999 rezultate për

rimini

Diskriminim i thellë i klubeve shqiptare në Kumanovë Shkruan: Osama Muadini, këshilltar në komunën e Kumanovës nga Aleanca për Shqiptarët Komuna e Kumanovës diskriminon d
Dënimi i Cavanit: Sindikata e Futbollistëve në Uruguai akuzon FA për diskriminim Sindikata e Futbollistëve në Uruguai i ka dal në mbrojtje Edinson Cavanit. Sulmuesi i Manchester United u dënuan nga Fed
I fshehur në Itali, si u kap i riu shqiptar me precendent penal Policia italiane arrestoi një 32-vjeçar shqiptar, i cili kërkohej prej disa muajsh. Arrestimi u bë pas një urdhër arrest
Ibrahimi: Venediku zbuloi diskriminimin e shqiptarëve në Kushtetutë Vërejtjet e Komisionit të Venedikut në realitet po hapin kutinë e Pandorës në Maqedoninë e Veriut. Sipas Zeqirija Ib
Kujtim Gjuzi dhe Myslim Murrizi, drejt ndëshkimit për diskriminim! Zbulohet arsyeja Deputeti Kujtim Gjuzi dhe nënkryetari Kuvendit, Myslim Murrizi, mund të ndëshkohen për përdorimin e gjuhës së urrejtjes
Frazë naziste direkt në tv, Van Basten kërkon ndjesë (VIDEO) Një shkarje e shëmtuar në në ditën më të keqe. Pikërisht, kur në Hollandë futbollistët protestojnë kundër diskriminimit
Vetëm 16-vjeç, kosovarja mban fjalim në Parlamentin Europian (VIDEO) Një vajzë 16 vjeçare ditë më parë ka mbajtur fjalim në Parlamentin Europian. Rea Sylejmani paraqiti problemet për dhu
Shqiptarët protestojnë në Shkup kundër diskriminimit Sot në kryeqytetin e Maqedonisë së Veriut, në Shkup do të mbahen protesta kundër diskriminimit duke filluar nga ora 14:3
Rezultonte në kërkim në Shqipëri, policia italiane arreston 21-vjeçarin shqiptar Policia italiane ka ndaluar një shqiptar 21 vjeç në Rimini, pasi rezultonte në kërkim në Shqipëri. I riu nga Shqipëri
Shqiptari terrorizon italianin në rrugë, policia e arreston në hotel në praninë e një transeksuali Një shqiptar 20 vjeçar është arrestuar nga policia italiane për grabitje dhe plagosur. I riu do të dalë përpara gjykatës
Maqedonia e Veriut vendos ligj parandalimi dhe mbrojtjeje nga diskriminimi Kuvendi i Maqedonisë së Veriut sot ka miratuar Ligjin për parandalim dhe mbrojtje nga diskriminimi, pas të premten është
Mbi 100 organizata kërkojnë që Ligji për Diskriminim të miratohet sot Përfaqësues të organizatave, shoqatave dhe platformave qytetare sot me një protestë para Kuvendit të Maqedonisë së Veriu
1 marsi, dita ndërkombëtare kundër diskriminimit Sot shënohet dita ndërkombëtare për zero diskriminim, ku bëhet thirrje për t’i dhënë fund diskriminimit dhe për të kremt
Diskriminim në Superkupën e Italisë Superkupa e Italisë, që do të luhet mes Juventusit dhe Milanit, ka nisur me një skandal. Sfida do të zhvillohet në Jedda
Diskriminimi vazhdon: Punësohen vetëm 3 shqiptarë dhe 36 maqedonas Para ca kohe është mbyllur konkursi për punësimin e mbi 39 personave në Shoqatën Aksionare për Ndërtim dhe Menaxhim të H
Skandaloze, Chelsea akuzohet për diskriminin racorë Një futbollist, i cili nuk ka dashur që të përmendet me emër, ka thënë se ai me vite të tëra i ishte nënshtruar diskrimi
Kuvendi shpall një vend vakant, mësoni kriteret që duhen përmbushur Kuvendi i Shqipërisë shpall vendin vakant për Komisionerin për Mbrojtjen nga Diskriminimi, ndërsa sqaron të gjitha krite
E akuzuan se iku me sirian në Gjermani, nusja i përgjigjet burrit: Kriminiel, doja të mbroja fëmijën tim Një përballje e fortë ka ndodhur sot live mes nje çifti. Burri një javë më parë hodhi akuza të forta së bashku me nën
Abrashi: Do ta ndalojmë praktikat e diskriminimit të banorëve në punësim Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, gjatë një vizite në fshatin B
Vajzave me shami iu pengua arsimimi, reagon komisioni kundër diskriminimit Komisioni për Mbrojtje nga Diskriminimi ka reaguar pas ndalimit të dy nxënëseve me shami që të hynin në një shkollë fill