999 rezultate për

rikonstruksioni

Dalin pamjet se si do duket stadiumi i Napolit pas rikonstruksionit (FOTO LAJM) Stadiumi i Napolit, "San Paolo", do t’i nënshtrohet një rikonstruksioni gjatë kësaj vere, ndërsa puna ka nisur që tani,
Bashkia e Tiranës nis rikonstruksionin e dy konvikteve të tjera në Qytetin Studenti Para se studentët të marrin pushimet e verës, në të gjitha godinat e Qytetit Studenti do kenë përfunduar punimet për rik
Kontriboi për rikonstruksionin e konvikteve, Bashkia e Tiranës nderon familjen Sadushi Thirrjes së kryeministrit Edi Rama dhe Bashkisë së Tiranës për të dhënë një dorë në rikonstruksionin e konvikteve në “Qy
Kontriboi për rikonstruksionin e konvikteve, Bashkia e Tiranës nderon familjen Sadushi Thirrjes së kryeministrit Edi Rama dhe Bashkisë së Tiranës për të dhënë një dorë në rikonstruksionin e konvikteve në “Qy
Konviktet e “Qytetit Studenti”, bizneset gati për rikonstruksionin Bizneset i janë përgjigjur thirrjes së Kryeministrit dhe Bashkisë së Tiranës për të dhënë një dorë në rikonstruksionin e
Rama dhe Veliaj inspektojnë punimet për rikonstruksionin e konvikteve në “Qytetin Studenti” I gjithë “Qyteti Studenti” është kthyer në një kantier ndërtimi ku po vijon intensivisht puna për rritjen cilësore të ku
Përfundon rikonstruksioni i plotë i gjimnazit “A. Z. Çajupi”, gati të presë nxënësit në 7 Janar (FOTO LAJM) Nxënësit e shkollës së mesme “A. Z. Çajupi” do ta nisin vitin 2019 në klasa dhe hapësira të reja. Investimi i Bashkisë s
Vijon turi i dëgjesave për Buxhetin 2019 dhe projektet transformuese në Njësinë 2 Turi i dëgjesave me qytetarët për Buxhetin 2019 dhe bilanci i punëve të kryera në këto 3 vjet u ndal dje pasdite në Njës
Skandali i Ministrisë së Kulturës, jep tender për një kishë që nuk ekziston (FOTO LAJM) Kisha e Shën Kollit, në fshatin Mesopotam të Delvinës, është monument kulture i kategorisë së parë. Prej 10 vitesh, kjo
Skandali i Ministrisë së Kulturës, jep tender për një kishë që nuk ekziston Kisha e Shën Kollit, në fshatin Mesopotam të Delvinës, është monument kulture i kategorisë së parë. Prej 10 vitesh, kjo
Ambasada e Katarit dhuron 1.35 milion USD për rikonstruksionin e shkollës “Jeronim de Rada” (FOTO LAJM) Shkolla “Jeronim de Rada” do të rikonstruktohet plotësisht. 1100 nxënësit e saj do të kenë kushte më të mira mësimi në k
Përfundon rikonstruksioni dhe zgjerimi i shkollës “Dora D’Istria”, gati për shtator Në shtator, nxënësit e shkollës “Dora D’Istria” do ta nisin mësimin në klasa të reja, të rikonstruktuara, me kushte më t
Nis rikonstruksioni i aksit rrugor nga mbikalimi i Shkollës Teknologjike në Kombinat Hyrja nga Kombinati për në Tiranë po merr një pamje të re. Pas rehabilitimit të hyrjeve nga Rruga e “Elbasanit”, Rruga e
Përurohet rikonstruksioni i kopshtit Nr. 60 në Tiranë Në Ditën Botërore të Fëmijëve, kopshti nr. 60 në kryeqytet hapi dyert për të mirëpritur disa nga më të vegjlit e Njësisë
Si po transformohet Amfiteatri te kodrat e Parkut të Liqenit Qytetarët që vizitojnë Parkun e Liqenit do të kenë një tjetër alternativë për të kaluar orët e tyre të lira dhe për t’u
Trajanovski prezanton projektet për Çairin Kandidati i VMRO-së për qytetin e Shkupit, Koce Trajanovski prezantoi disa nga projektet e programit të tij për komunën
Nis rikonstruksioni i plotë i shkollës “Dora d’Istria”, shtohen 11 klasa dhe sistemi i ngrohjes Pas hapjes së 4 shkollave të reja në Tiranë, tre prej të cilave të ndërtuara nga e para, Bashkia e Tiranës sapo nisi rik
Përfundon rikonstruksioni i rrugës së “Oxhakut” në Njësinë 4 Dhjetë mijë banorët e zonës së “Oxhakut” në Njësinë 4 kanë një rrugë të re, me infrastrukturë nëntokësore, ndriçim dhe g
Nis rikonstruksioni i Bibliotekës nr.4, Veliaj: Investimi në kulturë garanci për të ardhmen e qytetit Të rinjtë, miq të librit dhe banorë të Njësisë Bashkiake nr. 9 në Tiranë do të kenë së shpejti një ambient të ri dhe të
Bashkia e Tiranës nis rikonstruksionin e rrugës “Imer Ndregjoni” Bashkia e Tiranës ka nisur rikonstruksionin e rrugës “Imer Ndregjoni”, ose siç njihet ndryshe rruga e “Oxhakut”. Investi