999 rezultate për

riut

Shpërthejnë infeksionet, kështu ndryshoi kurba e COVID-19 në Maqedoninë e Veriut Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 2.699 testime dhe janë reg
Maqedonia e Veriut bën të detyrueshme maskën edhe në ambjente të hapura Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi sot ndryshimet e Ligjit për mbrojtjen e popullatës nga sëmundjet infektive. Ku
Ministri gjerman e bën fakt të kryer: Hapen negociatat me Maqedoninë, Shqipëria ka kushte Ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heiko Maas, ka folur lidhur me anëtarësimin e Shqipërisë në BE. Në Forum
Pamjet e ekzekutimit nga lufta në Karabak shkaktojnë indinjatë Një video e postuar në një aplikacion mesazhesh e cila tani nuk figuron me, tregon ata që duket të jetë dy armenë me uni
Debati i kaloi pritshmëritë, çfarë bënë ndryshe herën e fundit Trump dhe Biden Presidenti amerikan Donald Trump dhe sfiduesit i tij demokrat Joe Biden zhvilluan debatin e tyre të dytë dhe të fundit t
​Hoti vizitë zyrtare në Shkup, qëllimi i takimit me Zaev Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, sot do të mbajë një vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut, me ftesë të kryeminis
Maqedonia e Veriut drejt fundit të kapaciteteve në spitalet COVID Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe tha për Kanal 5 se sot janë pranuar pacientët e parë me koronavirus në spitalin m
Zgjedhjet në Podujevë dhe Mitrovicë të Veriut mbahen më 29 nëntor Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka shpallur datën e zgjedhjeve të jashtëzakonshme për Kryetar në Komun
Vetëm 20-vjeç, aksidenti i rëndë i merr jetën të riut shqiptar Një aksident i rëndë i ka marrë jetën një të riu shqiptar dhe dy të tjerë kanë mbetur të plagosur. Klajdi Hallulli,
​Shkencëtarët zbulojnë përbërjen e gjakut të njeriut që tërheq mushkonjat Një ekip studiuesish në Universitetin Rockefeller në Nju Jork kanë zbuluar se çfarë tërheq mushkonjat te njerëzit. Hu
Ditë e zezë për Maqedoninë e Veriut, 10 viktima dhe mbi 400 të infektuar nga koronavirusi Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 1.853 teste, ndërsa janë regjistruar 428 raste të re
Drejt një izolimi të dytë, Maqedonia e Veriut voton të hënën vendosjen e orës policore Në pritje të masave të reja të mundshme kufizuese nga e hëna, këtë fundjavë qytetarët nuk kanë kufizime në lëvizje. N
628 gjoba në vetëm 24 orë për mosmbajtjen e maskës në Maqedoninë e Veriut Maqedonia e Veriut ka vendosur të ashpërsojë masat me qëllim parandalimin e shtimit të rasteve me koronavirus. Mbajtj
Organizmi i njeriut njeh vetëm dy stinë Viti përbëhet nga katër stinë dhe këtë e dimë të gjithë. Por duket se organizmi i njeriut njeh vetëm 2. Sipas një stu
6 viktima dhe 535 raste të reja në Maqedoninë e Veriut brenda 24 orëve Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 2445 testime të realizuara, 535 persona kanë rezultua
Arrestohen 10 persona për trafikim të emigrantëve në Maqedoninë e Veriut Policia e Maqedonisë së Veriut ka arrestuar disa persona, të dyshuar për trafikim të emigrantëve. Siç njoftoi zëdhënë
Nëntë viktima, rritet ndjeshëm numri i infeksioneve në Maqedoninë e Veriut Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2.441 teste, ndërsa janë regjistruar 445 raste të re
Hapet fabrika e kanabisit ne Maqedoni (VIDEO) Në qoftë se deri në fund të vitit në Kuvend do të miratohen ndryshimet e Ligjit për lëndë narkotike, përkatësisht lejohe
Tre viktima dhe 80 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 680 testime prej të cilave 80 raste kanë
Greqia shtyn masat kufizuese me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Greqia ka shtyrë sërish masat kufizuese me Shqipërinë, Maqedoninë e Veriut dhe Turqinë me qëllim parandalimin e përhapje