copa Libertadores (VIDEO) River Plate ka mposhtur me përmbysje skuadrën e Boca Juniors me rezultatin 3-1 në "Santiago Bernabeu". Skuadra e Riv
Shikoni sa herë e ka fituar River Plate trofeun e Copa Libertadores River Plate ka mposhtur me përmbysje skuadrën e Boca Juniors me rezultatin 3-1 në "Santiago Bernabeu". Por River Pla
River Plate mposht me përmbysje Bocan dhe fiton trofeun e Copa Libertadores (VIDEO) River Plate ka mposhtur me përmbysje skuadrën e Boca Juniors me rezultatin 3-1 në "Santiago Bernabeu". Të parët që s
River Plate përmbys rezultatin ndaj Boca Juniors (VIDEO) River Plate ka përmbysur rezultatin ndaj Boca Juniors në "Santiago Bernabeu". Këtë herë është Quintero në minutën e
Përfundon koha e rregullt, River dhe Boca shtyhet në shtesë Ka përfunduar koha e rregullt e superclasicos mes River Plate dhe Boca Juniors në kuadër të ndeshjes së dytë të finales