999 rezultate për

rihter

Nga mbrëmë në mesnatë Shqipëria u tund nga tërmetet, më i forti 4.5 Një termet i fortë ka lëkundur fuqishëm vendin, lëkundje të ndjera më së shumti në Durrës dhe Tiranë. Pavarësisht se
Tërmet i fuqishëm në SHBA, sa ishte magnituda Një tërmet i fuqishëm ka goditur SHBA-të ditën e sotme. Tërmeti mësohet se ka qenë me magnitutë 6.4 të shkallës Rihte
Greqia nuk gjen paqe, tjetër tërmet i fortë brenda 1 ore (FOTO LAJM) Pas lëkundjeve me magnitudë 5.3 të shkallës rihter, një tjetër tërmet ka goditur vendin fqinj. Sërish epiqendra ka qe
Tërmeti lëkundi mbrëmë Shqipërinë, ku ishte epiqendra dhe sa i fortë Një tërmet ka shkundur mbrëmjen e djeshme Shqipërinë. Mësohet se lëkundja është ndjerë rreth orës 01:40 dhe EMSC rapo
Shqipëria zgjohet nga tërmeti, ku ishte epiqendra dhe sa i fortë Mëngjesin e sotëm vendi ynë është zgjuar nga tërmeti. Mësohet se epiqendra ka qenë në zonën e Korçës me magnitudë 3.4 të
Tërmeti ''shkund'' SHBA-të, sa i fortë dhe ku ishte epiqendra (VIDEO) Një tërmet me magnitudë 6.5 i shkallës rihter ka rënë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Lëkundja është regjistruar rre
Toka nuk po gjen qetësi, lëkundet sërish Shqipëria Një lëkundje tërmeti është ndjekë pak minuta më parë në Shqipëri. Mësohet se lëkundje tërmeti me fuqi 3 Rihter janë r
Jo vetëm koronavirusi, Italia tundet nga tërmeti i fortë Italia nuk po përballet vetëm nga pasojat tragjike që po lë koronavirusi, i cili ka marrë 7 jetë. Një tërmet me magni
Tërmeti i fuqishëm trondit sërish Turqinë Një tërmet i fuqishëm ka goditur Turqinë ditën e sotme. Sipas EMSC, tërmeti me magnitudë 5.0 i shkallës rihter është
Lëkundje tërmeti në Greqi, epiqendra afër Shqipërisë Një lëkundje tërmeti është regjistruar në Janinë të Greqisë me magnitudë 4.5 të shkallës Rihter. Vetëm ditën e djeshm
ZYRTARE/ Sa i fortë ishte tërmeti që sapo ra, a ka dëme në Durrës e Tiranë? Ministria e Mbrojtjes ka reaguar për lëkundjen e tërmetit në Durrës e cila u ndie rreth orës 22:10, duke thënë se sipas
Tërmeti i fuqishëm shkund Greqinë, sa ishte magnituda Një tërmet i fuqishëm ka goditur ditën e sotme Greqinë. Tërmeti ka qenë magnitudë 5.9 në shkallën Rihter dhe ka rënë
Tërmet 7.7 i shkallës rihter në Kubë, gropat e mëdha në tokë shokojnë qytetarët (FOTO LAJM) Para pak orësh, një tërmet me magnitudë 7.7 i shkallës Rihter goditi Kubën. Ndërkohë së fundmi disa foto të shkrepura
Sizmiologu: Alarmi për tërmet 7.5 rihter në Turqi, mund të ndihet 5-6 ballë në Shqipëri (VIDEO) Tërmeti me magnitudë 7.5 rihter që është paralajmëruar në Turqi, pritet të ndihet edhe në Shqipëri. Por vendi ynë ës
Toka nuk gjen qetësi, një tjetër lëkundje tërmeti zgjon Shqipërinë Një tjetër tërmet është regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm në vendin tonë. Lëkundja është ndjerë në or
LIVE/ Tërmeti 6.8 i shkallës rihter në Turqi: Viktima, banesa të shkatërruara dhe panik (VIDEO) Një tërmet me magnitudë 6.8 të shkallës Rihter, është ndjerë në pjesën lindore të Turqisë. Sipas Observatorit Kandill
Tërmeti i fuqishëm 6.8 i shkallës rihter godet Turqinë Turqia po gjendet në një gjendje paniku për shkak të lëkundjeve të tërmetit. Një tërmet me magnitutë 6.8 i shkallës r
Tërmeti godet Italinë, mbyllen shkollat Një tërmet me magnitudë 4.1 Rihter ka goditur Italinë mëngjesin e sotëm. Epiqendra e tërmetit ka qenë 19 km larg rajo
Lëkundet sërish Shqipëria, tjetër tërmet 4.3 ballë i shkallës rihter (FOTO LAJM) Prej ditësh Shqipëria ka vuajtur nga lëkundjet e forta të tërmetit pas datës 26 nëntor, ditën kur tërmeti mori 51 jetë.
4 tërmete godasin njëri pas tjetrit Italinë, qytetarët i kaplon paniku Prej dtësh, shteti fqinj Italia është goditur nga lëkundje të njëpasnjëshme tërmetesh. Në Benevento, në Itali, janë r