999 rezultate për

rilindas

Pas Valdrin Pjetrit, një tjetër Rilindas fsheh dënimin në Greqi (FOTO LAJM) Krahas Valdrin Pjetrit të Shkodrës, i cili akuzohet nga PD se ka fshehur dënimin në Itali, një tjetër emër problematik s
"Nxitoni, të marrim më shumë vota", dalin bisedat private të Rilindasve për zgjedhjet e 30 Qershorit (FOTO LAJM) Debati i zgjedhjeve të 30 qershorit vazhdon ende dhe sot, teksa fituesit e rinj po betohen si kreytarë të bashkive përka
BDI uron festën e Ilindenit Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti uroi festën e Ilindenit. “115 vjetori i kryengritjes së
Zbulohet biseda e “Eskobarit” shqiptar me të dashurën: Ishalla ka fat rilindasi Vazhdojnë të dalin detaje të reja nga jeta kriminale e banditit Met Kanani i cili çuditërisht nuk ka qenë i njohur më he
Rëndohen akuzat ndaj Ramës: Kryerilindasi shiti Çamërinë Ka shkaktuar panik deklarata e ministrit të jashtëm grek Niko Kotzias se është arritur një marrëveshje për 12 milje det
Kryemadhi reagon për vjedhjen e votave në Tiranë: U blenë nga rilindasit e Ramës Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ditën e sotme ka reaguar lidhur me videon e PDIU-së për
Kërcënoi Metën, LSI në sulm kundër Ruçit Gamoz Ruçi i rikujtoi Ilir Metës dje se nëse nuk dekretonte maxhorancën pas 25 qershorit për të bërë qeverinë, siç paral
Vasili në Shkodër: Ftoj dy “rilindasit” në debat Kryetari i LSI-së Petrit Vasili nga Shkodra është shprehur i gatshëm të përballet në një debat publik me rivalët e tij p
Dokle jep mesazh për “socialistët Rilindas”: S'të ndalojmë të numërosh milionat Deputeti më i vjetër i PS, Namik Dokle, ka bërë një replikë me një prej rilindasve të rinj të partisë, i cili është një
Këmbanë alarmi nga Blushi: Ata që dëmtojnë Shqipërinë quhen Rilindas Rebeli Ben Blushi ka thënë se në Shqipëri sa më shumë i dëmton interesat kombëtare, aq më lart ngrihesh në piedestal. Kj
Blushi "përjashtohet" nga PS: Rilindasit janë lavatriçja e mediokritetit Pasi doli nga ambientet ku po zhvillohet Asambleja e PS, në një prononcim për mediat, deputeti Ben Blushi është shprehur
BDI në Çair, Mexhiti: Ali Ahmeti realizoi ëndrrën e rilindasve tanë (FOTO LAJM) Takimi i rradhës i BDI-së ishte në Çair, ku morën pjesë nënkryetari i saj dhe kreu i komunës, Izet Mexhiti, shefi i shta
Majko përkujton Arbën Xhaferin: Rilindasi i fundit i shqiptarëve Me rastin e 68-vjetorit të lindjes, deputeti socialist Pandeli Majko ka përkujtuar ish-kreun e Partisë Demokratike të Sh
"Tarifë Rilindase" Rritja e çmimit të biletës për autobusët ka qënë kryefjala e ditëve të fundit, e në këtë betejë e cila duket se do të zg
Spahiu: 103 rilindasit e vërtetë jane zëvëndësuar me 140 banditë (FOTO LAJM) Lideri i Aleances Kuqezi, Kreshnik Spahiu, nje dite pas 103-vjetorit te Shpalljes se Pavaresise, reagon ne Facebook duke
Thaçi: Të vazhdojmë misionin e rilindasve tanë "Sot përkujtojmë 107 vjetorin e mbajtjes së Kongresit të Manastirit ku u themelua Alfabeti i përbashkët shqip. Me angazh
PDIU kujton me nderim rilindasin arvanitas Aristidh Kola Shqiptarët kujtojnë me nderim 15 vjetorin e ndarjes nga jeta të një prej rilindasve të fundit të kombit tonë, Aristidh K
Spahiu: Rilindasit shitën pasurinë për Shqipërinë (FOTO-LAJM) Update- Qindra aktivistë të Aleancës Kuq e Zi u tubuan në qendër të Tiranës në 101 vjetorin e pavarësisë. Aleanca Kuq e
Dëmtohet busti i rilindasit Dervish Hima në Strugë Busti i patriotit rilindas strugan Dervish Hima, i vendosur në anën e djathtë të rrjedhës së Drinit të Zi në Strugë ësht
Berisha: Rama si Enveri, provokon Kombin me termin "rilindas" Kryeministri vendit Sali Berisha gjatë prezantimit të kandidatëve në Përmet, i bëri thirrej kreut të Partisë Socialiste