999 rezultate për

rimeĂ

Pas SHBA-ve edhe Anglia dërgon anije luftarake kundër Putinit Sekretari i Mbrojtjes në qeverinë britanike, Gavin Williamson, ka thënë se luftanija e Ushtrisë Mbretërore e dërguar në
Parlamenti Evropian dënon persekutimet ruse në Krime Parlamenti Evropian, ka adoptuar një rezolutë ku dënon vendimin e Rusisë për dënimin e dhjetra personave nga Krimea që k
SHBA do t’i vazhdojnë sanksionet ndaj Rusisë deri kur Krimea t’i kthehet Ukrainës Sekretari amerikan i shtetit, Rex Tillerson ëshët shprehur se sanksionet ndaj Rusisë do të vazhdojnë për shkak të konfli
Nikolic compares Kosovo to Crimea Serbian President Tomislav Nikolic said that Serbia will not recognize Kosovo even if it joins the EU. "Serbia will b
Krimea, gozhda e fundit në “arkëmortin” e Bashkimit Sovjetik Moscow Times - Rusia post-sovjetike u përpoq në fillim të ndiqte gjurmët e të tjerëve. Ajo shpresonte të integroh
Putin: Amerika po sillet me agresivitet Vladimir Putin ëhstë shprehur se Amerika po bën një politikë të ashpër dhe po sillet me agresivitet. Në një intervist
Putin: Krimea është e shenjtë për Rusinë Presidenti rus, Vladimir Putin ëhstë shprehur se Krimea është e shenjtë për Rusinë. Presidenti i Rusisë, Vladimir Put
Ambasadori rus: Kosova dhe Krimea ndryshojnë si Toka me Qiellin Ambasadori rus në Serbi, Aleksandër Chepurin tha sot në Beograd se shpallja e pavarësisë së Kosovës dhe rasti i Krimesë
Daçiç: Krimea është si Kosova Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka deklaruar sot se teza sipas së cilës Krimea është ndryshe nga Kosova fyen i
Kosovo cannot be compared to Crimea Albanian President Bujar Nishani said that Kosovo cannot be compared to Crimea. In his speech head of the state, explain
Putin: Crimea has the right to be independent just like Kosovo Russian President Vladimir Putin continues to compare Crimea and Kosovo, saying that Crimea has the right to go independ
Putin: Krimea ka të drejtë të jetë e pavarur si Kosova Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin vazhdon të heqë paralele midis Krimesë dhe Kosovës, duke thënë se Krimea ka të drejt
Kosovo and Crimea, Putin surprises EU diplomats Putin's statements regarding Kosovo have surprised Western diplomats. He said in Belgrade that Crimea has the right to b
Putin recognizes Kosovo Vladimir Putin has given several statements regarding the Crimea, making comparisons with Kosovo. He said that Kosovo's
Goldshtein: Krimea ka ngjashmëri me Kosovën Joshua Goldshtein, profesor në “American University” në Uashington DC, i cili është autor i librit “International Relati
Albright: Crimea is NOT Kosovo Former US Secretary of State, Madeline Albright speaks against Russian reaction in Crimea in an article published in the
Crimea, Russian Ambassador criticizes Albania The Russian ambassador to Albania, Mr. Leonid Grigorieviç Abramov decided to hold a press conference regarding Crimea, i
Putin: Referendumi në Krime ishte demokratik Presidenti i Rusisë Vladimir Putin mbajti sot një fjalim në parlamentin rus u shpreh se “Krimea ka qenë dhe është në zem
Lavrov: Krimea të trajtohet "rast special" si Kosova Ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov i cili sot në Londër u takua me Sekretarin amerikan të shtetit John Kerry, u shpre
Krimea miratoi Deklaratën e Pavarësisë bazuar në vendimin e GJND-së për Kosovën Parlamenti rajonal në gadishullin e Krimesë, miratoi sot deklaratën e pavarësisë me 78 nga 100 votat e deputetëve, thuhe