999 rezultate për

rikonfirmon

Rinumërimi i votave në Wiskons, rikonfirmon fitoren e demokratit Joe Biden Uiskonsi përfundoi rinumërimin e votave të zgjedhjeve presidenciale të dielën, duke konfirmuar fitoren e demokratit Joe
BE e rikonfirmon: S’ka anëtarësim pa njohje nga gjithë unioni (VIDEO) Bashkimi Evropian e ka rikonfirmuar një gjë të hidhur Kosovës. Shteti më i ri në kontinent nuk mund të aplikoj për an
KPK konfirmon rikonfirmon në detyrë Prokurorin e Saimir Tahirit Komisioni i pavarur i kualifikimit ka konfirmuar në detyrë prokurorin e Krimeve të Rënda Vladimir Marën. Mara është n
"Heroi" i Argjentinës rikonfirmon Messin si "trajner" Marcos Rojo, u kthye në një hero në argjentinë pas golit që i shënoi Nigerisë në minutën e 86'. Ky gol ishte shumë je
Tramp rikonfirmon: Nuk kam patur lidhje me Rusinë Presidenti Donald Trump u shpreh sërish i indinjuar të premten, pas pretendimeve për lidhje të fshehta mes fushatës së t
FMN rikonfirmon mbështetjen për projektet zhvillimore në Kosovë Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) do të vazhdojë të përkrah projektet zhvillimore nëKosovë, ka deklaruar Shefi i Misionit
LDK rikonfirmon refuzimin për PAN-in Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot mbledhjen me kryetarë të degëve, e udhëhequr nga kryetari i LDK-së Isa Musta
Austria i rikonfirmon përkrahjen Maqedonisë Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Maqedonisë, Nikolla Dimitrov qëndroi sot për vizitë pune në Vjenë në ftesë
Mustafa rikonfirmon: Nuk ka koalicion me PDK-në! Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka rikonfirmuar edhe një herë qëndri
Reagon Qeveria e Kosovës për vrasjen e Lavdrim Muhaxherit Qeveria e Kosovës rikonfrimon qëndrimin kundër terrorizmit Pas lajmit për vrasjen e kosovarit Lavdrim Muhaxheri i cili
Zharrëza, qeveria rikonfirmon dëmshpërblimin e plotë Ka përfunduar mbledhja e qeverisë e iniciuar për shqetësimit e banorëve të Zharrëzës të cilët vazhdojnë protestën në Tir
Rikonfirmon NATO: ROSU mund të veprojë në të gjithë Kosovën pa lejen e KFOR-it NATO ka rikonfirmuar edhe njëherë se ROSU mund të veprojë në mbarë Kosovën pa lejen e KFOR-it, dhe se "Marrëveshja e Bru
Rusia rikonfirmon mbështetjen e Beogradit në raport me Kosovën Ambasadori Rusisë në Beograd Aleksandar Çepurin ka përsëritur se Rusia e përkrah Serbinë për çështjet si Kosova e Republ
Hungaria rikonfirmon mbështetjen për integrimin e Shqipërisë Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, po zhvillon një vizitë zyrtare në Hungari, e ftuar nga Ministri i Punëve
Meta rikonfirmon koalicionin e 1 prillit Nga qyteti i Shkodrës, kreu i LSI-së tha se ai i qëndron koalicionit me PS. Nga qyteti ku ai firmosi në vitin 2013 atë q
Thaçi: Vendimi për demarkacionin ishte i drejtë Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se e mirëpret raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit lidhur
Çollaku e rikonfirmon: Kosova pa viza në vitin 2016 Ministri i Integrimit Evropian, Bekim Çollaku, ka thënë për REL se, procesi i liberalizimit të vizave me Bashkimin Evrop
Berlusconi rikonfirmon Inzaghin te Milan Filippo Inzaghi mund të marrë frymë lirisht pasi sfida ndaj Veronës nuk do të jetë e fundit për të në stolin e Milanit.
Meta rikonfirmon mbështetjen për biznesin fason Nga Fieri, kryetari i Kuvendit Ilir Meta nënvizoi se mbështetja ndaj biznesit fason do të vijojë duke bërë të mundur pun
Shqipëria rikonfirmon progres në reforma dhe zbatimin e Konventës së Helsinkit Zv. Ministrja e Mjedisit zj. Djana Bejko mori pjesë në Javën Botërore të Ujit në Stockholm të Suedisë ku Shqipëria do të