999 rezultate për

rivalitet

Historia ndër vite e derbit Inter-Juve, rivaliteti i përjetshëm që ka shkruar historinë e Serie A Gianni Brera e quan “Derbi i Italisë”. Edhe sikur të kufizohej vetëm në sfidat e luajtura në “San Siro”, si ajo e kë
Rivaliteti s'ka fund, Barcelona "tall" publikisht Juven me statistikat e Messit (FOTO LAJM) Ronaldo-Mesi është një duel që duket se kurrë nuk do të ketë një fund. Përballjet e tyre kundër njëri-tjetrit nuk ka
Georgina le mënjanë rivalitetin mes Messit dhe Ronaldos, gjesti që u "duartrokit" (FOTO LAJM) Georgina Rodriguez ka lënë mënjanë rivalitetin e Cristiano Ronaldos me Lionel Messin duke uruar djalin e yllit të Barcel
Rivaliteti për një vajzë, shqiptari plagos me thikë grekun Një shqiptar dhe një grek janë konflikuar në Greqi për shkak të rivaliteti për një vajzë. Sipas mediave greke, ngjarj
Rivaliteti Messi-Ronaldo, asistuesi dhe golashënuesi më i mirë Njëri ka më shumë gola, tjetri ka më shumë asistime. Cristiano Ronaldo në Serie A, Lionel Messi në La Liga – edhe pse
MARCA vs AS: Në rivalitet prej dekadash, njihuni me historinë e prestigjozeve spanjolle Nuk ka shqiptar që nuk i njeh dy gazetat prestigjoze spanjolle, MARCA dhe AS, dy media që njihen për rivalitetin mes tyr
Ronaldo kundër Puyol: Dueli i vitit 2005 që tifozët e futbollit nuk mund ta harrojnë kurrë (VIDEO) Dy futbollistë të jashtëzakonshëm. Ronaldo dhe Puyol në një duel spektakolar në një Classic të muajit Prill 2005. Ga
Rivalitet brenda dhe jashtë fushës, ky është premtimi që Barça i bëri Neymar-it për të mos kaluar te Reali! Verën e kaluar në merkato kishte një luftë të ashpër mes Barcelonës dhe Realit të Madridit për të marrë shërbimet e braz
Rivaliteti mes dy klubeve, aksidentohet për vdekje tifozi 33-vjeçar Një i vdekur dhe një i plagosur rëndë është bilanci i një aksidenti rrugor pranë stacionit hekurudhor "Vaglio di Basilic
"Ai biznes, unë komedi", Bes Kallaku thumbon publikisht Ermal Mamaqin (VIDEO) Miqësia e Bes Kallakut dhe Ermal Mamaqit është zbehur ndjeshëm, të paktën kjo reflektohet qartë në sytë e publikut. D
Neymar "ngul këmbë": Nuk ka rivalitet mes meje dhe Mbappes Neymari ka mohuar se mes tij dhe bashkëlojtarit të tij në Paris Saint-Germain, Kylian Mbappes, ekziston një rivalitet, d
Messi, Ronaldo apo Van Dijk, statistitkat tregojnë rivalitetin e ashpër Messi, Ronaldo dhe Van Dijk janë tre kandidatët kryesorë për ta fituar topin e artë këtë vit, ceremonia e të cilit do të
Formacionet e mundshme: Derbi Inter-Juve, spektakël dhe rivalitet i garantuar (FOTO LAJM) Luhet derbi i Italisë, Inter-Juventus. Në orën 20:45, më “San Siro”, dy skuadrat me traditë të futbollit italian sfidohe
Messi tregon si ka nisur rivaliteti me CR7 Në “La Scala” të Milanos u zhvilluar ceremonia e FIFA-s për çmimet “The Best”, e cila nderon lojtarët më të mirë në sezo
Strakosha-Berisha, rivaliteti i përjetshëm Këtë të diel do të luhet takimi i Serisë A, SPAL-Lazio, një sfidë që ofron një derbi mes kuqezinjve Thomas Strakosha dhe
Historia e rivalitetit De Rossi-Tevez Carlos Tevez dhe Daniele De Rossi mund të thonë se e njohin mirë njëri-tjetrin dhe tani, pasi janë përballur si kundërsh
Përmbyset rivaliteti, Fero dhe Tayna shprehin publikisht admirimin për njëri-tjetrin (FOTO LAJM) Që me daljen e dy repereve në treg, Tayna dhe Rina janë parë nga publiku gjitnjë si rivale të njëra-tjetrës. Rina është
Ronaldo lavdëron Messin: Ka lindur për të argëtuar njerëzit Në një intervistë të dhënë, Ronaldo "Fenomeni" ka folur rreth Copa America, Lionel Messit, dhe rivalitetit që ekziston m
EKSKLUZIVE/ Prapaskenat e "luftës së grave" në Durrës dhe rivaliteti Dako-Koka Partia Socialiste është në fazën finale të përcaktimit të kandidatëve për bashkitë e vendit. Ndërkohë që të paktën n
Reali rivalitet të ashpër me Barcelonën për yllin e United Vera e 2019-ës duket se do ta zhvendosë rivalitetin mes Barcelona-s dhe Real Madridi-t në merkato. Gjigantët e futbo