999 rezultate për

risite

Jo vetëm VAR, disa nga risitë e tjera në UEFA Champions League UEFA Champions League rikthehet ditën e nesërme me ndeshjet e Manchester United-PSG dhe Roma-Porto. Në këto sfida dh
Maratona e Tiranës, këto janë risitë e këtij viti Për të tretin vit radhazi, më 7 tetor, do të mbahet Maratona e Tiranës. Ky edicion vjen me disa risi duke e bërë kët
Zyrtarizohen risitë e UEFA-s për Championsin dhe Europa League Ishin paralajmëruar disa javë më parë, por tashmë janë bërë zyrtare. UEFA, përmes një komunikate në faqen zyrtare të int
Ndryshimet në statut, 3 risitë e demokratëve Partia Demokratike do të mbledhë sot Këshillin Kombëtar, për të vendosur mbi ndryshimet statutore ashtu sic ishte premtu
Kanadaja lehtëson emigrimin për shqiptarët, risitë që duhet t'i dini Shumë shpejt Shqipëria dhe Kanadaja do të firmosin njohjen e pensioneve për vitet e punës që shqiptarët kryejnë në atë s
Daja tregon risitë që ka sjellë Skënderbeu teksa flet për dënimin e UEFA-s Skënderbeut arriti të marrë fitore me përmbysje ndaj Kamzës, gjë që e kënaqi pa masë trajnerin Ilir Daja, duke parë edhe
Tahiri tregon risitë në ligjin e kundravajtjes Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri përmes një statusi në Facebook ka bërë të ditur se që nga fillimi i këtij viti, pr
Facebook vijon risitë, videot do të regjistrohen në 360 gradë Facebook synon ende frontin e videos. Rrjeti social më i përdorur synon të hapë mundësinë e lançimit të videove dire
Arbana Osmani flet për “Big Brother Albania 9”: Ja risitë e këtij viti Prezantuesja e njohur e “Top Channel”, Arbana Osmani ka konfirmuar se do të jetë edhe këtë herë drejtuese e spektaklit ‘
Risitë e iPhone 8 jashtë çdo parashikimi The Wall Street Journal raportoi se kompania Apple është duke testuar 10 lloje të ndryshme të prototipave për iPhone-in
Këto janë risitë që pritet të ketë iPhone iPhone 7 ka pak muaj që është lançuar, por Apple së bashku me spekuluesit në internet tani janë duke menduar për iPhone-
10 risitë që mund të ndryshojnë botën MIT Technology Review publikon listën e 10 risive më të rëndësishme teknologjike që shënohen çdo vit. Redaktorët për
De Biasi zbardh listën me 26 futbollistët, ja risitë (FOTO) Gianni De Biasi më në fund ka shpallur listën për dy sfidat e radhës eliminatore për Botërorin "Rusi 2018". Në konfe
Partizani dorëzon listën për Champions, ja risitë Partizani ka dorëzuar në UEFA listën e lojtarëve për Ligën e Kampioneve, teksa në listë janë shtuar edhe afrimet e fundi
Njihuni me risitë më të fundit nga WhatsApp WhatsAppsë fundmi ka bërë përditësimin më të fundit, duke bërë të mundur pesë aplikacione të reja për përdoruesit e tij.
Ja risitë që sjell iOS 9.3 në iPhone-in tuaj (FOTO LAJM) Apple ka bërë të ditur se kohët e fundit do të përdorë një veçori e cila do të mund ta bëjë iPhone-in edhe më të mençur.
Risitë e Audit për 2016-ën (FOTO LAJM) Audi konfirmon se për vitin që vjen do të bëjë gati prezantimin e modelit të ri Q2 dhe ridizajnimin të modelit Q5. Dy mo
Risitë e fundit të Golf GTI Cabriolet (FOTO LAJM) Kompania Volkswagen ka bërë të mundur sjelljen e risive të reja te modeli Golf GTI Cabriolet, duke bërë të mundur që ta
Fade dhe Kolor risitë e reja nga Instagram Instagram duket se është një rrjet social i cili do të pasurojë aplikacionin e saj mobil me funksione të reja. Instagram
Risitë e reja të BMW X5 M (FOTO LAJM) BMW X5 M sjell risinë më të re që përfshin Active Driving Assistant, një sistem për parandalim përplasje me këmbësor me