999 rezultate për

ringjalljes

"E pushtuan demonët", detaje rrëqethëse nga dëshmia e Blerta Josifit Zbardhen detaje të tjera nga dëshmia e Blerta Josifi, e mbijetuara e horrorit e cila tregon se e motra ka qenëe e para q
Ukrainë, reagimi i kolegëve pas 'ringjalljes' së gazetarit Fotoja përfundoi e vendosur në mur me një shirit të zi! Por tashmë kolegëve u duhet ta heqin sërish. Gazetari rus, Ar
Vigjilja e Pashkës, njihuni me ritet e katolikëve në pritjen e ditës së "Ringjalljes" Pashka është festa më e madhe në kalendarin liturgjik, e ndoshta për këtë arsye, festimet për këtë festë nga besimtarët
Ramush Haradinaj uron Pashkët Kryeministri Ramush Haradinaj, ka uruar të gjithë besimtarët e krishterë për Festën e Pashkëve. Këtë e ka bërë përmes
Konferenca e plotë e Zidanes pas "ringjalljes": Na ka humbur guximi Zinedine Zidane u shfaq përpara mediave pas përfundimit të ndeshjes ndaj Leganes, ku ekipi i tij arriti të dalë me një f
Muller tregon arsyen e ringjalljes së Bayernit Pas një starti aspak pozitiv të sezonit për Bayern Mynih, dhe më pas një kthesë që erdhi si pasojë e shkarkimit të Ancel
Presidenti Nishani uron Pashkët Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka uruar sot të gjithë besimtarët ortodoksë për festën e Pashkës. Përmes një mesa
Jahjaga uron besimtarët për Pashkët Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka uruar udhëheqësit fetarë dhe gjithë besimtarët ortodoksë, me rastin e Festës s
Pashkët, Topi: Fat e begati popullit shqiptar Presidenti i Republikës Bamir Topi ka uruar besimtarët ortodoksë me rastin e ditës së Pashkëve. Nëpërmjet një mesazhi dë
Pashkët, Presidenti uron besimtarët Presidenti i Republikës, Bamir Topi, nëpërmjet një mesazhi dërguar Ipeshkvit të Arqipeshkvisë Metropolitane Tiranë-Durrë
Sabri Koci, "Pishtar i ringjalljes Islame ne Shqiperi" Në kujtim të figurës së shquar të Islamit në Shqipëri, Hirësisë së tij