999 rezultate për

ritmin

Gjermania pëson goditje të madhe, i duhen tre vite për të kapur "ritmin" e tregut të punës Do të duhen të paktën tre vjet që tregu gjerman i punës të rikuperohet nga pasojat nga pandemia e koronavirusit, deklaro
Conte për ndeshjen me Bolognan: E vështirë, temperaturat do ulin ritmin Interi do të përballet nesër pasdite me Bolognën në sfidën e vlefshme për javën e 30 të kampionatit italian, ndërsa traj
Facebook do të bëjë një ndryshim ne algoritmin e lajmeve Facebook është duke bërë një ndryshim në algoritmin e saj të lajmeve që do të japin përparësi në raportimin origjinal dh
Mbi 4 milion të infektuar dhe 290 mijë viktima, COVID-19 akoma nuk po e ndal ritmin Ka shkuar në 290 mijë numri i viktimave dhe 4 342 848 numri i të infektuarve nga koronavirusi në botë. Shtetet e Bashku
Pasi të dilni nga shtëpitë, këto janë 5 veshjet që do ju duhen për të kapur ritmin e modës (FOTO LAJM) Këto ditë në shtëpi me siguri do t'ju largojnë pak nga look-u i kuruar i përditshmërisë. Por duke shpresuar se shumë
Flet mjekja shqiptare që mposhti koronavirusin: Më ç’rregulloi ritmin e zemrës Valbona Tafilaj ka arritur që pas 30 ditësh qëndrimi në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare ne Kosove te
MAQEDONI/ Banorët në pallat argëtohen nën ritmin e muzikës por policia iu bën gjëmën (VIDEO) Në Itali tashmë është bërë e zakonshme që qytetarët të argëtohen me muzikë gjatë karantinës. E përderisa në disa shte
Pasi të dilni nga shtëpitë, këto janë 5 veshjet që do ju duhen për të kapur ritmin e modës (FOTO LAJM) Këto ditë në shtëpi me siguri do t'ju largojnë pak nga look-u i kuruar i përditshmërisë. Por duke shpresuar se shumë
Filipçe: Terapia e kombinuar nuk u jepet të gjithë pacientëve, mund të shkaktojë ndryshime në ritmin e zemrës Dy pacientë me koronavirus në Klinikën për sëmundje infektive janë vendosur në terapi të kombinuar me medikamentet hidro
Pasi të dilni nga shtëpitë, këto janë 5 veshjet që do ju duhen për të kapur ritmin e modës (FOTO LAJM) Këto ditë në shtëpi me siguri do t'ju largojnë pak nga look-u i kuruar i përditshmërisë. Por duke shpresuar se shumë
Eriksen "kap" ritmin, i gatshëm për ta nisur nga minuta e parë ndeshjen ndaj Lazios Pas disa minutash në derbin ndaj Milanit, Christian Eriksen e nisi nga stoli edhe sfidën e mbrëmshme ndaj Napolit, teksa
"5, 6, 4, 2", Dritan Leli shkrin turmën me gafat për fundvit (VIDEO) Kryebashkiaku i bashkisë Vlorë, ka qenë mbrëmjen e 31 dhjetorit në shesh ku ka vendosur të presë minutat e fundit të fun
Bayern i 'frikshëm', mposht me goleadë Dortmundin (VIDEO) Bajerni ka arritur fitore bindëse ndaj Dortmundit duke e mposhtur me rezultat 4:0. Golat i realizuan Lewandowski (2),
Pak e marrin seriozisht, çfarë e shkakton aritminë Zemra është e ndarë në 4 dhoma, dy dhomat e sipërme (atriumi) dhe dy dhomat e poshtme (barkushet). Ritmi i zemrës no
Ahmataj: Marr përgjegjësinë e humbjes, humbëm kontrollin Julian Ahmataj, trajner i Luftëtarit, mori përgjegjësinë për disfatën e skuadrës së tij ndaj Kukësit. "Në radhë të pa
SHBA, rritja ekonomike rekord Rritja e ekonomisë amerikane u regjistrua në 2.9% për vitin 2018, në nivelin më të lartë në 13 vitet e fundit, shkruan A
Sfida e radhës në rrjetet sociale, edhe kjo e rrezikshme (VIDEO) Kiki Challenge, sfida e frymëzuar nga albumi më i ri i reperit Drake, u bë padyshim një hit, që shumë shpejt pushtoi bot
Reagon Ambasada Amerikave pas vendimit të BE: Rrisni ritmin e reformave! Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguar pas vendimit të BE për hapjen apo mos hapjen e negociatave të Shqipërisë. Me anë
Mësojeni njëherë e mirë, çfarë e shkakton aritminë Zemra është e ndarë në 4 dhoma, dy dhomat e sipërme (atriumi) dhe dy dhomat e poshtme (barkushet). Ritmi i zemrës normal
Pavarësisht skandaleve kosovarët vazhdojnë ritmin e konsumit të mishit Skandalet e shumta me mishin e prishur e me afat të skaduar, nuk kanë ndikuar në rënien e konsumit të këtij produkti. Ko