999 rezultate për

rinor

Meta në Fier: Të rinjtë janë të parët në politikë dhe vendimmarrje Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, i cili ka qenë i pranishëm në një aktivitet të organizuar nga të rin
Zyra Rajonale Rinore në Tiranë, Rama: Shembull nga bashkëpunimi franko-gjerman Për herë të parë është krijuar në Tiranë, Zyra Rajonale e Bashkëpunimit Rinor, e cila është inauguruar sot me pjesëmarrj
Koalicioni "Rilindja me Besë" hap fushatën Koalicioni "Rilindja me Besë" ka hapur fushatën me konventën e saj promovuese të deputetëve për zgjedhjet e 11 dhjetorit
Paradoksale/ Kryetari i Forumi Rinor të BDI-së është mbi 40 vjeç Nëpër lëvizjet e reja politike në Maqedoni vërehet se kryesisht zënë vend figura të reja dhe vullnetarë të moshave rinor
Joleza me Leartin kapen mat, paparacët i fotografojnë bashkë (FOTO LAJM) Ndonëse Joleza e ka mbajtur lidhjen të fshehtë, pak ditë më parë lajmi mori dhenë teksa u bënë publike edhe mjaft foto t
Zgjedhjet në Universitete nën monitorim edhe nga të rinj amerikanë Për të zgjedhur drejtuesit e rinj të universiteteve, sot të gjithë studentët dhe akademikët në të gjithë vendin do t’i d
Këlliçi me të rinjtë europianë: Papunësia e të rinjve kap shifrën 33% Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi mori pjesë në punimet e DEMYC (Democrat Youth Community
Të rinjtë e PDIU hedhin bazat e Kuvendit mbarëkombëtar shqiptar Sot ne Prishtine u hodhen themelet e para te krijimit te Kuvendit rinor mbarekombetar shqiptar, i cili do te kete perfaq
BDI sulmon opozitën: Janë parti kafenesh Sot në fshatin Hotël të komunës së Likovës u mbajt Kuvendi Zgjedhor i Forumit rinor të BDI-së -Dega Likovë. Ministri
Rama: Organizatat rinore, jetësore në politikë Rama e ka konsideruar rininë Eurosocialiste si një forcë të madhe e cila mund të sjellë ndryshim. Në fjalën e mbajtur në
Forumi Rinor Socialist i ish-kryetarit Majko kremton 24 vjetorin Ish-kryetari i FRESSH-it Pandeli Majko, sot deputet i Partisë Socialiste, ka risjellë në vëmëndje në rrjetin social Face
Zgjidhet kryetari i ri i Forumit Rinor Islam (FOTO LAJM) Forumi Rinor Islam mbajti kuvendin e pestë zgjedhor. Të pranishëm në kuvend ishin një numër i madh i mysafirëve, si pë
Xhaferi u përgjigjet akuzave të Forumit Rinor të BDI-së (FOTO LAJM) Kryteari i Lëvizjes Eco Guerilla, e cila organizoi protestën e djeshme në Tetovë, Arianit Xhaferi, ka reaguar në lidhje
Drilon Lleshi, kryetar i Forumit rinor të BDI-së në Dibër (FOTO LAJM) Forumi rinor i Bashkimit Demokratik për Integrim, Dega Dibër, mbrëmjen e djeshme mbajti Kuvendin Zgjedhor ku zgjodhi org
Zëdhënësja e PD e merr me sportivitet humbjen, ia merr valles me këngën e Berishës (VIDEO) Ka qënë një garë e fortë ajo për kreun e Forumit Rinor të PD-së, por Oriela Nebijaj e ka marë me mjaft sportivitet humbj
Artan Fejzuli, kryetar i Forumit Rinor Gostivar (FOTO LAJM) Me organizimin e natës solemne është përmbyllur manifestimi “Java Rinore”, ku dhe u bë pranim-dorëzimi i mandateve të kr
Basha: Kush fiton debatet do zgjidhet kreu i FRPD (VIDEO) Kryetari i PD, Lulzim Basha, përmes një postimi në Facebook ka lajmëruar se si do përzgjidhet kryetari i ri i Forumit Ri
"Kumanova nuk do të harrojë, 9.5.2015" Anëtarë të Forumit Rinor të Lidhjes Social demokratike nga Kumanova vendosën dje në baner me mbishkrimin "Kumanova nuk d
Ja ku jetojnë njerëzit më jetëgjatë në botë Njerëzit që jetojnë më gjatë në botë janë anëtarët e fisit Hunza, të cilët duken të qeshur gjatë gjithë kohës. Ato kanë
Të ndihmojmë Rinor Sejdiun (VIDEO) Djali i vetëm i shtëpisë, Rinor Sejdiu nga Runiku i Skënderajt, është diagnostikuar me Non Hodkings Limfoma, një lloj i