999 rezultate për

ritmi

"5, 6, 4, 2", Dritan Leli shkrin turmën me gafat për fundvit (VIDEO) Kryebashkiaku i bashkisë Vlorë, ka qenë mbrëmjen e 31 dhjetorit në shesh ku ka vendosur të presë minutat e fundit të fun
Inteligjenca artificiale mund të parashikojë rrufetë 30 minuta para Inteligjenca artificiale mund të parashikojë se ku dhe kur rrufeja do të bjerë brenda një intervali prej 30 kilometrash
Bayern i 'frikshëm', mposht me goleadë Dortmundin (VIDEO) Bajerni ka arritur fitore bindëse ndaj Dortmundit duke e mposhtur me rezultat 4:0. Golat i realizuan Lewandowski (2),
Pak e marrin seriozisht, çfarë e shkakton aritminë Zemra është e ndarë në 4 dhoma, dy dhomat e sipërme (atriumi) dhe dy dhomat e poshtme (barkushet). Ritmi i zemrës no
Banka Botërore: Ritmi i rritjes ekonomike në Shqipërinë parashikohet të ngadalësohet, vlera Në raportin ekonomik për Ballkanin Perëndimor, Banka Botërore ndër mesazhet kryesore nënvizohet se pas rritjes së fortë
Vazhdojnë lajmet e mira për Juventusin Pas vendimit zyrtar të marë nga UEFA për festimin e CR7 i cili u dënua vetëm me një vlerë monetare 20 mijë euro një tjet
Ahmataj: Marr përgjegjësinë e humbjes, humbëm kontrollin Julian Ahmataj, trajner i Luftëtarit, mori përgjegjësinë për disfatën e skuadrës së tij ndaj Kukësit. "Në radhë të pa
SHBA, rritja ekonomike rekord Rritja e ekonomisë amerikane u regjistrua në 2.9% për vitin 2018, në nivelin më të lartë në 13 vitet e fundit, shkruan A
Sfida e radhës në rrjetet sociale, edhe kjo e rrezikshme (VIDEO) Kiki Challenge, sfida e frymëzuar nga albumi më i ri i reperit Drake, u bë padyshim një hit, që shumë shpejt pushtoi bot
Reagon Ambasada Amerikave pas vendimit të BE: Rrisni ritmin e reformave! Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguar pas vendimit të BE për hapjen apo mos hapjen e negociatave të Shqipërisë. Me anë
Google tani e di dhe se kur do të vdesim Google po sheh të gjitha aspektet e jetës dixhitale të njerëzve, që nga emaili, kërkimet, hartat, kalendarët, çka do të
Mësojeni njëherë e mirë, çfarë e shkakton aritminë Zemra është e ndarë në 4 dhoma, dy dhomat e sipërme (atriumi) dhe dy dhomat e poshtme (barkushet). Ritmi i zemrës normal
Pavarësisht skandaleve kosovarët vazhdojnë ritmin e konsumit të mishit Skandalet e shumta me mishin e prishur e me afat të skaduar, nuk kanë ndikuar në rënien e konsumit të këtij produkti. Ko
Vettel sinjale për largim Ferrarit: Kemi humbur ritmin Sebastian Vettel tregoi vlerat e tij që në garën e parë të Formulës 1. Gjermani triumfoi në Çmimin e Madh të Australisë
Strakosha: Nuk kishim ritmin për të sulmuar Norvegjinë Portieri Thomas Strakosha mendon se ishin në gjendje të mirë fizike, pasi nuk kishin ritmin për të sulmuar Norvegjinë.
Plot energji, Alketa Vejsiu tundet e shkundet në prapaskenë (VIDEO) Sot është puntata e dytë e emisionit më të ri në TV Klan, Piter Pan me protagonistë fëmijët. Edhe mesa duket Alketa e
Ritmi i hënës ju bën më të bukur Hëna ka një ndikim të madh në shumë fenomene tokësorë, dhe më të dukshëm janë batica dhe zbatica, por ajo ka efekte edhe
Vesa këndon, i vogli i saj kap menjëherë ritmin (FOTO LAJM) Vesa Lumi është zhvendosur nga Shqipëria për në Zelandën e Re së bashku me bashkëshortin e saj, Big Basta. Ajo së fu
E papritur, zbulohet lidhja mes Noizyt dhe Norës Padyshim që të dy shquhen për suksesin që kanë korrur në muzikën shqiptare. Të talentuar ose jo, paraqitja skenike e
Shpiket algoritmi AI që parashikon vdekjen me saktësi deri në 90 për qind Parashikimi kur dikush do të vdesë është një gjë jashtëzakonisht sfiduese dhe shpesh e pakëndshme, por studiuesit e Stan