999 rezultate për

rihter

Greqia zgjohet me lëkundje të forta, sa ishte magnituda e tërmeteve Në Greqi janë regjistruar një sërë lëkundjesh të njëpasnjëshme. Në orët e para të mëngjesit të sotëm, një lëkundje e
Matja e një tërmeti, si funksionon shkalla Rihter? Gjithmonë kemi frikë nga tërmetet, sidomos kur dëgjojmë për magnitudën e tij. Por si funksionon ajo? Shkalla Rihter e qu
Presidenti Ilir Meta tregon si e përjetoi tërmetin 6.4 rihter: I pashpresë Presidenti Ilir Meta ka treguar këtë mbrëmje eksperiencën e tij personale kur Shqipërinë e goditi tërmeti 6.4 i shkallës
12 Tërmetet më të fuqishëm në botë Kur termeti zgjohet qindra njerëz humbasin jetën. Këto janë tërmetet më të mëdha në botë që nga fillim të shekullit të
Gazetarja përjeton tërmetin live nga studio: E ndjejmë, lëkundje të forta (VIDEO) Tërmeti 5.1 ballë u regjistrua live edhe në studion e "News24" teksa gazetarja Nisida Tufa ishte në një lidhje live me g
Tërmet pas tërmeti, tronditet sërish vendi Një tjetër tërmet ka rënë rreth orës 23:52. Mësohet se është me magnitutë 4.2 të shkallës rihter me epiqendër në det
Tjetër tërmet trondit vendin Tërmeti i fundit është regjistruar pak minuta më parë, rreth orës 23:19 minuta. Mësohet se është i shkallës 4.4 rihte
Pamje të frikshme nga lëkundja e një pallati në Shkozë, një dritë e fuqishme ndriçon qiellin gjatë tërmetit (VIDEO) Shqipëria u godit sot nga një tërmet apokaliptik me magnitudë 6.4 i shkallës Rihter, i paraprirë nga të tjerë tërmete dh
Tërmet i fortë trondit Rodosin dhe bregdetin turk Një tërmet me magnitudë 4.4 Rihter tronditi Rodos dhe bregdetin turk në orën 12:06 pas mesnatës në zonën detare midis Ro
Greqia shkundet nga dy tërmete njëri pas tjetrit Greqia është shkundur nga dy tërmete njëpasnjëshme. Tërmeti i parë me magnitutë 5.1 Rihter në juglindje të Rodos, nd
Lëkundet përsëri vendi, mësoni epiqendrën Tërmeti i nëntë në pak orë është regjistruar vetëm pak minuta më parë. Bëhet fjalë për një lëkundje sizmike me magnit
GREQI/ Dy tërmete shkundin vendin Një tërmet 3,7 i shkallën rihter është regjistruar pasditen e sotme në zonën detare në verilindje të Karpathos në Greqi
Tërmet i fuqishëm godet sërish Greqinë Lëkundet përsëri Greqia. Një tërmet i shkallës 4.5 Rihter ndodhi pas 01:30 në zonën detare 60 kilometra në jug-perëndim
Tronditet Ohri i Maqedonisë së Veriut, regjistrohen dy tërmete Në rrethinën e qytetit të Ohrit të Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV) sot janë regjistruar dy tërmete. Tërmeti
"Sekreti", pse u ndjenë më të fortë tërmetet e Korçës (FOTO LAJM) Shtatë lëkundje të forta tërmeti tronditën gjatë orëve të para të ditës së sotme Korçën. Më i forti ishte i magnitud
Tre tërmete dridhin jugun e Shqipërisë (FOTO LAJM) Ditën e sotme rreth 16 lëkundje sizmike janë shënuar në territorin e Shqipërisë. Tërmeti i fundit i ditës së sotme është
Tërmeti shkund Podgoricën, lëkundet veriu i Shqipërisë Një tërmet ka rënë mesditën e sotme në Mal të Zi duke tronditur kryeqytetin, Podgoricë. Sipas Institutit Europian të
Tërmeti godet Greqinë, ndihet deri në Shkup Rrjeti Sizmologjik Telemetrik i Republikës së Maqedonisë, me stacion në Shkup, Vallandov, Ohër, Shtip dhe Pehçev, sot në
10 tërmete shkundin Greqinë, lëkundjet ndihen në disa shtete Greqia duke se nuk po gjen qetësi nga lëkundjet sizmike. Sipas Shërbimit Sizmiologjik të Greqisë, gjatë natës së shk
Tërmetet tmerrojnë Greqinë, toka shkundet me 5.5 ballë Hapësira detare në jug të ishullit Zakinthos vazhdon ende të lëkundet nga tërmete më të vogla pas tërmetit të fuqishëm t