999 rezultate për

rinor

Shoqëria civile në Serbi, kërkojnë lejimin e vizitës së Thaçit Nisma e të Rinjve për të Drejtat e Njeriut (YIHR) në Serbi mbështesin shkuarjen e zëvendëskryeministrit të parë të Repub
Kongresi Rinor Kombëtar: Të ruhet Liqeni Artificial Kongresi Rinor Kombëtar, përmes një deklarate për mediat ka theksuar se po ndjek me vëmendje dhe me shqetësim vijimin e
Kongresi Rinor Kombëtar: Ja rezervat tona për Ligjin e Arsimit të Lartë Kongresi Rinor Kombëtar ka shprehur disa rezerva lidhur me Ligjin për Arsimin e Lartë. Përmes një deklarate për media
Përurohet Qendra e parë Rinore në Tiranë Kryeministri Edi Rama dhe Ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj, përuruan sot Qendrën e parë Rinore në
Basha fton qytetarët të japin kontributin për të përmbyturit Kreu i PD, Lulzim Basha, ka ftuar këdo që ka mundësi të solidarizohet me banorët e përmbytur, duke dhënë kontributin për
Mavraj viziton "Alternativa Rinore Islame": Qofshi shembull për umetin tonë (FOTO LAJM) Kur Bundesliga ka marrë pushimet e fundvitit mbrojtësi i Kombëtares shqiptare dhe Koln Mërgim Mavraj është rikthyer në T
Mjalt në lëkurë dhe flokë Ndërsa mjalti gjen një përdorim të madh tek gatimet tona, duhet të dimë se edhe kur e përdorim si një maskë bukurie, vle
Befason Leonardo Di Caprio, larg pamjes rinore (FOTO LAJM) Duket se vitet që shkojnë lënë një shenjë tek ne. Teksa kthehemi pas në kohë dhe mendojmë aktorin e bukur Leonardo Di Ca
Bogdani zgjidhet President i IYDU: Të rinjtë, forca e vërtetë e çdo demokracie Gerti Bogdani, kryetar i Forumit Rinor të PD-së është zgjedhur President i Organizatës Botërore të Forumeve Rinore të Qe
Të rinjtë e Likovës mbajnë takimin e parë Në ambjentet e Komunës së Likovës u mbajt evenimenti i parë dedikuar të rinjëve të kësaj ane. Në këtë eveniment ishin të
FRESSH fton në Tiranë serbët e Tadiç Në datat 5 dhe 6 korrik në Tiranë zhvillohet Konferenca "BEOGRANA" e cila është konceptuar si një platformë dypalëshe me
Panair pune për të rinjtë Në Shkup sot mbahet panairi i vetëm i rinisë në vend. Në këtë panair prezantohen 70 kompani të ndryshme që veprojnë n
Kthim pranë fansave, Ledri Vula tashmë në skenë (FOTO LAJM) Pas më shumë se dy vitesh, Ledri Vula ka vendosur që të kthehet në skenat e koncerteve. Ditë më parë, reperi ka konf
Themelohet Nisma Rinore për Kosovën "Nisma për Kosovën" ka themeluar sot "Nismën Rinore për Kosovën", të cilën do ta udhëheq Kreshnik Cukaj. Kryetari i k
Forumi Rinor Islam: Të mbahen zgjedhje të lira dhe demokratike Forumi Rinor Islam ka bërë apel që zgjedhjet të mbahen të lira dhe demokratike. FRI gjithashtu ka theksuar se është e nj
Projekt i përbashkët Shqipëri - Maqedoni për të rinjtë Organizatat rinore të Shqipërisë dhe Maqedonisë kanë nënshkruar një deklaratë për një projekt të përbashkët rinor. Proje
Hapet shtabi i Forumit Rinor të BDI në Tetovë Është hapur në prani të shumë të rinjve tetovar shtabi i Forumit Rinor të BDI-së. Po ashtu, është hapur edhe shtabi i Fo
Sfidat e botës rinore nën prizmin e profesor Bashgylit dhe e asaj moderne nën atë të Rene Guenonit Të lexosh profesor Bashgylin përpos që është satisfakcion, mendoj se është edhe oblig
Meta: Na duhet një rini që sjell energji pozitive përmes solidaritet Akademia Verore për Politikën e organizuar nga Lëvizja Rinore për Integrim në bregdetin e Jalës ka ulur siparin pas pesë
Dita ndërkombëtare e rinisë, Besimi fjalim para të rinjve Në ambjentet e Info Qendrës së BE-së në Shkup sot rreth orës 11:00 do të mbahet konferenca për shtyp për prezantimin e "