999 rezultate për

rinise

Vendimi i papritur, nga e hëna mbyllen gjithë shkollat Një vendim i papritur është marrë vetëm pak minuta më parë nga Ministria e Arsimit. Nga dita e hënë asnjë institucion
Aurela bëhet nostalgjike, poston foton e rinisë krah Lulzim Bashës (FOTO LAJM) Bashkëshortja e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, Aurela, është bërë nostalgjike këtë mëngjes, teksa ka pu
"Iku në lule të rinisë", kolegu kujton infermierin që humbi jetën në aksidentin tragjik (FOTO LAJM) Kolegu i infermierit, Klement Basha, i cili humbi jetën ditën e djeshme në një aksident rrugor, ka thënë për emisionin “
Barcelona u rikthye te fitorja në kampionat, Messi largohet urgjent me avion drejt Argjentinës Barcelona shkoi në aeroportin e Vajadolidit me Leo Mesin, por u rikthye pa yllin argjentinas. Sipas gazetës “MARCA”,
Të mërzitshme? Do mahniteni sa bukur dukeshin "gjyshet tona" në lule të rinisë (FOTO LAJM) Disa mund të mendojnë se gjyshërit tanë kishin një jetë mjaft të mërzitshme, ndoshta sepse nuk kishin internet, media so
Rama flet për Ditën e Rinisë: Nder i madh i udhëheqjes së vendit në 7 vite Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Ditën e Rinisë, që shënon dhe 30 vjetorin e rënies së komunizmit. Shefi i qeveris
Në lule të rinisë, ky është i riu shqiptar që humbi jetën tragjikisht në Itali Agron Dajlanaj është 29-vjeçari shqiptar, i cili humbi jetën një ditë më parë në një aksident në prato të italisë. I
I riu shqiptar në Itali humb jetën në "lule të rinisë", vdes tragjikisht në aksident Një aksident tragjik ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në Itali ku ka humbur jetën një i ri shqiptar. Bëhet fjalë për
Shumë vite më parë, Eli Fara befason me foton në lule të rinisë (FOTO LAJM) Ajo njihet si një ndër këngëtaret më të bukura në Shqipëri dhe mosha e saj nuk e pengon aspak për të konkuruar vajzat e
Të mërzitshme? Do mahniteni sa bukur dukeshin "gjyshet tona" në lule të rinisë (FOTO LAJM) Disa mund të mendojnë se gjyshërit tanë kishin një jetë mjaft të mërzitshme, ndoshta sepse nuk kishin internet, media so
Në Kosovë kanë përgatitur një surprizë të bukur për Greqinë, do të hapet flamuri i Shqipërisë Kosova do të përballet në mbrëmjen e sotme kundër Greqisë në takimin e vlefshëm për Ligën e Kombeve. Sigurisht që mëk
A do të rinisë normalisht viti i ri shkollor në shtator? Gati një muaj para nisjes së vitit të ri akademik, mësuesit dhe nxënësit në Shqipëri janë ende të paqartë nëse mësimi do
Të mërzitshme? Do mahniteni sa bukur dukeshin "gjyshet tona" në lule të rinisë (FOTO LAJM) Disa mund të mendojnë se gjyshërit tanë kishin një jetë mjaft të mërzitshme, ndoshta sepse nuk kishin internet, media so
31 vite më parë, Eli Fara befason me foton në lule të rinisë (FOTO LAJM) Ajo njihet si një ndër këngëtaret më të bukura në Shqipëri dhe mosha e saj nuk e pengon aspak për të konkuruar vajzat e
Buffon zbulon sekretin e rinisë së tij Në një lidhje direkte me faqen “Randstad Italia” në Instagram, portieri legjendar i Juventusit, Gianluigi Buffon, foli p
A do të rinisë nesër transporti publik në Tiranë? Ky është vendimi që u mor sot Ndërkohë që sipas qeverisë transporti publik duhet të nisë punë, Tirana ende vuan për lëvizjen e qytetarëve. Kjo pasi
Rama emëron zv.ministren e re të Arsimit Drejtorja e Rinisë në bashkinë e Tiranës, Aspasjana Kongo është emëruar zëvendësministre e Arsimit, Sportit dhe Rinisë.
Ky është kampionati i parë që do të rinisë me tifozë Premier Liga ruse do të kthehet në fushën e lojës më 21 qershor, pas ndërprerjes prej koronavirus. Por, ndryshe nga vend
Neuer kërkon që futbollistët të jenë të përgjegjshëm kur të rinisë sezoni Kapiteni i Bayern Munichut, Manuel Neuer, thotë se lojtarët e Bundesligës duhet të jenë sa më të kujdesshëm kur t rinisë
Si në kohë kolere, Fuga: Çfarë i përgatit studentëve dhe maturantëve etja për pushtet Akademiku Artan Fuga është deklaruar haptazi kundër vendimit të Ministres së Arsimit për të rikthyer në auditor studentë