999 rezultate për

rike

Tërmet në ishullin grek, ngjall frikë edhe në Turqi Një tërmët me magnitudë 4.1 të shkallës Rihter goditi pak më parë ishullin Samos në Greqi duke rikthyer panikun tek grek
Si në Afrikë: 60% e të varfërve në Shqipëri nuk kanë ushqim të mjaftueshëm Krahasohemi me Afrikën, 60% e të varfërve në Shqipëri Duke analizuar zhvillimin e qëndrueshëm global të përcaktuar në o
Ish-trajneri Argjentinës zbulon bisedën me Maradonën: Kishte frikë, ishte i zhytur në dhimbje Ish-trajneri kampion bote me Argjentinën në vitin 1978, Cesar Menotti ka shprehur keqardhjen maksimale për ndarjen nga j
Daja karikon Partizanin për derbin: Zemra do të jetë zjarr Trajneri i Partizanit, Ilir Daja, doli ditën e sotme në konferencën për shtyp në prag të derbit ndaj Tiranës që do të zh
COVID-19/ Agjensia Europiane e Barnave tregon ilaçin që sjell çrregullime psikiatrike Përdorimi i klorokinës ose hidroksiklorokinës, ilaçe të përdorura kundër Covid-19 veçanërisht në fazën e parë të urgjenc
Bie në kontakt me energjinë elektrike 16 vjeçari, dërgohet në gjendje të rëndë në spital Një 16-vjeçar ka rënë në kontakt me rrymën elektrike në Elbasan, e për pasojë është dërguar në spital në gjendje të rënd
Momente frike në ndeshjen e Arsenalit, sulmuesi dërgohet me urgjencë në spital pa ndjenja (VIDEO) Në minutat e para të sfidës midis Arsenalit dhe Volvesit pati dhe momente frike. Mbrojtësi brazilian i Arsenalit, Dav
Aktori që luajti rolin e Enver Hoxhës: Zbulova frikën e tij më të madhe Në studion e emisionit “E Diell” u fol në lidhje me figurat e famshme politike -por jo vetëm- të vendit, të cilët përkoj
Specialistja e ISHP thirrje shqiptarëve: Mos keni frikë, nëse prekeni nga COVID-19 shkoni në spital Specialistja e ISHP-së Eugena Tomini, në një intervistë televizive tha se aktualisht vendi është në një situatë me rrisk
Aksident i rëndë në Lezhë, Benzi përplaset me kabinën elektrike Një automjet, drejtuesi i së cilës dyshohet të ketë qenë në gjendje të dehur është përplasur fillimisht me një kabinë el
Kishin pajisje kompjuterike për Golf 5, identifikohen vjedhësit e makinave në Shkup Policia është duke rënë në gjurmë të grabitësve të makina në Shkup. ALSAT nga burime brenda policisë mëson strukturë
“Kam frikë të hap dritaren”: Vdekja i afrohet lagjeve të qytetit, banorët në panik Turqia është duke u përballur me një numër të madh rastesh pozitive me koronavirus gjatë javëve të fundit duke shënuar g
Biden letër shoqatës shqiptaro-amerikane: Nuk kam qenë kurrë më optimist Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden me rastin e Ditës së Falenderimeve i ka dërguar nj
Mevlani i foli për puthje në buzë, Sindi "frikësohet" dhe largohet nga takimi (FOTO LAJM) Edhe pse takimi mes Sindit dhe Mevlanit shkoi mjaft mirë, një episod në momentet e fundit të saj, ndryshoi komplet rrjed
Larg benzinës dhe naftës, pritet të ketë rreth 15 milionë vetura elektrike deri në 2030 Një studim i Ministrisë së Transportit në Gjermani, i publikuar së fundmi, evidenton se pas dhjetë vitesh në rrugët e ve
Jozefina Topalli "përvesh mëngët" për zgjedhjet e prillit, gjykata i regjistron partinë Gjykata e Tiranës ka regjistruar sot partinë e ish-kryeparlamentares Jozefina Topalli, “Lëvizja për Ndryshim”. Ky ve
Frika nga seksi: 9 llojet e fobive më të pazakonta që do u lënë pa fjalë Edhe pse realisht nuk ekziston asnjë rrezik dhe shpesh nuk dihet se ku qëndron rrënja e fobisë, njerëzit kanë frikë nga
Bie poshtë miti që i frikëson të gjithë, kur duhet ngrënë darka Që herët, na është thënë nga prindërit (fillimisht) se pas konsumit të darkës duhet të rrimë pak orë e më pas të shtrihe
De Ligt shpjegon metodën Pirlo dhe frikëson kundërshtarët Nuk mund të shpresonte për një kthim më të mirë në fushë Matthijs de Ligt, mbrojtësi i Juventus-it. Pas një mungese të g
"Si e ke vajzën? A është mirë?", si e godet regjimi gazetarinë “Si e ke vajzën? A është mirë?”, shkruhej në email-in dërguar Nazenin Ansarit, nga dikush që ajo dyshon se është një agj