999 rezultate për

ristovski

I riu nga Maqedonia e Veriut tregon tmerrin në Beirut: Me fat që u vonova për të shëtitur në qytet Në Beirut të Libanit, ka dhe qytetarë nga Maqedonia e Veriut. Dushko Ristovski është njëri prej tyre dhe ka folur për fa
Pjestari i Grupit të Kumanovës rreh në burg dy ish-ministrat e Gruevskit Një pjesëtar i Grupit të Kumanovës, ka rrahur ish-ministrin e Transportit dhe Lidhjeve të Maqedonisë, Mile Janakievski,
Vdes akademiku maqedonas që ofendonte shqiptarët Ka vdekur në moshën 87 vjeçare ish-kryeredaktori i Enciklopedisë Maqedonase, akademiku ultranacionalist Bllazhe Ristovsk
Maqedonia fal kamatat e borxheve të vjetra të qytetarëve Ligjet e vjetra që datojnë që prej dy dekadash do të falen. Ka qënë ky njoftimi që ka ardhur nga Zëvendësministri i Drej
Komisioni miraton ligjet reformatore Ligjet për reforma në gjyqësor, të harmonizuara mes LSDM-së dhe VMRO-DPMNE-së filluan të marrin edhe dritën jeshile nga
Ristovski: Vetëm dëme materiale, vazhdojnë hetimet për zbulimin e shkaqeve të zjarrit Zëvendësministri i Drejtësisë, Oliver Ristovski, ishte në ndërtesën e Ministrisë në momentin e shpërthimit të zjarrit.
Hahn, javën e ardhshme në Shkup për të kontrolluar zbatimin e reformave Eurokomisioneri evropian për fqinjësi dhe zgjerim, Johannes Hahn javën e ardhshme vjen në Shkup për të parë nga afër rea
Ristovski: Janeva dhe Fetai vazhdojnë të bëjnë cirk Spiro Ristovski nga radhët e VMRO-DPMNE-së gjatë një konferencë për shtyp deklaroi se prokuroret speciale Katica Janeva
Maqedonasi vret të dashurën dhe e bën tatuazh në fytyrë Maqedonasi S.R.(28) nga Melbourne i Australisë, është i akuzuar për vrasjen e dashurës së tij, 16-vjeçare, Medison Tilja
Pas publikimit të fotove Ristovski premton restaurimin e “Goce Delçev” Ministri i Arsimit në Maqedoni Spiro Ristovski, ka përsëritur premtimin e paraardhësit të tij Pançe Kralev, se do të res
Ristovski: Në shkolla do të punësohen 294 profesionistë Ministri i Arsimit Spiro Ristovski ka thënë se në shkollat fillore konunale do të punësohen plot 228 profesionist. Ng
Jankullovska-Ristovski në hepening kundër dhunës Në kuadër të projektit "Shkolla të sigurta", sot në Gostivar, ministrja e Punëve të Brendshme Gordana Jankullovska dhe a
Sot nis viti i ri akdemik Sot më dy shtator ka nisur viti i ri akdemik 2013-2014 në ët gjitha shkollat fillore dhe të mesme të Maqedonisë. Por vih
Ristovski: S'ka kompromise për testin ekstern Duket se Ministri i Arsimit dhe Shkencës Spiro Ristovski nuk do të heqë dorë nga testi ekstern, përmes të cilit vlerësoh
Mospërfillja e notave të testit ekstern do të gjobitet Për ato shkolla që nuk përfillin notat e testit ekstern do të ketë gjoba. Kjo është deklarata e bërë ditën e sotme nga M
Tentativa e LSDM-së politike Ministri i arsimit dhe shkencës Spiro Ristovski duke komentuar konferencën e djeshme për media të LSDM-së ka thënë se kj
Dorëhiqet Kralev, vjen Spiro Ristovski Pançe Kralev do të largohet nga pozicioni i Ministrit të Arsimit dhe Shkencës, ndërsa pritet që vendin e tij ta zërë min
Ristovski: Tre mijë fëmijë sërish pushime falas Ministri i Punëve dhe Politikës Sociale, Spiro Ristovski ka thënë se nga ana e qeverisë do të vazhdojë për vitin 2013-2
Institucionet të shqetësuar për "ikjen e trurit" Nga Maqedonia janë larguar pothuajse 10% e popullsisë vetëm në 14 vitet e fundit, gjë e cila ka shqetësuar autoritet e
Kuota për dërgimin e punëtorëve ndërtimorë në shtete të huaja Ministri i Punës dhe Politikës Sociale, Spiro Ristovski ka publikuar sot se ndarja e kuotave për dërgimin e punëtorëve n