999 rezultate për

ritual

Për një vit plot fat, zbuloni ritualet që duhet t'i bëni natën e Vitit të Ri Uroji mirëseardhjen Vitit të Ri me një traditë të re, frymëzuar nga festimet origjinale në të gjithë botën. Këto ritu
Ritualet që duhet të bëni në mëngjes për t'u ndjerë të motivuar A keni ëndërruar ndonjëherë që me një të trokitur të menjëhershme të aktivizonit motivimin tuaj? Disa ditë janë thjesht
Indigjenët anulojnë për herë të parë në histori ritualin në homazh të të vdekurve (FOTO LAJM) Liderët e grupeve fisnore indigjene në parkun kombëtar Xingu në Brazil kanë anulluar për herë të parë në histori rituali
Gazetarja flet për sektin fetar që mund të këtë çuar familjes Josifi drejt horrorit (FOTO LAJM) Ngjarja tragjike e Kombinatit në të cilën Zhaneta e Anisa Josifi, humbën jetën pasi vendosën të vetëflijoheshin me mosus
Enkel Demi: Rreziku që vjen nga ritualizmi pa njohur fenë Gazetari dhe moderatori i emisionit “ABC-ja e Mëngjesit”, Enkel Demi shprehet se duhet të jemi të kujdesshëm në lidhje
Rama vlonjatëve: Shajeni virusin nga motra, por mos dilni Kryeministri Rama paralajmëroi sot se do të merren masa ekstreme ndaj çdokujt që shkel urdhrin për të mos lëvizur jashtë
KORONAVIRUSI/ Komuniteti katolik anulon të gjitha ritualet kishtare, mbyllet dhe kisha e Laçit Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se komuniteti katolik ka vendosur të anulojë të gjitha ritualet kishtare. Gjith
Sulmuesi i Liverpool zgjedh vendin e veçantë për tu pagëzuar (VIDEO) Sulmuesi i Liverpool, Roberto Firmino ka bërë një zgjedhje totalisht speciale për të kryer ritualin e parë për besimtarë
Rituali i "Ujit të Bekuar", dhjetra të rinj zhyten në liqenin e Ohrit Dita e sotme përkon me dita e Ujit të Bekuar. Ky ritual, është kremtuar edhe në qytetin e Pogradecit, ku dhjetëra të rin
Rituali me kripë dhe uthull, format që merr kripa tregojnë diçka për ju Në këtë ritual, sido që të jetë kripa, duhet ta lini aty, derisa të avullojë. Mos e prekni kripën as me doreza sepse aty
Të ecësh nën zjarrin e Prizrenit Turra e druve digjet në një mbrëmje marsi në mes të ishullit të improvizuar në formë gjysmëharku në Parkun e qytetit të
Besojnë se janë Zot, indianët shtrihen në tokë që t'i shkelin lopët (VIDEO) Ky padyshim është rituali fetar më i çuditshëm që keni parë ndonjëherë. Ky është momenti kur disa banorë të një fshat
Rituali i frikshëm, banorët nxjerrin kufomat nga varri dhe i pastrojnë (FOTO LAJM) Një komunitet i vogël në ishullin indonezian të Sulaëesiut ekziston një traditë e pazakontë dhe shumë frikshme. Këto
Rituali i islandezëve që "frikëson" të gjithë pjesmarrësit e Botërotit (VIDEO) Surpriza e Europianit 2016 por padyshim edhe e Botërorit "Rusia 2018" është skuadra e Islandës. Ata patën një paraqi
Rituali i katolikëve filipinas, rrahin veten deri në përgjakje (FOTO LAJM) Katolikët filipinas marshuan nëpër rrugë duke rrahur veten e tyre për shkak të një rituali të përgjakshëm fetar për të s
Inna zbulon sekretin e rinisë: Lakuriq në akull (FOTO LAJM) Fotot e një vajze e cila sfidon temperaturat e ulta rreth -9 gradë dhe hyn të notojë në një nga lumenjtë më të ftohtë të
Rituali poshtërues, të rinjtë zvarriten nëpër zorrët dhe gjakun e kafshëve (FOTO LAJM) Një hetim është duke u zhvilluar, pasi pamjet filmike zbuluan një ceremoni të çuditshme për studentët e rinj të universi
Rituali i frikshëm që detyron 5-vjeçarët të pinë duhan (FOTO LAJM) Fëmijët të moshës pesë vjeç janë inkurajuar që të pijnë cigare nga prindërit e tyre për një festë të krishterë. Fsha
Kafe dhe cigare me të vdekurit, ky është rituali i frikshëm i tribusë Tarajan (FOTO LAJM) Të vdekurit në të gjithë botën nuk ngacmohen pasi dërgohen në varr, por ndryshe funksionon në një cep të botës. Banor
Rituali i frikshëm i Krishtlindjes, banorët lahen në një pishinë me gjak Duhej të ishte një pishinë me gëzim festiv, por ky ujë duket si diçka nga ankthet e tua. Në pishinë është hedhur bojë