999 rezultate për

ringjall

I riu “ringjallet” 5 minuta pasi u fut në arkivol Familja e një të riu, i cili vdiq pas kryerjes së një operacioni, ka folur për shqetësimin e tyre kur i afërmi dukej se
Peshku i rrezikshëm i hidhet në fyt, 28-vjeçari rrezikon jetën (FOTO LAJM) Një peshkatar pothuajse vdiq pasi një peshk Dover Sole iu hodh në fytin e tij. 28 vjeçari ishte në rrezik për jetën p
Mediat italiani: Ftesa e Kombëtares e ka ringjallur Xhakën Bazeli dha leksione në Ligën e Kampionëve për Benfikën duke e mposhtur me rezultatin 5-0. Jo vetëm kaq, por edhe në fush
FSHF-ja "ringjall" Apoloninë, edhe pse u eleminua merr pjesë në çifte (FOTO) Pas përfundimit të ndeshjeve të turit të parë kualifikues që u luajtën sot, FSHF hodhi në faqen e vet në internet çiftet
Lavrov në OKB: NATO po kërkon të ringjallë klimën e Luftës së Ftohtë NATO po kërkon të ringjallë klimën e Luftës së Ftohtë në vend që të ndërtojë një dialog me Moskën”, kështu tha Ministri
“Çohu Enver”, shqiptarët ringjallin diktatorin në tregjet e Tiranës (FOTO LAJM) Kanë kaluar më shumë se 33 vite nga vdekja e diktarorit Enver Hoxha dhe prej 26 vitesh gëzojmë demokracinë në vend, por
Ringjallja e futbollit anglez erdhi fal Premier Leagues, 25 vitet e një historie që ndryshoi botën Më 15 gusht 1992, lindi Premier League. Sheffield United dhe Manchester United nisën një ligë që do të ndryshonte përgji
Për Mourinhon ringjallet pista Perisiç, tani më pranë se kurrë Manjati i Manchester United, Ed Woodward është duke u përpjekur t'i plotësojë Jose Mourinhos verën e tij perfekte, duke
Sela: Na vranë më 27 prill, por ne u ringjallëm sërish (VIDEO) Kreu i LR-PDSH-së, Ziadin Sela, gjatë konferencës për shtyp ku ka folur për sulmin e përgjakshëm në Kuvend, ka thënë se
"Amstrong ka vdekur", çiklisti "ringjallet" me një video (VIDEO) Çiklisti i njohur Lance Amstrong ka mbetur i shokuar, teksa në orët e para të mëngjesit në shumë media është publikuar s
Vendstrehimi anti-bërthamor rus që pritet të “ringjallet” pas tensioneve mes Fuqive të Mëdha (FOTO LAJM) Disa pamje të publikuara së fundmi shfaqin një vendstrehim anti-bërthamor rus që shërbente dikur për të fshehur nëndetës
Pedro tregon "sekretin" e Contes: Ja si e ringjalli Chelsean Kthesa e bërë nga Chelse agjatë këtij sezoni, ka vetëm një protagonistë absolut, Antonio Conte. Trajneri i Bluve të Lond
Kryeminitri Mustafa "ringjall" Demarkacionin Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, gjatë pjesëmarrjes në cermoninë e ndërtimit të objektit për Institutin e Administra
Familja e Astritit kërkon drejtësi: Edhe sikur të ma ringjallin djalin unë nuk i besoj më këta Lëvizja Vetëvendosja është duke transmetuar në profilin e saj në Facebook konferencën e prindërve të aktivistit, Astrit
3-vjeçarja ringjallet në ceremoninë e varrimit (VIDEO) Një vajzë 3 vjeçare deklaruar nga mjekët se kishte humbur jetën është "ringjallur" gjatë funeralit të saj. Vajza e së
Presidenti vdiq dhe u ringjall përsëri Presidenti i Zimbabve, Robert Mugabe vazhdon të drejtojë ende qeverinë. Javët e fundit qarkulluan zëra se ai ishte s
Presidenti që vdes e ringjallet “Po është e vërtetë. Vdiqa dhe u ringjalla sërish, siç bëj gjithmonë dhe bëhem më i vërtetë se kurrë kur vij në vendin t
E pabesueshme/ Vdes nga kafshimi i gjarprit, ringjallet kur po i vinin flakën (FOTO LAJM) Një burrë indian thuhet se ka vdekur pasi u kafshua nga një gjarpër, por u ngrit nga varri kur të afërmit që e mendonin
Ringjallet Italia, Bonucci barazon gjithçka (VIDEO) Nuk zgjat më shumë se 12 minuta avantazhi i Gjermanisë ndaj italianëve. Mbrojtësi i “axurrëve” Leonardo Bonucci ka e
Fatos Nano mesazh PS-së: Mobilizohuni për t'u ringjallur përpara se Rilindja të shtrijë vdekjen... Ish-lideri i Partisë Socialiste, Fatos Nano përmes një mesazhi me rastin e 25 vjetorit të themelimit të Partisë Socialis