999 rezultate për

risk

Katër ditë në luftë me flakët, vijon të mbetet aktive vatra e zjarrit në Priskë Vijon të jetë aktive vatra e zjarrit në Priskë, vetëm pak kilometra larg Tiranës. Si pasojë e ndryshimit të drejtimit
Zjarri në Priskë të Tiranës, Meta: Të mbahet përgjegjësi ligjore! Presidenti Ilir Meta ka reaguar me shqetësim për zjarrin që ka përfshirë zonën e Priskës në Tiranë. Presidenti Ilir M
Organizoi dasmë në kohë pandemie, gjobitet me 1 milion lekë "Pjesë e strategjisë së vjeshtë-dimrit është edhe shumëfishimi i vaksinave falas kundër gripit, për të mbuluar të gjithë
COVID-19, mjeku i rreshton 10 masa inteligjente qeverisë Mjeku Erion Dasho ka bërë një postim ku ka sugjeruar 10 masa inteligjente që mund ti shërbejnë vendit për të ulur ndjesh
Vendi i preferuar i shqiptarëve rezulton më i rrezikshmi për tu infektuar me koronavirus Pas heqjes së masave kufizuese ndaj koronavirusit, në vendin tonë është vënë re një shtim i ndjeshëm i rasteve pozitive.
Shtimi i infektimeve, eksperti i Shëndetit Publik del me këshilla për të moshuarit Teksa vijon të mbetet i lartë numri i infeksioneve ditore, eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho del sot me keshilla
E vetmja gjë që nuk duhet të bësh asnjëherë para se të shkosh në plazh Të gjithë duan të kenë lëkurë të butë para se të shkojnë në plazh. Megjithatë, ka diçka që nuk duhet ta bësh asnjëherë p
Rrisk të lartë për qytetarët, nuk hapet transporti publik në Shqipëri 15 qershori ishte dita kur pritej të hapej transporti publik në Shqipëri. Por si duket kjo nuk do të ndodhë. Sipa
Ndjekje në terren dhe aksion nga ajri, Lleshaj zbulon qarqet me risk të lartë për kanabisin Në një takim me drejtues të policisë vendore dhe të pushtetit vendor, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj theksoi se duh
Alarmi për dëmtimet e futbollistëve, në Gjermani regjistrohen 12 raste në javën e parë Rifillimi i kampionateve pas një ndërprerjeje relativisht të gjatë për shkak të pandemisë COVID-19 dhe mbi të gjitha me
A po sillemi ne si profesionistë apo propagandistë në këtë pandemi? Ndersa kemi hyrje ne javen e shtate te pandemise COVID -19, shume pyetje ngelen akoma pa pergjigje per te vleresuar situ
Dyllë apo brisk: Cila është metoda më e mirë për heqjen e qimeve të mjekrës, hundës dhe nishaneve Sipas disa sondazheve, afërsisht 75 për qind të grave shohin një rritje të pazakontë të qimeve ndërsa koha kalon, veçanë
Rama zbulon kur mund të hapen qendrat estetike: U kërkoj ndjesë grave Kryeministri Edi Rama deklaroise tashmë kanë një plan paraprak për të përcaktuar strategjitë e hapjes së vendit, mbi baz
Shqipëria drejt hapjes, Rama merr shembullin e Suedisë dhe zbulon 3 bizneset që do të nisin punë Mbrëmjen e sotme në Opinion kryeministri Edi Rama ka deklaruar se në Shqipëri do të nisë pak nga pak hapja. Kryeministr
Rreziqet gjatë një udhëtimi, tërmeti fundos Shqipërinë në renditje Shqipëria paraqitet më keq sesa të gjithë vendet e tjera të rajonit sa i takon riskut që mund t’i kanoset një shtetasi t
Rruga e Kombit: Koncesionari arkëtoi më shumë para se plani, por nuk investoi as gjysmën “Albanian Highway Concesion”, kompania që ka kontratën e koncesisonit për Rrugën e Kombit ka arritur që vetëm në 9 muajt
Polici porosit sanduiç, i fusin brisk rroje brenda Një oficer policie porositi një sanduiç në një lokal në Queens, por në kafshatën e parë ndjeu një prerje në gojë. Pol
Banorët e Durrësit zhvendosen në Fier: S’kthehemi më në shtëpi! Durrësi është i pasigurt për të jetuar pas tërmetit të fundit. Kjo është një arsye që të rinjtë e Familja Priska po mend
U shkarkua pasi i ngriti gishtin e mesit Trumpit, Briskman fiton zgjedhjet në Virginia (FOTO LAJM) Juli Briskman, e cila humbi punën pasi fotografia e saj me gishtin e mesit drejtuar Presdidentit Trump, u bë virale në v
Dy karamele dhe një dëshirë, fallxhorja nga Durrësi që të bën me fëmijë: Ua bën zoti risk dhe derman (VIDEO) Në redaksinë e emisionit “Stop” kanë mbërritur disa denoncime për një qytetare të quajtur Arta Selimaj, nga Kukësi, por